halmir
07.02.08,21:15
Prosím ,poraďte ako postupovať.Mám vytvorenú rezervu na uloženie účt.zavier.r.2006 do zbierky listín (schválená 3/07,odoslaná 4/07) doteraz som však nedostal doklad za túto službu.Keďže ide o krátkodobú rezervu idem ju zrušiť,avšak mám obavy či v tom nieje nejaký zádrhel, ta istá situácia bola aj pred rokom.Ďakujem.
chanell
07.02.08,20:52
Poviem to asi takto, nikdy som takúto rezervu netvorila. Všetci len hovoria, že súd bude vyrubovať poplatky, ale za tie roky som ešte nič také nevidela.
Neviem, či je to nejako ošetrené zákonom, že majú vyrubovať poplatky .....
Občas mám pocit, že je to zbytočná "buzerácia" audítorov. :)

Asi by som tú rezervu zrušila.
andrej_rv
07.02.08,21:02
Prosím ,poraďte ako postupovať.Mám vytvorenú rezervu na uloženie účt.zavier.r.2006 do zbierky listín (schválená 3/07,odoslaná 4/07) doteraz som však nedostal doklad za túto službu.Keďže ide o krátkodobú rezervu idem ju zrušiť,avšak mám obavy či v tom nieje nejaký zádrhel, ta istá situácia bola aj pred rokom.Ďakujem.
Tú rezervu môžeš zrušiť ako neopodstatnenú. Súčasné znenie zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch žiadny poplatok za uloženie účtovnej závierky do zbierky listín neobsahuje, uloženie je bezodplatné.
Poznámka 6 k položke 17 sadzobníka súdnych poplatkov:
6. Poplatok podľa písmena e) tejto položky sa vyberá za uloženie tých listín do zbierky listín, ktoré nie sú prílohou návrhu na zápis, a vyberá sa osobitne za každú takto ukladanú listinu platila len do 31.8.2005.
chanell
07.02.08,21:07
Súčasné znenie zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch žiadny poplatok za uloženie účtovnej závierky do zbierky listín neobsahuje, uloženie je bezodplatné.
Poznámka 6 k položke 17 sadzobníka súdnych poplatkov:
6. Poplatok podľa písmena e) tejto položky sa vyberá za uloženie tých listín do zbierky listín, ktoré nie sú prílohou návrhu na zápis, a vyberá sa osobitne za každú takto ukladanú listinu platila len do 31.8.2005.


Ďakujem za doplnenie vedomostí. :)