Richard
08.02.08,13:23
Táto téme ja len pre užívateľov so zakúpeným prístupom k videoškoleniu


"Účtovná závierka v JEDNODUCHOM účtovníctve za rok 2007".

Ak máte otázky súvisiace s témou videoškolenia Účtovná závierka v JU, napíšte nám ich prosím tu. Lektor školenia sa v rámci časových možností pokúsi odpovedať na niektoré z nich - najmä tie ktoré môžu byť zaujímavé pre širšie publikum.
Otázky prijímame do utorka 12.02.2008 a odpovede budú zverejnené vo wordovskom dokumente ktorý si budete môcť stiahnuť tak ako materiál k videoškoleniu na stránke videa.
pastorka
09.02.08,12:15
Pastorka,

Kontrola učtonictva- posledna strana v materiáloch - chcela by som vedieť,že čo všetko možem považovať za nepeňažne operácie? Ďakujem
Richard
11.02.08,14:24
Pastorka odpoveď je vypracovaná a priložená k videu ( materiál otázky - odpovede).
Harken
13.02.08,12:28
Viem, že už je po termíne, ale ak je to možné, chcela by som sa opýtať akým spôsobom riešiť v JU prerušenie daňových odpisov. Či ich riadne zaúčtovať do PD ako nepeňažnú operáciu a riešiť to len v daňovom priznaní cez položky zvyšujúce ZD. Myslím, že takto by to malo byť správne, nakoľko sa jedná o prerušenie daňových odpisov, aj keď v mojom prípade sa daňové odpisy rovnajú odpisom účtovným. Klient sa totiž dostáva do straty a neuplatnenie odpisov by mu pomohlo. Za odpoveď ďakujem a ešte raz sa ospravedlňujem za oneskorenie.
Jana Acsová
13.02.08,13:43
Budem sa venovať Vašej otázke.
Richard
14.02.08,10:32
Harken Vaša otázka bola doplnená do materiálu.

Samozrejme aj ostatní si to môžu stiahnuť :)
pešková
06.03.08,09:31
Dobrý deň, je mi ľuto, že reagujem po termíne ale predsa sa spýtam s nádejou, že dostanem odpoveď. Živnostník, ktorý používa k svojmu podnikaniu manželkyne auto (je na ňu napísané a toho roku kúpené) môže si dať do nákladov vyúčtovanie cestovného, alebo ešte niečo iné?
Ak živnostník mal v predchádzajúcich rokoch nedoplatky v zdrav. aj soc.poisťovní a uhrádzal ich priebežne počas r.2007 aj formou exekútora môže si dať tieto úhrady do nákladov?