nelizuz
08.02.08,12:51
Dobrý deň poraďáci,chcem sa vás spýtať na platenie odvodov SZČO ktorá má ivalid.dôchodok uz.40%,nevznikla jej povinnosť platiť poistné,mala veľmi malý príjem a po podaní DP za r.2007 to bude tak isto,má povinnosť aj takáto osoba od1.1.2008 platiť poistné na nemoc.poistenie?Neako som sa do toho zamotala. Všade sa píše len o povinných SZČO.Dakujem a prajem pekný deň
veronikasad
08.02.08,11:54
Dobrý deň poraďáci,chcem sa vás spýtať na platenie odvodov SZČO ktorá má ivalid.dôchodok uz.40%,nevznikla jej povinnosť platiť poistné,mala veľmi malý príjem a po podaní DP za r.2007 to bude tak isto,má povinnosť aj takáto osoba od1.1.2008 platiť poistné na nemoc.poistenie?Neako som sa do toho zamotala. Všade sa píše len o povinných SZČO.Dakujem a prajem pekný deň
Pokial jej príjem za rok 2006 nepresiahol 12-násobok min. mzdy platnej k 1.1.07, nebola povinná k 1.7.07 sa prihlásiť ako platiteľ poistného v soc.poisťovni. Nevzťahuje sa na ňu ani povinnosť platiť povinné odvody na nem. poistenie - môže sa prihlásiť ako DPO.

---------
Veronika
nelizuz
08.02.08,12:03
ďakujem veľmi pekne,bolo to tak ako ste si to vysvetlili a od 01.07.opať priíjem nebude vyšší ako 12nás.mm,takže nemusí.Zdieľala som taký istý názor,ale čí viac o tom čítam,tak tým viac sa zamotávam.Dik.Pekný deň ešte raz