Zuzana Boháčová
10.02.08,09:20
Prosím poraďákov účtujúcich v ALFE o pomoc:
členenie analytika v ALFE
definovanie vlastného analytického členenia pre každý stĺpec
máte to nejako nadefinované?poradíte mi prosím-nejaké vysvetlenie,či si to musím analyticky nadefinovať?a ako
poprosím aj ukážku na nejakom príklade.
ďakujem moc
IVEB
10.02.08,09:48
Ja si člením analytiku v ALFE , pre lepšiu kontrolu na konci roka , keď si vytlačím prehľad a tam si viem skontrolovať hlavne odvody , mzdy a pod.
Ja som si napr. prevádzkovú réžiu rozdelila na nájomné, poplatky za telefóny, kancelárske potreby a pod. Taktiež si delím aj mzdy napr. výplata na účet resp. v hotovosti, odvody za zamestnanca , preddavok na daň zamestnanca pod. Odvody delím za zamestnávateľa , SZČO a pod. To isté robím aj s príjmom za služby a pod. Je to uľahčenie práce a ak hľadám chybu tak sa ľahko nájde.
Zuzana Boháčová
10.02.08,10:15
Ja si člením analytiku v ALFE , pre lepšiu kontrolu na konci roka , keď si vytlačím prehľad a tam si viem skontrolovať hlavne odvody , mzdy a pod.
Ja som si napr. prevádzkovú réžiu rozdelila na nájomné, poplatky za telefóny, kancelárske potreby a pod. Taktiež si delím aj mzdy napr. výplata na účet resp. v hotovosti, odvody za zamestnanca , preddavok na daň zamestnanca pod. Odvody delím za zamestnávateľa , SZČO a pod. To isté robím aj s príjmom za služby a pod. Je to uľahčenie práce a ak hľadám chybu tak sa ľahko nájde.

ale ak si to rozčlením až na konci roka,asi mi nepriradí všetky doklady od začiatku roka.. nie?neviem.. iba ak by som si každý zaklikala nanovo..:confused:
Manual
10.02.08,14:00
Tu je príklad členenia mzdy:
IVEB
10.02.08,17:37
Ale ja nehovorím o členení na konci roka , ale na začiatku roka. Len na konci roka si to skontrolujem podľa prehľadu príjmov a výdajov za rok.
mariannak
10.02.08,17:42
ale ak si to rozčlením až na konci roka,asi mi nepriradí všetky doklady od začiatku roka.. nie?neviem.. iba ak by som si každý zaklikala nanovo..:confused:

áno, ak to chceš rozčleniť na konci roka, musíš kliknúť na každý doklad a dať mu členenie.