Katarína STR
16.03.05,06:20
Chcem sa spýtať niekoho, kto dával už DP FO aj s výkazom majetku a záväzkov a výkazom príjmov a výdavkov jednu vecičku.

Minulý rok, keď som podávala tieto výkazy DU chcel, aby som v prvom stĺpci tohto tlačila nevypisovala spočítací riadok č. 9 aj keď to je v tom tlačive napísané. Mal sa spočítať riadok č. 9 LEN V DRUHOM STĹPCI - bežné účtovné obdobie.

Má sa to sa aj tento rok takto urobiť ? Nevie niekto z vás náhodou ?
Zuzka
16.03.05,05:29
Ja ten riadiok vypisujem v obidvoch stĺpcoch a vždy to bolo v poriadku. Veď to je súčtový riadok, tak to tam má byť. Jeden výkaz sa dával na štatistiku a keď nebol ten riadok vyplnený, tak štatistika posielala oznámenia a museli sa robiť nové opravné výkazy, pretože im to nesedelo.
Katarína STR
16.03.05,05:37
Veď mne sa to zdalo tiež divné, ale FO, ktorej som to robila povedali, aby to prerobil, lebo im to každý tak píše a oni to tam potom musia prepisovať. Vraj to na tom tlačive je zle uvedené. A im to v počítači nesedí. Musela som mu to teda aj ja opraviť a potom mu to už zobrali.
victoria
16.03.05,06:15
Pripájam sa svojou troškou do mlyna :-)

Ja som odovzdala tento rok už do desať daňových priznaní s výkazmi v ktorých bol vyplnený predmetný riadok v obidvoch obdobiach a žiadnemu daňovníkovi to nevrátili na prepracovanie ...
Počujem to prvýkrát a celkom ma to prekvapilo
Zuzka
16.03.05,06:15
Ja som tie výkazy podávala aj minulý aj predtým, atď a vždy to tak bolo správne, dokonca, ak to niekto zabudol, tak sa to tam opravovalo, pretože potom nesedel kontrolný súčet. Najlepšia výhovorka je, že je zlé tlačivo, ale na ich stárnke je také isté, aj som ho teraz skúšala a funguje ako píšeš aj Ty. Je súčtový.
Katarína STR
16.03.05,06:19
Holky, ja som mu to teraz vypísala aj tak aj tak a nech si Du vyberie, ktorý chce.

Inak je to DU Žilina II.
Zuzka
16.03.05,06:24
No narobia Ti iba robotu, lebo stačí raz a mala si to dobre. Niet nad múdru a dôležitú osobu na úrade.
Katarína STR
16.03.05,06:24
Inak ešte jednu vec sa Vás opýtam, ak môžem.

Mám FO živnostníka, ktorý má ZD 75.000,- mínus odpočet na seba 80.832,- = ZD =0
Daň= 0,- Sk

Ale ma nárok na daňový bonus 4.800,- Sk
Banka mu strhla daň z úroku z účtu smiečných 5,- Sk

A nejako mi to nevychádza v riadku DP č. 97.

Opíšem :

riadok č. 84 = 0
riadok č. 85 = 0
riadok č. 86 = 4.800
riadok č. 87 = 0
riadok č. 89 = 4800
riadok č. 90 = 4800
riadok č. 92 = 5

riadok č. 97 = r. č. 85-86+88+90-92-93-94-95
Zuzka
16.03.05,06:30
Katka nahodila som to do daň. priznania a máš to dobre, má preplatok 5 Sk na r. 97
Katarína STR
16.03.05,06:32
Hmm, myslela som si to. Dik
No dobre a čo ten daňový bonus ?
na ten sa napíše len žiadosť na tej poslednej strane ?
Katarína STR
16.03.05,06:34
preplatok, keďže je menší ako 100,- Sk, tak nič.
Zuzka
16.03.05,06:35
No veď práve, teraz nad tým rozmýšľam, ten by mu mali predsa vyplatiť. No nechápem to, veď na to má nárok. Pozerala so DP Podľa mňa to len vyplníš - XIV. ODDIEL, žiadosť o vyplatenie daň. bónusu.
Zuzka
16.03.05,06:36
vidím, že sa prekrývame v písaní príspevkov :D
Katarína STR
16.03.05,06:38
No asi na to mali dať ďalší riadok č. 99.

Je asi pravda, že to do riadku 97 nemôže ísť, lebo sa volá PREPLATOK. A keďže síce FO má nárok na daňový bonus, nemá to ako preplatok, lebo ho nezaplatila. Asi tak, nie ?
Katarína STR
16.03.05,06:39
v tom oddieli XIV je napísané, že žiadam o vyplatenie daňového bonusu uvedeného na r. 90

jasnééééé

takže do riadku 97 nepôjde


Dííííííík
hanulla
16.03.05,06:58
robil niekto tiet vykazy pre zdruzenie 4 FO SW Alfa ????????????
Zita5
16.03.05,07:02
Já robím pre 3 FO výkazy/ združenie / . Každému tam dávam podiel na 1 člena .
hanulla
16.03.05,07:14
hned pridem neodchadzaj len nieco musim urobit


Já robím pre 3 FO výkazy/ združenie / . Každému tam dávam podiel na 1 člena .
Muška
16.03.05,12:29
Chcem sa spýtať niekoho, kto dával už DP FO aj s výkazom majetku a záväzkov a výkazom príjmov a výdavkov jednu vecičku.

