dany.b
10.02.08,00:47
pozdravujem poraďákov. mal by som zopár otázok okolo založenia s.r.o., ale na začiatok ozrejmím stav. Som zamestnaný na hlavný pracovný pomer, ale popri tom mám aj živnosť. Uvažujeme s manželkou, že založíme s.r.o. len potrebujeme poradiť s nasledovnými otázkami:
- je možné byť zamestnaný na HPP vo firme XY a popri tom byť spoločníkom /konateľom vo vlastnej firme AB?
- je možné aby manželka ktorá je na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok bola spoločníkov/konateľkou v našej firme AB? ak áno, čo potrebuje vybaviť aby to bolo v poriadku?
- ako to je základným imaním s.r.o., potrebujeme mať tých 200 000 Sk "na dreve"?
- ako je to s predmetmi činnosti s.r.o. a s tými čo mám na živnosť - asi si ich neviem nejako preniesť do s.r.o., len znovu nahlásiť??
- keď chceme mať sídlo našej spoločnosti AB v našom byte, čo potrebujeme dokladovať? stačí originál LV?
- keby sme chceli mať palacinkáreň na s.r.o., je potrebné aby jeden s nás mal kuchársku školu?
- čo si myslíte o založení s.r.o. prostredníctvom nejakej firmy? na webe som našiel pár spoločností čo vedia založiť s.r.o. za vcelku prijateľných podmienok...
Celkom dosť otázok, dúfam že sa nájde nejaká dobrá duša a kvalifikovane mi ich zodpovie:D
ĎAKUJEM
dalilada
10.02.08,06:58
je možné byť zamestnaný na HPP vo firme XY a popri tom byť spoločníkom /konateľom vo vlastnej firme AB?

Áno, pokiaľ to nie je v rozpore s pracovnou zmluvou

je možné aby manželka ktorá je na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok bola spoločníkov/konateľkou v našej firme AB? ak áno, čo potrebuje vybaviť aby to bolo v poriadku?
spoločníčkou áno, konateľkou podľa toho aká zmluva a príjem tak, aby neprišla o RP.
ako to je základným imaním s.r.o., potrebujeme mať tých 200 000 Sk "na dreve"?
prax je taká, že správca vkladu vo vyhlásení uvádza, že prijal 200 000, nikto tie peniaze fyzicky nekontroluje, správca môže byť hocikto z vás.
keď chceme mať sídlo našej spoločnosti AB v našom byte, čo potrebujeme dokladovať? stačí originál LV?
+ súhlas - vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti -už veľakrát
popísané na porade
keby sme chceli mať palacinkáreň na s.r.o., je potrebné aby jeden s nás mal kuchársku školu?
záleží na forme živnosti a prvádzky v akej chcete robiť palacinky. Reštaurácia - zodp. vedúci s príslušným vzdelaním a praxou, fast food - "rýchla príprava jedál..." - nemusí byť. Najlepšie prekonzultovať na živnostenskom úrade ešte pred spísaním spoločenskej zmluvy
ako je to s predmetmi činnosti s.r.o. a s tými čo mám na živnosť - asi si ich neviem nejako preniesť do s.r.o., len znovu nahlásiť??
nový ŽL na s.r.o.
čo si myslíte o založení s.r.o. prostredníctvom nejakej firmy?neviem posúdiť
Petra29
10.02.08,09:56
je možné aby manželka ktorá je na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok bola spoločníkov/konateľkou v našej firme AB? ak áno, čo potrebuje vybaviť aby to bolo v poriadku?
spoločníčkou áno, konateľkou podľa toho aká zmluva a príjem tak, aby neprišla o RP.

Podľa môjho názoru manželka o RP nepríde, ak sa ďalej stará o dieťa, resp.ho nedá do štátnej škôlky a dieťa ešte nedosiahlo 3 roky.
dany.b
10.02.08,11:59
Ďakujem za rýchle odpovede. S tým bytom ako sídlo - zrejme aj keď sme majiteľmi nehnuteľnosti ja s manželkou, aj tak je potrebné predkladať vyhlásenie majiteľa?
zalobaba
10.02.08,14:11
Ďakujem za rýchle odpovede. S tým bytom ako sídlo - zrejme aj keď sme majiteľmi nehnuteľnosti ja s manželkou, aj tak je potrebné predkladať vyhlásenie majiteľa?

Áno, aj keď ste majiteľmi obaja s manželkou, musíte ako majitelia buď súhlasiť so zriadením sídla vašej spoločnosti s predmetnej nehnuteľnosti alebo predložíte Nájomnú zmluvu medzi vami ako majiteľmi a vašou SRO. Rozhodnutie je na vás.
zalobaba
10.02.08,14:20
pozdravujem poraďákov. mal by som zopár otázok okolo založenia s.r.o., ale na začiatok ozrejmím stav. Som zamestnaný na hlavný pracovný pomer, ale popri tom mám aj živnosť. Uvažujeme s manželkou, že založíme s.r.o. len potrebujeme poradiť s nasledovnými otázkami:
- je možné byť zamestnaný na HPP vo firme XY a popri tom byť spoločníkom /konateľom vo vlastnej firme AB?
Áno, ale treba pozrieť tvoju súčasnú prac.zmluvu, aby nedošlo k stretu záujmov, ak tam máš náhodou takú klauzulu.
- je možné aby manželka ktorá je na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok bola spoločníkov/konateľkou v našej firme AB? ak áno, čo potrebuje vybaviť aby to bolo v poriadku?
Môže byť spoločníčkou bez problémov, konateľkou tiež, ale odporúčam uzavrieť Zmluvu o výkone funkcie konateľa bezodplatne.
- ako to je základným imaním s.r.o., potrebujeme mať tých 200 000 Sk "na dreve"?
Nepotrebujete.
- ako je to s predmetmi činnosti s.r.o. a s tými čo mám na živnosť - asi si ich neviem nejako preniesť do s.r.o., len znovu nahlásiť??
Ty ako živnostník a SRO, ktorú ideš zakladať sú 2 úplne iné subjekty a nemajú nič spoločné. SRO požiada ŽÚ o vydanie ŽL pre predmety, ktoré si vyberieš, resp. pre tie, pre ktoré bude niekto z vás spĺňať kritéria, ak to bude predmet viazaný alebo remeselný s potrebným zodpovedným zástupcom.
- keď chceme mať sídlo našej spoločnosti AB v našom byte, čo potrebujeme dokladovať? stačí originál LV?
Súhlas majiteľov alebo Nájomnú zmluvu.
- keby sme chceli mať palacinkáreň na s.r.o., je potrebné aby jeden s nás mal kuchársku školu?
V prípade, že to bude formou tzv. fastfoodu, tak nie.
- čo si myslíte o založení s.r.o. prostredníctvom nejakej firmy? na webe som našiel pár spoločností čo vedia založiť s.r.o. za vcelku prijateľných podmienok...
Záleží na tom, čo sú to tie prijateľné podmienky. Podľa mňa si tie firmy účtujú poplatky za založenie dosť vysoko. V prípade, ak potrebuješ viac poradiť alebo pomôcť, viem ti byť nápomocná (pričom maximálne šetrím vaše financie), stačí poslať SS.
Celkom dosť otázok, dúfam že sa nájde nejaká dobrá duša a kvalifikovane mi ich zodpovie:D
ĎAKUJEM

Tak dúfam, že som trochu poradila - tvoja dobrá duša....:)