AlenaVoz
08.02.08,09:49
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať akými dokladmi je možné vydokladovať náklady na investície do inžinierskych sietí pri predaji pozemku. Jedná sa mi o to, že sme kúpili pozemok a do 5 rokov ho asi predáme. Momentálne sa tam robia inžinierske siete, ktoré financujeme z vlastných prostriedkov.Túto investíciu si samozrejme chceme premietnuť v cene pri predaji pozemku. No neviem aké doklady, resp. bločky máme pýtať od firmy, ktorá nám dané práce vykonáva.
Jedná sa o to, aby sme nemuseli pri predaji platiť daň zo zisku z rozdielu ceny nakupenej a predavanej nehnuteľnosti.
A tiež neviem, či to daňové priznanie musíme podávať každý aj ja aj manžel, lebo sme majitelia pozemku obaja v bezpodielovom vlastníctve.
Ďakujem srdečne za pomoc a prajem príjemný deň.
AlenaVoz
08.02.08,08:52
Musia to byť len faktury na naše meno, alebo na mená nás oboch alebo aj nejaké bločky?
Danila
08.02.08,09:17
Musia to byť len faktury na naše meno, alebo na mená nás oboch alebo aj nejaké bločky?Dodávateľská firma musí na Tvoje, alebo manželove meno služby vyfaktúrovať na základe súpisu vykonaných prác. Faktúra aj doklady o zaplatení budú podkladom k predajnej cene pozemku, a na tom, akým spôsobom podáte DP sa dohodnte. Všetko o tejto problematike nájdeš na Porade cez vyhľadávanie.
AlenaVoz
08.02.08,17:49
Ďakujem veľmi pekne za info. Idem sa teda ešte popozerať po Porade.