Minulý rok, keď som podávala tieto výkazy DU chcel, aby som v prvom stĺpci tohto tlačila nevypisovala spočítací riadok č. 9 aj keď to je v tom tlačive napísané. Mal sa spočítať riadok č. 9 LEN V DRUHOM STĹPCI - bežné účtovné obdobie.

Má sa to sa aj tento rok takto urobiť ? Nevie niekto z vás náhodou ?Katka, ten riadok v prvom stĺpci sa nevypisoval iba za DP roku 2003k a to z toho dôvodu, že od minulého roka sú nové tlačivá. Predtým rok ten riadok nebol vo výkazoch a preto si ho ani nemala z čoho odpísať.:) Teraz sa už samozrejme vypisuje ten riadok v obidvoch stĺpcoch.
Muška
16.03.05,12:32
Já robím pre 3 FO výkazy/ združenie / . Každému tam dávam podiel na 1 člena .Zitka, ja som síce združenie robila pred 2 rokmi, ale podával výkazy iba jeden. Ostatní si uvádzali iba odpisy za svoje HIM a samozrejme ten odpis si aj oni odpočítavali.
Veď účtovníctvo je vedené spoločne. Iba odpisy si robí každý sám. Neviem, či sa niečo zmenilo.
Manual
16.03.05,15:07
Zitka, ja som síce združenie robila pred 2 rokmi, ale podával výkazy iba jeden. Ostatní si uvádzali iba odpisy za svoje HIM a samozrejme ten odpis si aj oni odpočítavali.
Veď účtovníctvo je vedené spoločne. Iba odpisy si robí každý sám. Neviem, či sa niečo zmenilo.Zdravím Muška, ja robím združenie a dávam pre každého člena združenia výkazy a xero zmluvy o združení. Takto to u nás v TT pýtajú. Za rok 2003 som dal len jedny výkazy pre všetkých a asi v 11/04 im došlo domov upozornenie, že neodovzdali výkazy, tak som to dodatočne niesol na DU. Tak v tomto roku to dávam každému.
Pekný podvečer želám...
luba3
16.03.05,18:14
Aj ja som odovzdávala 4 daň.priz. na DU Žilina 1 a asi 10 na DU Žilina 2 a ani raz za tri roky čo to robím mi ešte nikto nevrátil výkazy aby som nevyplňovala r. 9 v 1.stĺpci.
luba3
16.03.05,18:18
Ja robím jedného SZČO čo má motorest,2 bufety je v 2 združeniach.Robím mu DP už 4 roky. Vždy má 3 peňažné denníky a rozpisy príjmov a výdavkov podľa podielov v združeniach.Daňové priznanie mu robím z 3 papierov,ktoré zrátam a výsledné sumy vpisujem do DP a aj do výkazov.
Muška
16.03.05,18:20
Zdravím Muška, ja robím združenie a dávam pre každého člena združenia výkazy a xero zmluvy o združení. Takto to u nás v TT pýtajú. Za rok 2003 som dal len jedny výkazy pre všetkých a asi v 11/04 im došlo domov upozornenie, že neodovzdali výkazy, tak som to dodatočne niesol na DU. Tak v tomto roku to dávam každému.
Pekný podvečer želám...Ahoj Janko
Janko, aj ostatní odovzdávali, ale nemali tam záväzky, pohľadávky....zo združenia. Dostali len interným dokladom príjem a výdaj /ich podiel/ a ostatné si písali do výkazu svoje ďalšie podnikanie.
Zita5
17.03.05,06:07
Muška , predsa aj člen združenia má podiel na záväzkoch , tak predsa to musí vo svojom výkaze uviesť . Podľa mňa napr. odvod DPH - je záväzok , všetci členovia podľa zmluvy spoločne a nerozdielne ručia za svoje závazky . Tým pádom na konci roka majú vo výkazoch " záväzky " svoj podiel zapísaný . Všetci nie len jeden .
Manual
17.03.05,14:44
Muška , predsa aj člen združenia má podiel na záväzkoch , tak predsa to musí vo svojom výkaze uviesť . Podľa mňa napr. odvod DPH - je záväzok , všetci členovia podľa zmluvy spoločne a nerozdielne ručia za svoje závazky . Tým pádom na konci roka majú vo výkazoch " záväzky " svoj podiel zapísaný . Všetci nie len jeden .Zitka 5, robím to rovnako a myslím, že je to tak správne.
Pekný deň...