Gabika
16.03.05,07:51
Firma z EU organizuje a zabezpečuje pre nás výstavu a stanok na výstave Hannover 2005, je registrovaná ako platca DPH vo svojej krajine. Má faktúru vystaviť s DPH, alebo si ju máme dopočíťať sami vzhľadom na § 15, odst.8 zákona o DPH? Sme platcami dane a registrovaný na Slovensku.Ďakujem.
alexaneta
17.03.05,09:31
záleží na tom za akú službu to budú oni považovať a podľa toho si vybrať v §15
Slovenka
05.10.05,13:22
Chystáme sa na výstavu do Nemecka /EÚ/. Posielame tam vzorky.
Slovenský organizátor výstavy žiada od nás vystavenie proforma
faktúry.
Vie niekto poradiť, čo treba urobiť s vystavovanými vzorkami
z hľadiska DPH?
Monika1
05.10.05,14:54
Gabika, podľa mňa výstavy patria pod §15 ods. 4, miestom dodania je miesto kde sa výstava koná, teda Nemecko.
Slovenka
07.10.05,12:51
Chystáme sa na výstavu do Nemecka /EÚ/. Posielame tam vzorky.
Slovenský organizátor výstavy žiada od nás vystavenie proforma
faktúry.
Vie niekto poradiť, čo treba urobiť s vystavovanými vzorkami
z hľadiska DPH?
Ešte raz prosím o radu.
emily
07.10.05,13:05
Chystáme sa na výstavu do Nemecka /EÚ/. Posielame tam vzorky.
Slovenský organizátor výstavy žiada od nás vystavenie proforma
faktúry.
Vie niekto poradiť, čo treba urobiť s vystavovanými vzorkami
z hľadiska DPH?Nerozumiem celkom otázke. Ty tie vzorky ideš predať tomu organizátorovi, alebo čo?
Slovenka
11.10.05,10:15
Vzorky sú určené na výstavu, do EÚ ich dopraví slovenský organizátor výstavy.
Po skončení výstavy sa vzorky v zahraničí rozdajú, časť sa vráti späť na Slovensko.

Aké doklady treba vystaviť v tomto prípade a aký to bude mať dopad na DPH?