Anairda
16.03.05,09:10
Firma sa stala od tohoto roku platcom DPH a spätne si uplatňuje DPH z PC nad 30.000 Sk. Jedna štvrtina bola vlani odpísaná, takže ostalo asi 25.000 na tento rok. Z tejto sumy si vypočítam 19% a teraz moja otázka: Mám ten základ bez DPH dať do nákladov jednorazovo v tomto roku( lebo činí asi 20.000,-), alebo pokračovať v odpisovaní základu dane ďalšie tri roky? Účtujem v JÚ.
Do ktorého riadku DP ide táto DPH?
slnko
18.03.05,19:47
Firma sa stala od tohoto roku platcom DPH a spätne si uplatňuje DPH z PC nad 30.000 Sk. Jedna štvrtina bola vlani odpísaná, takže ostalo asi 25.000 na tento rok. Z tejto sumy si vypočítam 19% a teraz moja otázka: Mám ten základ bez DPH dať do nákladov jednorazovo v tomto roku( lebo činí asi 20.000,-), alebo pokračovať v odpisovaní základu dane ďalšie tri roky? Účtujem v JÚ.
Do ktorého riadku DP ide táto DPH?Táto DPH ide na r. 21 - odpočítanie dane pri registrácii platiteľa podľa § 55.
Podľa mňa treba pokračovať v odpisovaní.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif