klarien
10.02.08,11:54
Dobrý den!

Potrebovala by som surne poradiť!
Môj priatel s ktorym sa neskôr chceme zobrat sa ma 14.rozvadzat a jeho exmanzelka vie omne ale rozviest sa nechce. V skutocnosti sa s nou zit neda lebo je to jeden samolubi exocentricky a sebecky clovek. Spolu maju jedno dieta ktore ona bestoho aby uviedla dôvod zobrala a odysla snim prec nikto nevie kam socialne pracovnicky nam dali nanu cislo ale ona nieje ochotna povedat kde sa nachdza s dietatom. O dieta nije schopna sa postarat ani emocionalne ani inak. Sice pracuje ale vsetko prefajci mine len na seba! a na svoje potulky s kamaratky a o dieta nema najmensi zaujem! Dieta ma vymestovany blizsi vztah k otcovi ale ona tvrdi ze ju tira a ze by jej dieta uniesol ale to nieje ani v najmensom pravda! A nema nato ani dokazi! Vsetko si vynucuje svojimi hereckymi schopnostami aka je ona chudera a z placom!
Potrebovala by som vediet aka je moznost alebo vie mi niekto poradit ako by ich rozviedli na prvy krat a ako by dieta mohol ziskat do vychovi môj priatel?
danushka
10.02.08,11:15
Prepáč Klarien, ale nezdá sa Ti, že toto čo si tu napísala je len čisto pohľad na vec jednej strany?
Súd tu nie je na to, aby manželský pár rozviedol na prvý raz, súd je tu od toho aby chránil rodinu a v prvom rade záujmy dieťaťa. Ak súd má pocit, že by rodinu mohol zachrániť ešte aj na treťom pojednávaní, tak sa odročí prípad na celý rok. Kam by sme došli, keby sa tieto veci dali tak rýchlo riešiť.
Zaujímalo by ma, čo by napísala žena, o ktorej tvrdíš, že je neschopná matka a čo ju vedie k tomu, že sa chová tak ako ty tvrdíš.
Chceš byť náhradnou matkou dieťaťu, ktoré nie je tvoje. SI PRESVEDČENÁ, že zvládneš každú situáciu s nevlastným dieťaťom a budeš ho akceptovať v dobrom aj zlom?
Kde je napísané, že žena na materskej dovolenke nemôže ísť na kávu s priateľkami, možno potrebuje spriaznené duše, keď jej manžel je S TEBOU!!! Kde je napísané, že žena na materskej dovolenke sa nemôže obliecť, ísť ku kaderníčke alebo kozmetičke. Pýtam sa, končí život ženy keď porodí dieťa a stáva sa z nej hus domáca ?
Bola by som rada, keby to bol len môj pocit po prečítaní Tvojich riadkov, ale mám dojem, že si neuvedomuješ, že každá minca má aj rub i líc.
Ospravedlňujem sa, ak som priostro reagovala, ale takto to cítim.
danushka
10.02.08,11:32
Ešte ti pripojím link, aby si trošku pozrela ako s poradou pracovať, všimla som si, že si v priebehu nikoľkých minút založila dve témy súvisiace s jednou otázkou. Kľudne si svoju otázku mohla šupnúť niekde, kde už téma rozvodu rozoberaná bola, napr. v sekcii rodinné právo.
Ale to je dobre mienená rada, nie ješitnosť staršieho člena;):)
kuk tu :
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html?highlight=%2Aetiketa+porady%2A
Ajuška
10.02.08,11:50
Dobrý den!

