Tanče
08.02.08,18:51
Asi po týždňovom prieskume trhu a porovnávania plastových okien rôznych značiek, firiem, profilov a kovaní.... sme sa rozhodli pre firmu ALFAPLAST. Vzhľadom k ponúknutej kvalite vyšli cenovo najvýhodnejšie. Poteší ma niekto, že to bol dobrý výber aj vzhľadom na kvalitu práce, organizáciu práce, príp. reklamácie....??? Tieto záležitosti si bohužiaľ nemáme kde overiť.
Tanče
09.02.08,13:29
:mee: nikto?
VladoaKatka
09.02.08,16:06
Ja mám zn.Slovaktual, ten istý profil v prevedení zladý dub, ktorý ponúka Alfaplast a som s ními na 100% spokojná. Dobre tesnia, nerosia sa sklá, a páči sa mi na nich ten oblý profil. Vyzerajú ako drevené. Nám ich firma osadila dobre.
Tanče
11.02.08,20:42
Ja mám zn.Slovaktual, ten istý profil v prevedení zladý dub, ktorý ponúka Alfaplast a som s ními na 100% spokojná. Dobre tesnia, nerosia sa sklá, a páči sa mi na nich ten oblý profil. Vyzerajú ako drevené. Nám ich firma osadila dobre.

Takže profil sme vybrali dobre, ešte počkať na realizáciu. Nám proti roseniu doporučili umelohmotnú lištu medzi sklá (obyčajne sa dáva hliníková - koli ktorej vraj zvyknú rosiť, ).
Ešte mám dotaz, či dobre držia parapety vnútorné, keď je len asi 7 - 8 cm šírka plochy panelu, na ktorej je parapeta položená. Chceme dať širšie (25) kôli kvetináčom len, či to ten parapet udrží?
Tanče
12.02.08,14:56
ďalšie skúsenosti prosím
VladoaKatka
15.02.08,03:56
Takže profil sme vybrali dobre, ešte počkať na realizáciu. Nám proti roseniu doporučili umelohmotnú lištu medzi sklá (obyčajne sa dáva hliníková - koli ktorej vraj zvyknú rosiť, ).
Ešte mám dotaz, či dobre držia parapety vnútorné, keď je len asi 7 - 8 cm šírka plochy panelu, na ktorej je parapeta položená. Chceme dať širšie (25) kôli kvetináčom len, či to ten parapet udrží?

Ja mám parapety vnútorné tiež 25 cm široké, mám na nich kvety, sú v poriadku.Ja ich mám na múre asi 17-18 cm, ale ak máš obavy môžeš ich zo spodu dať podoprieť, sú také L profily, ktoré potom môžeš dať natrieť na potrebnú farbu steny a patapetu a nebude ich ani vidieť. Všetko sa dá, keď sa chce.
jaruj
15.02.08,06:39
Ahoj,
neudrzi, to je jednoducha statika. A riziko ze to neudrzi je aj vtedy ked budu parapety prilepene chemiou (tmelom). Tam sa jedna o spojenie (pravdepodobne) tehly a plastu popr. betonu a plastu. Aj ked exzistuju tmely, ktore su naozaj pevnosti betonu nemusia reagovat kvalitnym spojenim na plast. To ze ma parapet precnievat o 17cm vytvara dostatocne velku paku (zakladna fyzika) a pokial sa niekto este nahodou o ten parapet oprie tak nema sancu. Narhoval by som parapet osadit do tmelu, prevrtat a sroubami prikotvit do podkladu, alebo druha moznost je osadit parapet do tmelu a dolozit pod parapet konzoly ako bolo napisane predtym.
(pisem bez dikritiky ale zial na mojej klavesnici ju nemam)
Tanče
19.02.08,18:45
jééj, myslela som že to zapadlo prachom a aha! príspevočky došli! ďakujem vám !
betka631
17.05.08,17:20
Ja tiež práve riešim plastové okná a po preštudovaní všetkých ponúk som sa rozhodla buď Slovaktual alebo Noves. Slovaktual mi vychádza cenovo vyhodnejší, len som počula, že montujú slabé alebo jemné alebo neviem ako to presne nazvať, proste nie veľmi pevne žalúzie.Ak ma niekto okná od Slovaktualu, prosím môžte mi povedať či ste spokojní aj so žalúziami?
branislavp
22.07.08,09:34
neporadím, pretože aj ja hľadám dobrého výrobcu plastových okien a tiež kvalitnú montážnu prácu. Na tom pracujem už dosť dlho.
adi11
22.07.08,09:49
neporadím, pretože aj ja hľadám dobrého výrobcu plastových okien a tiež kvalitnú montážnu prácu. Na tom pracujem už dosť dlho.
mne robila firma M-Amex z NR 2 plastové okná, pri jednom murovka, stálo ma to 43 tis. Sk, spokojná zatiaľ som, uvidím neskoršie či nebude praskať stena pri balk. dverách, lebo stále sa vrázime na balkón, parapety mohli byť širšie aj retiazky na žalúzie sú iné ako mi dali pred 2 rokmi , vtedy mi robili tiež 2 okná
Korund
01.09.08,18:19
Podobne som postupoval - som stavbár a "díval som sa im na prsty" - je to OK. Pri opakovaní by som sa rozhodol rovnako - Slovaktual.