Zuzana Boháčová
10.02.08,09:26
Začiatočné zostatky
v príručke píšu-
keď chcem v peň.denníku zobraziť začiatočné stavy,mám si ako prvý zápis zadať Pokladnica príjem,dátum 1.1., nulová hodnota
len zoberie mi údaj (veď nemá aký?!) do zostatku pokladne sumu,keď zadám nulovú hodnotu?
bude ALFA počítať s výsledkom z počiatočných stavov? len zostatok,ktorý mi zobrazuje v tabuľke,mi podľa môjho názoru nebude sedieť so skutočnosťou,teda ak som to správne pochopila..:confused:

dúfam že som to napísala trochu zrozumiteľne:cool: Prosím poraďte mi,ak s tým máte skúsenosti.
ďakujem
Leora
10.02.08,08:36
Alfa prenáša počiatočný stav pokladne aj bankového účtu. Dá sa to odkontrolovať cez voľbu začiatočné zostatky.
Zuzana Boháčová
10.02.08,08:41
takže si to mám zadať s nulovou hodnotu? bude mi to ale zaratávať do zostatku pokladnice,ktorý vidím na displaji v tabuľke?:confused:to sa mi nezdá,akoby som tam ešte musela zadať nejakú funkciu alebo neviem čo..:(
Zita5
10.02.08,08:46
takže si to mám zadať s nulovou hodnotu? bude mi to ale zaratávať do zostatku pokladnice,ktorý vidím na displaji v tabuľke?:confused:to sa mi nezdá,akoby som tam ešte musela zadať nejakú funkciu alebo neviem čo..:(

Ak máte nulový počiatočný , nerozumiem čo Vám započítava .Základom všetkého je Členenie - tam sa na to zamerajte , ešte skôr ako začnete s ALFOU .Založenie pokladní a podobne .
Zuzana Boháčová
10.02.08,09:17
hm.. a keď si zadám do pokladne začiatočný stav,mám ísť cez kód 20 iný nezdaniteľný príjem a prepíšem text na začiatočný stav pokladne a sumu
je to prosím správne?
ďakujem
marcelaStanakova
10.02.08,09:25
Iba keď ide o prvý rok účtovania v Alfe napr. z iného softweru ale keď sa účtovalo v Alfe pri prenose z roka na rok tam určite prechádza stav banky, pokladne atď........automaticky
Zuzana Boháčová
10.02.08,09:29
Iba keď ide o prvý rok účtovania v Alfe napr. z iného softweru ale keď sa účtovalo v Alfe pri prenose z roka na rok tam určite prechádza stav banky, pokladne atď........automaticky

áno,ja účtujem úplne novú firmu.. predtým to účtovali v inom softwari
IVEB
10.02.08,09:35
Ja to robím v ALFE takto. Po prechode roka 2007 mi ALFA prenesie všetky počiatočné stavy t.j. pokladňa a banka. Ak si otvorím PD tak dole vidím pri banke a aj pri pokladni počiatočné stavy. Ale tieto stavy sa mi neobjavujú ako počiatočné stavy v PD , program to síce počíta , ale tie stavy nie sú uvedené v prvom riadku PD ako začiatočné stavy . A preto sa postavím na banku - príjem ,použijem nepeňažný príjem a ako členenie napíšem počiatočný stav banka a dám uložiť. Program sa pýta , či uložiť operáciu s nulovou hodnotou dám áno , a to isté urobím s pokladňou. Potom mám v PD ako prvé riadky pekne uvedené počiatočné stavy banky a pokladne.
marcelaStanakova
10.02.08,09:53
Takže ja to robím takto z minulého roku si vezmem výkaz o príjmoch a výdavkoch a nahodím cez číselník stav do pokladne a banku a potom sa mi to zobrazí hneď v peňažnom denníku a pokračujem
Zuzana Boháčová
11.02.08,09:21
ďakujem Vám moc,poraďáci, ste zlatí:)
Zuzana Boháčová
12.02.08,17:09
ako si mám prosím vás nahodiť-chcem aby mi to ukázalo vo výkaze o majetku a záväzkoch za predchádzajúce účt.obdobie
"stav záväzkov k 31.12.2006"?
ďakujem
DanielaSL
12.02.08,17:18
Pôjdeš cez Tlač..výkaz... vyberieš si výkaz o majetku a záväzkoch a cez oprav si zadáš sumy do minulého obdobia.
Zuzana Boháčová
12.02.08,19:23
Pôjdeš cez Tlač..výkaz... vyberieš si výkaz o majetku a záväzkoch a cez oprav si zadáš sumy do minulého obdobia.

ďakujem pekne Danka;)
Zuzana Boháčová
12.02.08,19:26
poradíte mi ešte prosím,keď si chcem kontrolovať,či som správne účtovala
chcem si kontrolovať DPH a samostatne aj príjmy a výdavky
našla som tlač-peňažný denník
a tlač-evidencia DPH
tú DPH,si musím nejako uzatvoriť štvrťrok?lebo mi nič nenapočítalo..
ďakujem Vám poraďáci
ste super:)
Zuzana Boháčová
13.02.08,15:46
poradíte mi ešte prosím,keď si chcem kontrolovať,či som správne účtovala
chcem si kontrolovať DPH a samostatne aj príjmy a výdavky
našla som tlač-peňažný denník
a tlač-evidencia DPH
tú DPH,si musím nejako uzatvoriť štvrťrok?lebo mi nič nenapočítalo..


poradíte mi prosím s týmto?
Manual
13.02.08,16:58
poradíte mi ešte prosím,keď si chcem kontrolovať,či som správne účtovala
chcem si kontrolovať DPH a samostatne aj príjmy a výdavky
našla som tlač-peňažný denník
a tlač-evidencia DPH
tú DPH,si musím nejako uzatvoriť štvrťrok?lebo mi nič nenapočítalo..
ďakujem Vám poraďáci
ste super:)
Zadaj Evidencia DPH-zadaj od-do, odpočítanie dane, a daj tlač a potom zdaniteľné obchody atď...
PS:neskúšaš nás tu tak trošku.... ?:rolleyes:
Maria129
31.03.12,14:36
Dobrý deň, prosím o pomoc, chcem nahodiť ZS záväzkov zo ZP a neuhradenú fa za rok 2010,prosím ako to mám nahodiť ??? Ďakujem
veronikasad
31.03.12,17:02
Dobrý deň, prosím o pomoc, chcem nahodiť ZS záväzkov zo ZP a neuhradenú fa za rok 2010,prosím ako to mám nahodiť ??? Ďakujem
Otvoríš si rok 2010, "nahodíš" záväzky a urobíš prevod do roku 2011, v ktorom pokračuješ v účtovaní.
Petullka18
07.06.14,19:56
Dobrý deň, neviete mi prosím poradiť aký dátum sa dáva k začiatočnému stavu v pokladnici a na BÚ? Začínam účtovať v softe alfa plus.

Dočítala som sa, že tieto knihy sa otvárajú dňom začatia podnikania alebo k 1.1.

Keď podnikanie začalo 10.3.14 zadám tento dátum i ku začiatočným stavom a dám tam nulovú hodnotu? pretože 10.3. bola síce založená firma, ale účet v banke bol zriadený až neskôr, konkrétne 25.5.14 a o týždeň neskôr tam boli vložené peniaze. Je to zrejme vec, ktorú by mal vedieť každý, ale žiaľ som len začiatočník a už mám z toho galimatiáš. Za každú odpoveď vám budem veľmi vďačná