Potrebovala by som surne poradiť!
Môj priatel s ktorym sa neskôr chceme zobrat sa ma 14.rozvadzat a jeho exmanzelka vie omne ale rozviest sa nechce. V skutocnosti sa s nou zit neda lebo je to jeden samolubi exocentricky a sebecky clovek. Spolu maju jedno dieta ktore ona bestoho aby uviedla dôvod zobrala a odysla snim prec nikto nevie kam socialne pracovnicky nam dali nanu cislo ale ona nieje ochotna povedat kde sa nachdza s dietatom. O dieta nije schopna sa postarat ani emocionalne ani inak. Sice pracuje ale vsetko prefajci mine len na seba! a na svoje potulky s kamaratky a o dieta nema najmensi zaujem! Dieta ma vymestovany blizsi vztah k otcovi ale ona tvrdi ze ju tira a ze by jej dieta uniesol ale to nieje ani v najmensom pravda! A nema nato ani dokazi! Vsetko si vynucuje svojimi hereckymi schopnostami aka je ona chudera a z placom!
Potrebovala by som vediet aka je moznost alebo vie mi niekto poradit ako by ich rozviedli na prvy krat a ako by dieta mohol ziskat do vychovi môj priatel?

Klarien... rozvod na prvý krát nie je žiadnou raritou (ale často krát ani výhrou)... Mám taký - na vlastnú žiadosť - za sebou (a to sme mali 3 maloleté deti). Z vlastnej skúsenosti samotné rozvodové pojednávanie považujem za frašku (?!). Už vtedy mi vadilo prepieranie nevydarených osobných vzťahov na verejnosti a preto som sa ani k nemu neznížila. Fakt je, že senát má možnosť vychádzať len z faktov, ktoré im sú predostreté v samotnom návrhu a následne z osobných výpovedí a postojov účastníkov konania. Často sa až tam prejavia charakterové vlastnosti a od toho sa odvíja aj spôsob vybavovania si účtov. Bohužiaľ často iba pod zámienkou hájiť záujmy detí... Takže dobrá rada odomňa v tomto smere znie: ...ak je Tvoj priateľ skutočne presvedčený že jeho manželstvo neplní svoju "funkciu" v plnom rozsahu a navyše je ohrozené duševné zdravie dieťaťa, je treba sa k tomu aj tak postaviť. Rozvod manželstva je jedna etapa - ak nedokážu spolu ďalej žiť, treba o tom presvedčiť senát... Starostlivosť o dieťa po rozvode je druhá etapa... Tu by si asi štatisti sgustli... že ako a kam až... sú ľudia (ktorí kedysi vedeli ísť ruka v ruke) schopní zájsť...
Bohužiaľ - aj takúto skúsenosť mám... Môj súčasný manžel sa 3 roky - neúspešne - "súdil" o zverenie detí do svojej starostlivosti... Neboli to ľahké 3 roky najmä pre tie deti... pretože s nimi nemilosrdne manipulovali... Dnes si dovolím tvrdiť, že záujmy detí obom rodičom vtedy v skutočnosti boli u "riti" (iný výstižnejší výraz tu nedokážem použiť)... súdili sa (a ešte stále sa aj...) o všetko o čo sa len v tomto štáte dalo a dá... Z jeho slov sa mi prístup matky k deťom zdal nehorázny a nedôstojný (dnes sú z nich skvelí a úspešní dospeláci)......
...prehodnocovať som začala až po rokoch manželstva a podľa spôsobu "tiež" starostlivosti a prejavu lásky k synovi, ktorého máme spolu.........:rolleyes:... úctu k partnerke radšej nekomentujem...

