nonna8
10.02.08,10:04
Dobry den chcem vas poprosit o radu ohladom materskej dovolenky
Naposledy som bola zamestnana v obdobi 13.1.2004-31.3.2006, odvtedy si sama platim zdravotne poistenie do socialnej poistovne neodvadzam nic
v marci by som mala nastupit na MD chcem sa opytat ci mam na MD narok alebo len na rodicovsku dovolenku? dakujem
nonna8
10.02.08,09:22
este by ma zaujimalo ci v pripade cerpania rodicovskej dovolenky si nemocenske a dochodkove poistenie musim odvadzat sama
jankasm
10.02.08,09:55
Dobry den chcem vas poprosit o radu ohladom materskej dovolenky
Naposledy som bola zamestnana v obdobi 13.1.2004-31.3.2006, odvtedy si sama platim zdravotne poistenie do socialnej poistovne neodvadzam nic
v marci by som mala nastupit na MD chcem sa opytat ci mam na MD narok alebo len na rodicovsku dovolenku? dakujem

Pozerám, že zaregistrovaná si na porade už dosť dlho. Neštudovala si témy o materskej? Keďže si nezamestnaná mohla si si platiť DNP a materskú si mohla mať celkom peknú. :cool:
V žiadnom prípade nespĺňaš podmienku 270 dní NP v posledných dvoch rokoch, takže na materskú určite nárok nemáš.
Budeš dostávať rodičovský príspevok, myslím, že odo dňa narodenia dieťaťa.


este by ma zaujimalo ci v pripade cerpania rodicovskej dovolenky si nemocenske a dochodkove poistenie musim odvadzat sama

Pokiaľ si chceš pošas RD platiť nemocenské poistenie, tak áno, jedine sama, ako dobrovoľne poistená osoba.
Dôchodkové za Teba bude platiť štát odo dňa narodenia dieťaťa, avšak musíš sa do 15. dní odo dňa narodenia dieťaťa prihlásiť na SP na dôchodkové poistenie, musíš im podpísať vyhlásenie a navyše, ak máš aj II. pilier, a chceš aby Ti tam išli počas RD príspevky, tak ešte aj na to treba vypísať jeden papier. :)
nonna8
10.02.08,18:42
Dakujem Janka za odpoved..co to som nastudovane mala ale potrebovala som sa ubezpecit ze to mam nastudovane spravne ... ziadne prekvapko sa nekona s MD som neratala a rodicovska dovca bude prebiehat prave tak ako som ocakavala ... este raz...dakujem