szaboe
09.02.08,21:15
dobrý deň! má prosím vás niekto skúsenosti s infračerveným kúrením? vopred ďakujem.
AndrejG
09.02.08,20:27
Je to vhodne na vykurovanie velkych hal kvoli pracovnikom, ale nie rodinnych domov.
borbi
09.02.08,22:19
dobrý deň! má prosím vás niekto skúsenosti s infračerveným kúrením? vopred ďakujem.

skus pozriet fy ACORO pozivaju ich do nizkoenerg domov.je to kazdopadne zaujimave.
AndrejG
09.02.08,23:11
skus pozriet fy ACORO pozivaju ich do nizkoenerg domov.je to kazdopadne zaujimave.

zaujimave je to pre predajcov, kvoli provizii...:)
AndrejG
09.02.08,23:16
Pozrel som si stranku tej firmy a zaujala ma jedna cast.

"Úspora teplovlnným kúrením je dosiahnutá tým, že priestorová teplota proti bežným tepelným systémom, pri zachovaní rovnakého pocitu tepla, môže byt znížená o 2 až 4 °C. Pocit „je tu príjemné teplo" je zachovaný napriek nižšej teplote v danom mieste. Teplo sa rozdeluje konštantne do celého priestoru. Teplovlnné kúrenie vydáva okamžite teplo bez nábehových strát. Tým se dodatočne šetrí energia. Ak je teplovlnné kúrenie použité ako zdroj tepla, je možné počítat s úsporou elektrickej energie až o 50%."

Takze podla nich znamena znizenie teploty o 2-4 stupne a zrychlenie nabehu 50%-nu usporu. Uz tu vidime neserioznost a oblbovanie ludi tymito firmami. Kazdy kto iba trochu chape ako kurenie funguje, vie, ze neusetri nic, akurat tak vyhodi par stotisic za hrejuce obrazy.
szaboe
10.02.08,10:03
díky za radu aj mne sa to zdalo divné. že tam píšu ročný náklad na kúrenie
16 tis. to je podľa mňa blbosť. A je to dosť drahé na klasický rodinný dom
to vychádza na nejakých 250 tis. čo sa mi zdá byť prehnané. A čo vravíte
na tepelné čerpadlá? O tých ste už niečo počuli? Zisťujem si všetky možné varianty kúrenia lebo sa chystáme na jar stavať dom. dík zatiaľ
pepolko
13.02.08,22:36
zdravím Vás,
jeden môj dobrý známy si dal do novopostaveného domu tepelné čerpadlo, a hovoril, že síce prvotná investícia je dosť vysoká, asi 100.000 Sk, ale zimná sezóna ho vyjde na 5.000 Sk. To je už zaujímavá úspora
szaboe
17.02.08,07:16
dobrý deň, môžete mi povedať prosím aký typ čerpadla má? voda-zem, alebo vzduch-voda?a od ktorej firmy si to dal montovať?vopred ďakujem
pepolko
17.02.08,10:10
myslím, že voda-zem (počujem to prvý raz, lebo som sa o to doteraz nezaujímal), lebo spomínal, že ťahá vodu v záhrade, ale musím sa ho na všetko ešte raz opýtať
Tanče
17.02.08,11:16
údajne údržba a servis telepných čerpadiel je finančne náročná. Mám to z počutia ale overte si a tieto záležitosti. A aj ohľadom životnosti čerpadiel.
szaboe
18.02.08,16:40
ak sa vás môžem poprosiť opýtali by ste známeho prosím či nepotrebuje dodatkové prikurovanie. či mu stačí vykurovať len čerpadlom. ďakujem
Orim
19.02.08,18:02
Obávam sa že to asi nebude stačiť, je treba spočítať výkon na ktorý je to stavané a musí to byť na tie najchladnejšie podmienky a potom sa uvidí.
NeMaria
29.02.08,18:42
ahojte, rada by som sa spytala, ci ma niekto z Vas osobne skusenosti s infracervenym vykurovanim - ci uz pozitivne, alebo negativne. Pripadne ci poznate niekoho, kto vyuziva tento zdroj vykurovania. Firmy, ktore to ponukaju samozrejme vsetko ospevuju a znie to zaujimavo. Sme viac-menej rozhodnuti pre klasicke radiatorove kurenie, no dnes ma jeden pan elektrikar prekvapil otazkou preco si davame klasiku a nie infracervene. Vraj pociatocne naklady su iba o nieco vyssie a uspora neporovnatelna...:o tak teraz zacinam vahat. Napiste mi prosim niekto Vasu skusenost. Dakujem. m.
szaboe
09.03.08,11:45
my sme sa tiež nevedeli rozhodnúť. manžel vravel, že spravíme klasiku a neskôr uvidíme. teraz chce zároveň všetko nachystať tak aby sme mohli neskôr napojiť rekuperačnú jednotku. tak uvidím čo z toho bude. Jeden známy si dáva robiť infračer. lebo nemá prístupný plyn a vraví keby si to musel pripojiť vyjde ho to toľko čo infra. tak si dal vypracovať kalkulácie. jedna firma mu spravila kalkuláciu na 300 tis. a druhá na 200. tis. tak uvidím. zatiaľ nie je rozhodnutý definitívne. ak budem vedieť poviem čo si vybral. a my to je ešte tiež s ?
Romulus001
23.07.09,07:12
ahojte,
nechapem preco sa tu vyjadruju ludia co s infra kurenim nemaju ziadne skusenosti. A ak mate tak napiste jasne a strucne. Nadavat na vsetko nove a nevyskusane je jednoduche.
Kratko o infra. Predstavte si: je Januar, vonku je krasny slnecny den a -8C. Je vam poriadna zima. Zrazu sa o Vas oprie slnko a vy mate chut zhodit oblecenie a ist sa opalovat. Toto sposobili infra vlny! Tieto vlny budete mat v dome nad hlavou a budu zohrievat Vas + nabytok + steny + podlahu a nie vzduch ako to je u radiatorov. Upozornujem toto nie su ziadne mikro ani radio vlny aby ma hned nikto nechytal za slovo. Je to nieco co na nas dopada uz par milionov rokov. Apropo, viete co je v inkubatoroch? Samozrejme infra!
Ja zacinam stavat nizkoenergeticky dom a asi budem dava prave toto infra kurenie a ako zalozny zdroj davam krbovu piecku.
harustak
08.01.10,13:03
Mam infra kurenie v kupelni (zrkadlo).
Moj nazor na to je zmiesany.

Suhlasim ze je prijemny pocit tepla pri mensej teplote na teplomeri. Vseobecne je to podla mna prijemnejsie teplo nez podlahove a pod. Skoro ako krb :)
Nesuhlasim s tym ze to nema ziadny nabeh. Je to sice asi rychlejsie ako trebars radiator ale nabeh tam je.
Neviem nakolko to je ekonomicke, to by chcelo merania, ale treba davat pozor na to z akeho materialu su steny. Infra zohrieva predmety a ked mate sendvicovu stenu (ako ja v inych miestnostiach) tak to nie je ono, straty rastu.