...nechcem si tu vylievať srdiečko...;)...z Tvojích slov však cítim že si príliš ovplyvnená jeho verziou... chcem preto aj Tebe dať dobrú radu - nauč sa triezvo zvažovať čo sa vlastne deje a skús sa nemiešať do záležitostí, ktoré si naozaj musia vysporiadať LEN oni dvaja... správny chlap sa ku každému problému dokáže postaviť čelom... a ak je ozaj zodpovedný, vyrieši (hoci pomaly a ťažko) aj svoj vzťah s manželkou... aj svoju starostlivosť o dieťa... čo v konečnom dôsledku bude pre Teba dôkladným zrkadlom čo Ťa s ním v živote čaká........... dvakrát meraj...:rolleyes:...
danushka
10.02.08,12:04
Ajuška , máš môj súhlas minimálne 2x. Nerada by som bola, keby Klarien môj prvý príspevok brala ako útok voči jej osobe, len sa mi zdá, že je priveľmi zaslepená láskou a zdá sa mi, že ešte nemá svoje dieťa, aby sa dokázala pozerať na problém z iného uhla. Nech je dieťa v akomkoľvek veku, treba ho maximálne ušetriť treniciam pri rozvode a keď už to inak nejde udržať vzťahe pokope, tak nech sa exmanželia po rozvode chovajú ako ľudia. Je to ťažké, ale dá sa to. Vždy je lepšie ísť po rozvode cestou kompromisov ako cestou boja.
No zväčša v reálnom živote sa po rozvode problémy len začínajú. Čiže ak si niekto myslí, že rozvodom fajka zhasla - veľmí sa mýli - fajka začína týmto okamihom horieť väčším plameňom.
Ajuška
10.02.08,12:24
Ajuška , máš môj súhlas minimálne 2x. Nerada by som bola, keby Klarien môj prvý príspevok brala ako útok voči jej osobe, len sa mi zdá, že je priveľmi zaslepená láskou a zdá sa mi, že ešte nemá svoje dieťa, aby sa dokázala pozerať na problém z iného uhla. Nech je dieťa v akomkoľvek veku, treba ho maximálne ušetriť treniciam pri rozvode a keď už to inak nejde udržať vzťahe pokope, tak nech sa exmanželia po rozvode chovajú ako ľudia. Je to ťažké, ale dá sa to. Vždy je lepšie ísť po rozvode cestou kompromisov ako cestou boja.
No zväčša v reálnom živote sa po rozvode problémy len začínajú. Čiže ak si niekto myslí, že rozvodom fajka zhasla - veľmí sa mýli - fajka začína týmto okamihom horieť väčším plameňom.

...Danushka ďakujem... aj tak nie som hrdá na tieto skúsenosti...
Rátam s tým, že Klarien si z našich príspevkov aj tak vyberie že ju nechápeme... bolo by fajn, keby si vybrala aspoň to... že to myslíme dobre (minimálne s ňou)... brzdila som sa aby som neuviedla ešte veeľa súvisiacich faktov... najmä ten, že som vtedy - rovnako ako teraz ona - bola presvedčená že mám pred sebou toho najsprávnejšieho chlapa...

...že rozvodom fajka zhasla??? ...:D:D:D... to je LEN získanie dokladu o úradnom ukončení právneho vzťahu... reálny život fičí na plné obrátky ďalej často v pôvodných koľajach, pretože existenčné (a iné) prepojenie je potrebné riešiť inak... a tam je razítko tak na dve veci...:rolleyes:...
zalobaba
10.02.08,14:06
klarien - veľmi ti želám, aby o pár rokov nenapísala o tebe toto isté nejaká iná žena, kvôli ktorej sa bude tvoj manžel s tebou rozvádzať.....
pravnicka
11.02.08,08:39
zákon o rodine č. 36/2005 upravuje otázku rozvodu v § 22-§ 27.
K zrušeniu manželstva rozvodom možno pristúpiť len
v odôvodnených prípadoch.
§ 23
(1) Súd môže manželstvo na návrh niektorého
z manželov rozviesť, ak sú vzťahy medzi manželmi tak
vážne narušené a trvalo rozvrátené, že manželstvo
nemôže plniť svoj účel a od manželov nemožno očakávať
obnovenie manželského spolužitia.
(2) Súd zisťuje príčiny, ktoré viedli k vážnemu rozvratu
vzťahov medzi manželmi, a pri rozhodovaní o rozvode
na ne prihliada. Súd pri rozhodovaní o rozvode vždy
prihliadne na záujem maloletých detí.
(3) Súd pri posudzovaní miery rozvratu vzťahov medzi

to som prefotila len niekoľko paragrafov.
rozvod je náročná vec. a na jednom pojednávaní sa to málo-kedy vyrieši.
Návrh na rozvod podáva jeden z manželov, a v tom prípade váš priateľ z dôvodu, že jeho manželka opustila domácnosť a nežije s ním v jednej domácnosti. to je dôvod.
súd skúma príčiny - znamená, že ako matka sa chová k dieťaťu, či sa o neho stará.
súd predovšetkým prihliada na záujmy máloletých detí.
počas rozvodového konania je tu možnosť manželov dohodnúť sa o vzťahu k deťom, kto a kedy ich bude vychovávať.
klarien
12.02.08,15:48
Prvom rade sa Vám chcem velmi podakovať tieto zakony mame už prestudovane ale zaujmalo by ma pokial by obidvaja vijadrili jasný suhlas o rozvod tak by ich rozviedli na prvý krat? A aké môžu byť važne dôvody rozvodu?
durisovad
12.02.08,16:03
Mila KLARIEN, ja by som sa bala, ze ta vsetka spina, ktoru hadzes na svoju sokynu, sa mi raz nepekne vrati. A nebola by som si ista, ci muz, ktory uz ma zavazky, sa mi kvoli niektorej inej tiez neobrati chrbtom, ako sa teraz obratil k matke svojho dietata.
slimak1
13.02.08,11:53
Ahoj ďakujem vám za príspevok v ktorom píšete ako má žena na materskej právo niečo si kúpiť,alebo zájsť za kamarátkami.Nemusí byť hneď žienka domáca, možno hľadá spriaznené duše a podobne.A tiež že každá minca má dve strany.Týmto sa klarien dostáva do veľmi,povedal by som nelichotivej pozície možno nejakej milenky,ktorá rozvracia rodinu,pre jej románik, po uši zaľúbená a chlap celý bez zmyslov bežá za nou,možno aj preto, aby vypadol od domácich starostí alebo aby si jednoducho užil a rozvádza sa možno práve preto,lebo si svoju ženu predstavuje ako slúžku a tá nechce nič iba aby jej dal trochu dýchať a chce mu ukázať že aj ona niečo dokáže,alebo aj ona má právo na svoje koníčky alebo nejak podobne.V každom prípade tak či onak,klarien sa nachádza v asi takejto pozícii.Pri svojom príspevku,keď žiadala o radu však uviedla okolnosti len veľmi stručne a preto sa nečudujem že to viacerí z vás vnímaju práve tak ako som sa dočítal.Preto som sa rozhodol zaregistrovať a vniesť trochu svetla do tejto témy.

Po prvé.Tá osoba ktorej neviem prísť na meno, nikdy nebola žienka domáca.Bohužiaľ jej muž chcel z nej mať modernú emancipovanú ženu a tak ju horko ťažko priviedol k vodičáku,pomáhal jej s hľadaním zamestnania, trávil s ňou a dcérkou každú voľnú minútu,brával ich na výlety zoznamoval ju s okolitími ľuďmi,aby si našla priateľky.V zamestnaní i v administratíve riešil všetko za ňu,všade musel byť s ňou,pretože sama si nebola ochotná a schopná ani dohodnúť stretnutie.Kým bola na materskej,on pracoval.Staral sa o domácnosť, venoval sa dcérke a hoci by možno až tak nemusel, po večeroch pripravoval obed na druhý deň chystal dcérku do škôlky skladal opraté šatstvo a robil spoločnosť unudenej znechutenej,večne chorej a unavenej partnerke,ktorá mu ešte nezabudla vyčátať že bol zase v práci,hoci má počas 10-dní štiry dni volno,a samozrejme neodpustí si žiarlivostné scény pretože vám cesta domov trvala o 15 minút dlhšie.Počas celej materskej denne za ňou dochádzali priateľky,na návštevu,alebo ju volali na prechádzku,občas večer posedieť.Žiadna však pre ňu nebola dosť dobrá každá mala chybu a hoci som ju večer sám posielal za priateľkami aby si aspoň z času na čas mohla spraviť nejaká ten program,nepohla sa z domu, lebo ana vraj s takími nechce nič mať.Napriek tomu neustále plakala že je sama.Po skončení materskej nebola ochotná najsť si prácu ak si aj nejakú našla,nevidržala v nej viac ako pár dní.Vždy s tým istím-jej vraj nikto nebude rozkazovať.A tak to šlo proste ďalej až to začánalo byť stále viac neúnosné.Ja som už sám prestával vladať pokrývať domácnosť aj dlhy ale stále som bol presvedčený že vydržím.Neviete si predstaviť koľko krát som sa snažáil vysvetliť,dohodnúť,vyriešiť...Vždy to skončilo rovnako.Urazená papuľa,rozbité dvere mesiac dva tichá domácnosť.Pravidelne sa vyhrážala rozvodom a vždy si našla dôvod aby sa mohla na pár dní odsťahovať k matke.Keď sa nasítila voľnosti a doma už ju prestávali znášať, stačilo vyroniť slzičku a obetavý ocino vždy pripravený priletieť za posledné natankoval a utekal pre ňu domov asi 300 km jedným smerom,a potom sľuby a dobrá vôľa a o pár dní všetko znova.Nikdy nekúpila dcérke hračku,alebo oblečenie,nenašla si na ňu čas,keď chcela čítať knižku ušiť bábike šaty,alebo s niečim pomôcť,nikdy s ňou nestavala stan,nebola na hríby,nechytala v potoku pstruhy ani nechodila ku koňom.Jej deň sa odohrával s cigaretou pri televízore a dcérka sa na zemi hrávala sama.Nakoniec to skončilo tak,že ona sama podala žiadosť o rozvod ktorú jej neprijali,lebo ju nepodávala v mieste svojho bydliska.Mimochodom, naposledy odišla k matke preto,že som dcérku vzal na výlet s mojou sesternicou.A tak som napokon podal žiadosť ja,pretože inde to už nemohlo zájsť.Teraz si princezná našla zamestnanie a zjavne je spokojná pretože rozvodom sa aj tak vykrážala pravidelne.Ak si myslíte že si má právo niečo kúpiť,nemám námietky,ale občas by mohla možno niečo kúpiť aj dcérke.A možno by nezaškodilo dať mi aspoň 1000 korún na 8 000-vé inkaso,zatiaľ ťahám všetko sám.A ak hľadá spriaznenú dušu,prečo nie.Ale nemuselo by to byť zrovna každý druhý večer,do 22,či 23 hodiny,keď v jednej obývačke fajčí 6-8 ľudí a dcérka sedí bokom ako nejaký najdúch a márne sa dožaduje svojej pozornosti.A keď prídem domov a spravým tomu koniec,čo by urobil asi každý,ešte som nakoniec ja tyran.Je toho strašne veľa čo by som mohol písať.Možno som spravil chybu tým,že som nikdy nekričal vždi som všetko riešil pokojoma rozvahou,keď jej skončili hysáky a krik.Rozhodne si nemyslím,že by bola týraná ani že by bola žienka domáca.Pár krát som ju síce poprosil o pomoc kým som doma nebol,nie preto že je to ženská práca ale jednoducho preto,že ja som nemal čas.Dnes zmizla na neznáme miesto a s mojou dcérkou,s ktorou sme boli veľmi citovo naviazaný.Ona sa nebude chcieť´rozviezť len preto,že nedokáže prehrávať.Jedno je však isté.Možno nás budú rozvádzať roky.Ja si však s ňou nikdy nesadnem za jeden stôl,nikdy s ňou nebudem v jednej miestnosti.Nikdy som v nej nemal partnera ani oporu ani priateľa.Vždy stála proti mne ale nikdy nebola ochotná povedať čo som jej spravil.Teraz mám priateľku.Vy sa čudujete prečo? Ani ona sama nevie čo bolo vydržať 5 rokov s takým človekom.Neviem prečo sa po svydbe tak zrazu zmenila.Ale nikdy sa s ňou o tom hovoriť nedalo.Vlastne ju nikdy nezaujmali problémi.Chcela aby som dal výpoveď lebo jej je doma dlho.Ale keď som sa jej spýtal z čoho vyplatíme plyn,či byt,jej odpoveď vždy znela to ma nezaujíma,ja mám kde ísť,a ty si rob čo chceš.Tak asi na takejto vete stálo celé naše manželstvo a ja si pripadám ako idiot.Mám síce priateľku,ale ona mi dáva to čo potrebujem.Mám u nej oporu,priateľa, zaujíma sa o to čo potrebujem ja,čo cítim ja, je ochotná pomocť mi, aj sama od seba aj keď o tom nehovorím proste to vidí,alebo cíti,preto písala aj svoj príspevok.Niečo také som nikdy nepoznal.Som s ňou nie z ješitnosti,našiel som čo som potreboval a ona tiež.Sme spolu šťastný aj bez ružovích okuliarov z nohami na zemi.Za krátky čas čo sme spolu sme toho zlého spolu preskákali možno oveľa viac ako niekto z vás za roky.Keď bolo najhoršie dokázali sme ostať spolu a pokiaľ to takto zostane,tak ona sa určite nemusí báť, že raz bude takto iná žena písať o nej.Pretože keby mi moja ex dala aspoň desatinu z toho čo klarien,nič z toho čo sa deje by sa nestalo.Nazáver len toľko.Som mladší ako by si ktokoľvek z vás pomyslel,som na antidepresívach ale už je to lepšie.Zajtra mám veľký deň dúfam že na jeho konci bude už niečo aspoň o trochu lepšie.Verím že teraz získate nad situáciou trochu prehľad,ale ak máte stále rovnaký názor, ja to rešpektujem.Všetko ale písať nemôžem bolo by toho strašne veľa.Jediné čo si žiadam je pokoj, a svoje dieťatko s mojou drahou mať doma v teple a bezpečí.Bez obáv kde sú a čo je s nimi.Chcem naozaj tak veľa?
elli
13.02.08,14:12
rozvod je náročná vec. a na jednom pojednávaní sa to málo-kedy vyrieši.
Návrh na rozvod podáva jeden z manželov, a v tom prípade váš priateľ z dôvodu, že jeho manželka opustila domácnosť a nežije s ním v jednej domácnosti. to je dôvod.
súd skúma príčiny - znamená, že ako matka sa chová k dieťaťu, či sa o neho stará.
súd predovšetkým prihliada na záujmy máloletých detí.
počas rozvodového konania je tu možnosť manželov dohodnúť sa o vzťahu k deťom, kto a kedy ich bude vychovávať.[/quote]

