emili21
09.02.08,15:18
ahojte, neviem kde by sa hodila takáto otázka, tak mi prepáčte ak je od veci. Zaujíma ma len pre zaujímavosť či je povinné viesť evidenciu známok zvlášt v inom zošite, kde budem zapisovať vlastne odoslanú poštu, ktorú zapíšem v podacom denníku. Dvojaká robota a podľa mňa aj tak sa to nedá an sto percent odkontrolovať, lebo niečo je platené v hotovosti na pošte a niečo čo je zase v podacom denníku dám človeku do ruky. Robí niekto takú dvojakú robotu, že nakúpi známky zapíše do zošita a do zošita zapíše odoslanú poštu/kontrola čerpania známok/ a zapíše aj do podacieho denníka /ten viem, že sa viesť musí/. Zaujíma ma ten zošit. Od veci ja viem, ale čo by som robila v sobotu poobede jak rozmýšlala nad....:rolleyes:
ekopo
09.02.08,14:23
Mala by byť evidencia cenín. V členení príjem - výdaj - nominálna hodnota. Dokonca sa vykonáva aj inventarizácia. Prečo zošit. Aj priamo v programoch sa dá taká evidencia viesť.
emili21
10.02.08,11:06
dakujem, a čo v takom prípade, keď ich rovno zaúčtujem/nákup/do spotreby lebo na lístku z pošty mám zaškrknuté aj políčko - nákup cenín aj platené v hotovosti-tá na pošte si to nedá vyhovoriť aby mi tam dala len jedno z toho-ak kupujem známky len nákup cenín a vtedy by som si to dala na účet 213 a ak v hotovosti tak rovno do nákladov. Lenže uznajte,že robiť všetko tip-top a komplikovať a zdvojnásobovať si robotu, keď ste v podniku s 30 zamestnancami jediná účtovníčka-mzdárka-ekonómka a sekretárka sa ani z fyzického ani z časového hladiska nedá.
Zoltán Kovács
10.02.08,11:23
dakujem, a čo v takom prípade, keď ich rovno zaúčtujem/nákup/do spotreby lebo na lístku z pošty mám zaškrknuté aj políčko - nákup cenín aj platené v hotovosti-tá na pošte si to nedá vyhovoriť aby mi tam dala len jedno z toho-ak kupujem známky len nákup cenín a vtedy by som si to dala na účet 213 a ak v hotovosti tak rovno do nákladov. Lenže uznajte,že robiť všetko tip-top a komplikovať a zdvojnásobovať si robotu, keď ste v podniku s 30 zamestnancami jediná účtovníčka-mzdárka-ekonómka a sekretárka sa ani z fyzického ani z časového hladiska nedá.

Tento prípad účtujem priamo na 518, je to potvrdenie o zaplatení poštovného a nie o nákupe známok.
emili21
10.02.08,13:06
a teda mám viesť aj zošit, kde si budem evidovať- nákup známok napr. za 500 sk a dalej poštu, ktorú odošlem/teda výdaj/, veď všetko je v podacom denníku
Zoltán Kovács
10.02.08,13:26
a teda mám viesť aj zošit, kde si budem evidovať- nákup známok napr. za 500 sk a dalej poštu, ktorú odošlem/teda výdaj/, veď všetko je v podacom denníku

Nie, ak ti teta na pošte dá potvrdenie o zaplatení poštovného v hotovosti, potom žiadnu evidenciu známok nerobíš.
emili21
11.02.08,07:20
ahoj smith, oceňujem tvoju trpezlivosť a dakujem.