pozdenka
08.02.08,14:04
Dobry den,
prosim Vas o radu. Som slobodna matka. V roku 2007 som mala v mesiacoch 1-5 prijmy (§5) 55000,-. Od júna som na MD, tzn. nemala som žiadne príjmy. Dieťa sa narodilo v júli. Mzdová účtovníčka tvrdí, že nemám nárok na daňový bonus, nakoľko som nemala príjmy v mesiacoch, kedy už dieťa žilo. Prosím Vás, má pravdu? Oponovala som jej paragrafom 36 ods. 5 zákona o dani z príjmov. Vravela, že na príjmy pred narodením dieťaťa sa neprihliada.
Skutočne je to tak?
Ďakujem
Iwett
08.02.08,13:08
Dobry den,
prosim Vas o radu. Som slobodna matka. V roku 2007 som mala v mesiacoch 1-5 prijmy (§5) 55000,-. Od júna som na MD, tzn. nemala som žiadne príjmy. Dieťa sa narodilo v júli. Mzdová účtovníčka tvrdí, že nemám nárok na daňový bonus, nakoľko som nemala príjmy v mesiacoch, kedy už dieťa žilo. Prosím Vás, má pravdu? Oponovala som jej paragrafom 36 ods. 5 zákona o dani z príjmov. Vravela, že na príjmy pred narodením dieťaťa sa neprihliada.
Skutočne je to tak?
Ďakujem
na príjmy sa prihliada po skončení roku ako na celoročné a máš nárok na DB za mesiace júl-december 2007, lebo si splnila podmienku že si v roku 2007 dosiahla požadovaný príjem podľa § 5
pozdenka
08.02.08,13:38
Ďakujem, už som si myslela, že nič neviem a nechápem, nakoľko naša mzdarka volala aj jednej pracovníčke na DÚ, ktorá mi to do telefónu potvrdila, že nárok na DB nemám.
Tak ďakujem za radu.