Miška1
08.02.08,09:35
Prosím, kto mi vie poradiť. Materskú firmu máme tu na Slovensku a v Čechách máme organizačnú zložku. V decembri sme robili prefakturáciu nákladov medzi nami a OZ. Účtovník v Čechách mi však tvrdí, že uvedená suma prefakturácie mala byť uvedená aj daňovom priznaní k DPH medzi oslobodenými zdaniteľnými plneniami.je to pravda? Ak áno, ktorý je to § Zákona o DPH?
lethei
08.02.08,20:27
Na základe nedostačujúcej formulácie bude postačovať vypracovaná odpoveď odpoveď z daňového riaditeľstva - Najčastejšie otázky týkajúce sa uplatňovania DPH pri dodaní služieb, pre ľahšie orientovanie str. 19 otázka 2

Zahraničná spoločnosť PO z členského štátu Európskych spoločenstiev má v SR zriadenú organizačnú zložku zapísanú do obchodného registra, ktorá je registrovaným platiteľom DPH v SR. Daná zahraničná spoločnosť vykonáva na území SR pre svoju organizačnú zložku stavebné služby. Vnútropodnikovou fakturáciou prenáša náklady s tým súvisiace na organizačnú zložku. Postupuje organizačná zložka pri prijatých službách podľa § 69 ods. 2 až 4 cit. zákona?
Odpoveď:
Organizačná zložka zahraničnej osoby nie je samostatná právnická osoba. Dodanie služby zahraničnou osobou pre jej organizačnú zložku v SR nie je dodaním služby za protihodnotu a nie je predmetom dane z pridanej hodnoty, ide len o vnútropodnikové zaťaženie organizačnej zložky stanovenými nákladmi.

V prípade, že by sa jednalo o prefakturáciu tovaru za účelom jeho premiestnenia, konkrétne o tom pojednáva §8 ods.4 prvá veta ZDPH a v takomto prípade by sa to v daňovom priznaní k DPH uvádzalo.
Miška1
11.02.08,14:01
Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli, u nás sa jedná o služby. Len ešte jedna otázočka,kde to presne nájdem na stránke daň.riaditeľstva?
tuta
21.02.08,09:57
Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli, u nás sa jedná o služby. Len ešte jedna otázočka,kde to presne nájdem na stránke daň.riaditeľstva?

Možno je už po termíne.... Je to strana 16.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/zdansluz.doc