jakatuska
08.02.08,18:52
Milí poraďáci, prosím napíšte vaše názory a pomôžete nám v rozhodovaní.
Chceli by sme bývať vo vlastnom dome, nemáme však ešte ani pozemok. Páči sa nám však jedna novostavba -murovaný dom z kvalitných materiálov v zástavbe nových rod.domov, obytná plocha 180 m2, oplotený pozemok 6 árov, podpivničený, dvojgaráž, 20 km od okresného mesta. Len zdá sa nám pridrahý. Nebudem písať cenu, ale bola by som rada, keby ste sa vyjadrili: koľko by približne stála výstavba poschodového 5-izbového domu na kľúč + pozemok + pripojky na inž. siete + dvojgaráž + brána na diaľk.ovládanie + naše starosti a nervy + ďalšie výdavky +, +,....A to ešte treba vybrať tú správnu firmu,.. a pritom manžel je zaneprázdnený, nemá na tieto veci čas.
Je mi jasné, že kúpiť hotové je drahšie, len by som chcela vedieť, či tá cena nie je príliš prehnaná..
misomiso
08.02.08,18:13
Tazko povedat, ci kupit hotove je drahsie, zalezi od konkretnej ponuky. Jedno je ale iste - ak staviate sami, mozete si kvalitu odkontrolovat. Nestane sa vam, ze napr. kupite dom na pohlad "z kvalitnych materialov" a v zime zistite, ze v hornych izbach je 12 stupnov, pretoze do strechy nedali izolaciu (a ine veci k tomu).