emili21
09.02.08,14:59
ahojte, každá fa, ktorej tovar ide a účtuje sa na sklad by mala mať v prílohe príjemku, však?:)
ekopo
09.02.08,14:19
Pokiaľ viem, tak nijaký zákon neupravuje, že k FA musí byť pripnutá príjemka - ale môže.
Tanče
09.02.08,14:25
podľa toho o čo ti ide. Ak len koli účtovaniu, ak máš tovar rozpísaný dostatočne na faktúre, tak nemusí. Ak chceš kontrolovať, overovať, dokazovať, či bol skutočne tovar na sklad prijatý (podpisy skladníkov, preberajúcich, odovzdávalúcich....)n tak bodne aj príjemka
emili21
10.02.08,11:23
dakujem za odpovede a teda z toho mi vyplýva, že ak v organizácii len jedna osoba príjíma na základe fa/teda ona mi ich potom odovzdáva/ tovar na sklad tak príjemka nie je povinná vystaviť ale aspoň by sa mala na tú fa podpísať s dátumom, že tovar prebrala na sklad a to stačí. A hlavne čo bodne je názor a skúsenosť iných / teda konkrétne vás/.Ďík. Ahojte
emili21
10.02.08,11:25
a ešte ma napadla jedna otázka, v štátnej správe musí mať každá fa objednávku? Upravuje to nejaký zákon?
Tanče
12.02.08,15:11
a ešte ma napadla jedna otázka, v štátnej správe musí mať každá fa objednávku? Upravuje to nejaký zákon?

vidím že nikto nereagoval. Ja sa neviem vyjadriť k účtovaniu v štátnej správe,ale tieto veci na ktoré sa pýtaš by mohli byť obsiahnuté napr. vo vašich vnútorných predpisoch. (príp. v určení kompetencíí, kto, čo, od koho, do koľko ...)
Danila
12.02.08,15:22
a ešte ma napadla jedna otázka, v štátnej správe musí mať každá fa objednávku? Upravuje to nejaký zákon?Objednávať môžeš aj telefonicky, osobne a pod. Akceptovaním faktúry/zaplatením/ je obchod dostatočne potvrdený.
elizabet100
22.11.11,12:00
Prosím Vás, nemá niekto tlačivo príjemka-výdajka v exceli? Našla som tu na porade nejaké súbory, ale stále mi vypisuje chybu, nemôžem ho otvoriť.
Ďakujem.
Marína
22.11.11,12:51
Jednu som ti urobila, pozri či vyhovuje.
elizabet100
23.11.11,06:20
Jednu som ti urobila, pozri či vyhovuje.

Je super, ďakujem. :)