8pipac
08.02.08,15:14
Zdravim,
Pred nedavnom sme so znamimi riešili jednu zaujimavu otázku, dostali sme sa kôli tomu do mensej hádky. Moja otázka na vás znie: má aktívne posilovanie vplyv na zastavenie rastu u dospievajúcich?

za fundovane odpovede dakujem, prosim aj s odôvodnenim.
8pipac
09.02.08,22:32
noo podme vyjadrite sa k tomu, piste nielen vase skusenosti, ale aj skusenosti znamych...netreba sa bat povedat svoj nazor
maruška123
13.02.08,14:03
neviem či z lekárskeho hľadiska to má nejaký vplyv, len viem jedno, že môj brat je vzpierač, začal aktívne vzpierať keď mal 10 rokov, aktívne pokračuje a teraz má 17 rokov veľkosť nohy má tak 13 a výšku 185 cm a pritom rodičia nie sú vysokí mama 160 a otec 170 cm a taktiež ja jeho sestra mám 158 cm....
damati
22.02.08,14:41
Zdravim,
Pred nedavnom sme so znamimi riešili jednu zaujimavu otázku, dostali sme sa kôli tomu do mensej hádky. Moja otázka na vás znie: má aktívne posilovanie vplyv na zastavenie rastu u dospievajúcich?

za fundovane odpovede dakujem, prosim aj s odôvodnenim.
Čítala som o tom dosť veľa a lekári zastávajú názor, že dospievajúci by nemali aktívne posilovať, lebo môže vplývať na spomalenie rastu.
MILKA58
22.02.08,19:45
Aj my máme doma dospievajúceho syna, toho roku bude mať 17. Aktívne hraje futbal od 10. rokov a pred rokom zacal chodiť pravidelne do posilňovne (2-3 krát do týždňa). Aj ja som čítala o spomalenom raste a preto ako matka som bola proti. Nepomohlo, chodí ďalej. Rast sa mu nezastavil, je už najvyšší z rodiny, má 182 cm, najdlhšiu nohu, ale on chce hlavne pribrať (bol dosť chudý).Popri posilňovaní má naštudované aj čo má jesť, hlavne po posilke väčší príjem bielkovín a fakt už trochu pribral a postava sa mu začína pekne formovať. Myslím si, že keď sa to nepreháňa, neškodí to asi, ale aj tak je to asi individuálne.
blahovnaja
12.07.15,12:37
posilovanim sa zrichluje rast a vyrasties este viac ako by si mal . ked budes posilovat od takich 12 rokov tak do 18 rokov virasties aj 154 cm budes obor :)
arizona
12.07.15,12:48
Niektori jedinci by mali namiesto do posilovne chodit radsej na doucovanie gramatiky .-P
buchač
12.07.15,14:37
ked budes posilovat od takich 12 rokov tak do 18 rokov virasties aj 154 cm budes obor
===========================
1. Hehe...12 ročný má výšku cca 150 cm
Hehe...za 6 rokov narásť o 150 cm...kúva, to je tedy rýchlosť.
Konečná výška by teda bola cca 3 metre...
----------------------------------------
2. Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo. (Mt 5, 3.)
----------------------------------------
3. Ani nie tak do posilovne, skôr niekede inde...