tonkat
16.03.05,09:11
Prosím o radu: V roku 2003 bola vyrúbená zmluvná pokuta 1 mil SK, nebola zaplatená. V daňovom priznaní 2003 mal byť tento údaj uvedený ako odpočítateľná položka, ale nebola. Musím podať dodatočné daň. priznanie??

A ešte jedna otázočka: ak opravujem popri tom aj nejaké zabudnuté náklady, tak opravujem riadok 100 - základ dane, alebo to dávam v pripoč. a odpočitateľných položkách. Moc ďakujem.
tonkat
16.03.05,12:56
Prosím, pozrite sa niekto na mňa!!! A ešte na akom tlačive dávam opravné za rok 2003? Na starom, alebo na novom?
Sany
16.03.05,13:02
Nedávaš opravné, ale dodatočné. A teda kvôli miliónu by som ho určite podala. Normálne doúčtuj všetko, čo treba a podaj ho. Tlačivo by som dala platné pre rok 2003.
Ľuba
16.03.05,14:25
Nedávaš opravné, ale dodatočné. A teda kvôli miliónu by som ho určite podala. Normálne doúčtuj všetko, čo treba a podaj ho. Tlačivo by som dala platné pre rok 2003.

No, podľa mňa, ak už mala za rok 2003 schválenú závierku, už by som v r. 2003 nič nedoúčtovávala, len to vysporiadala daňovo. Prípadne by som to doúčtovala v r. 2004 nedaňovo.
tonkat
16.03.05,15:28
Ďakujem za pomoc, mám už nachystané dodatočné DP, len sa nemôžem dopátrať k tlačivu. Na stránke drsr ho majú, ale nemôžem tam napísať rok 2005 v dátume zistenia inej daňovej povinnosti ani v dátume vypracovania. Na formíku to je, ale tlačí mi len čísla, bez pozadia, teda musela by som mať tlačivo. Neviete ešte niečo poradiť? Ďakujem za ochotu.
Ľuba
16.03.05,21:31
Tonka, prosím Ťa, kde presne si to na drsr našla. Môžeš dať link ?
tonkat
17.03.05,13:16
Ospravedlňujem sa, že až teraz, ale zmohla ma chrípka ako 5. v poradí z našej rodiny. Ideš cez "vyplnenie tlačív na internete" - v pravom modrom stlpci na hlavnej stránke drsr a tam si vyberieš daňové aké potrebuješ - podľa období aj podľa subjektu (PO,FO). Konkrétne daňové za rok 2003 PO je na tejto adrese :https://www.drsr.sk/priznania/dppointernet.html

Ale mne sa tam nedá napísať rok 2005 pri dátume zistenia daň. povinnosti.