ssandra-123
09.02.08,16:32
Čaute poraďáci,chcem predčasne vyplatiť ŠFRB, čítam si úverovú zmluvu a nerozumiem vete:
Dlžník môže uhradiť zostatok úveru aj pred jeho splatnosťou a to vrátane úroku k termínu zaplatenia.V takom prípade je však povinný uhradiť zmluvnú pokutu vo výške 10% zo zostatku úroku za skrátené obdobie čerpania podpory.K 01.01.2008 je zostatok nesplateného úveru: 490.083,48 sk,a zostatok nesplatených úrokov: 235.206,52 sk, takže keď to chcem teraz vyplatiť, koľko vlastne zaplatím, lebo tomu vôbec nerozumiem.ďakujem
ssandra-123
10.02.08,15:54
Naozaj mi neviete nikto poradit?
benmar
10.02.08,19:56
A nevedia poradiť priamo vo fonde, prípadne OÚ, alebo kto to teraz vlastne spravuje, asi KÚ.
gabikao
11.02.08,06:58
K tv. otazke asi neporadim, len sa chcem opytat - nie je zbytocne to predcasne vyplacat? Ved sfrb asi najvyhodnejsie poziciava peniaze. Ak mas hotovost, radsej ju investuj do niecoho (pozemok, garaz...).
ssandra-123
11.02.08,21:15
Musim ho vyplatit, lebo chcem kupit vacsi byt a potrebujem predat byt, aby som doplatila zbytok financii za novy byt.Preniest tarchu mozem az ked budem mat LV noveho bytu a ten si samozrejme nevyplatim, pokial nepredam byt.Musim teda zobrat uver aby som vyplatila ŠFRB a mohla byt predat, bohuzial ina moznost nie je.
judita1971
11.02.08,21:41
obrátila by som sa priamo na ŠFRB. Ony ti dajú presnú odpoveď. Môžeš robiť akékoľvek výpočty, ak ti vídu inak ako im. Ak si vybavovala pôžičku máš kontakty priamo na Blavu.
ssandra-123
11.02.08,21:49
Volala som priamo s Blavou, pani Oreskova mi skoro na vsetko odpovedala, ze sa to neda, nechceli respektovat este jednu tarchu na byte zo SLSP, pritom SLSP mi povedala, ze s tym nema ziadny problem, ze dokonca im nevadi, keby ŠFRB chcel byt na prvom mieste na LV.Nakoniec mi pani Oreskova povedala, ze mozno sa to da, ale ze mam pocitat s tym, ze to bude dost dlho trvat a ja bohuzial tolko casu nemam.
judita1971
12.02.08,03:59
nedaj sa odbiť, ak je takáto možnosť v zmluve, tak sa to musí dať. Na druhej strane, viem ako dlho všetko trvá so ŠFRB. Držím ti palce.
matiksk5
12.02.08,04:27
Kazdopadne mozete mat aj druhu tarchu, len s tym ze sfrb bude na prvom mieste a az potom SLSP. Takze sa nedajte znechutit, na 99% sa to da, ale ako pisete ... vsetko trva strasne dlho
ssandra-123
12.02.08,05:26
Dakujem Vam vsetkym za rady a povzbudenie, ale ja naozaj nemam vela casu, takze ten fond proste musim vyplatit.
svrbik juraj
13.02.08,20:21
s pani oreskovou mam len tie najlepsie skusenosti.skus jej este zavolat a vsetko co ti povie si poznac.nenechaj sa odradit.p.oreskovej som sa dovolal asi na 10-krat/nieje to jednoduche/.raz som sa nechal prepojit na ich pravnika ten ma absolutne ignoroval.tak odvtedy len p.oreskova.
Maya
03.03.10,13:21
ahojte, neviete do kolkych dni je potrebne splatit uver po vydani suhlasu sfrb so splatenim uveru?
Viem ze ak ho chcem splatit tak treba podat pisomnu ziadost a oni by mali dat suhlas na splatenie, len akosi sa tam cely den nemozem dovolat. Zvoni a nikto nedviha. :o(