Nesuhlasim - ak sud zisti, ze dovody su vazne a manzelstvo trvale rozvratene a nie je ohrozeny zaujem maloletych deti, niet co riesit - osobitne, ak obaja s rozvodom suhlasia a vedia sa zhodnut na uprave prav k detom.
Mam uplne opacnu skusenost - VACSINA rozvodov (kde su splnene vyssieuvedene podmienky) sa riesi na jednom pojednavani...
danushka
13.02.08,14:56
Slimak1,
ak je tak ako píšeš, nie je čo riešiť...
Klarien napísala čo napísala, ale nevyznelo to presvedčivo. To, čo si napísal mení úplne pohľad na vec. Jediné čo mi teraz napadá, je otázka - kde si mal oči a rozum, keď si si svoju manželku bral:eek:. Samozrejme, že Tvoje dieťa si zaslúži plnohodnotný život a pokiaľ mu ho vieš zabezpečiť po boku inej milovanej ženy, ktorá spĺňa konečne Tvoje predstavy, tak konaj. Treba si ale uvedomiť, že komplikácie so svojou ešte stále manželkou môžeš očakávať aj v budúcnosti...
Čo na to povedať? Ospravedlňujem sa za svoj príspevok na začiatku, ktorý Ťa určite ranil. Ale musíš uznať sám, že tých týraných a nepochopených chlapov je podstatne menej ako žien v našej spoločnosti a preto tie rekcie.

V každom prípade Vám držím palce, aby ste našli pokoj a spoločné šťastie a nech Tvoja dcérka prežíva detstvo, na ktoré bude s láskou spomínať.
Tanče
13.02.08,16:14
Prajem vám aby deň 14.2. bol vašim nielen Valentínom ale aj dňom znovuoslobodenia!

Dufam že dáte vedieť výsledok!
lconco
01.06.08,08:20
Ja by som sa tiez chcela k tomu vyjadrit. Velmi by ma zaujimalo
kolko mas Klarien rokov. Take zmyslanie ako ma s ty to maju dnes 18. rocne pubertiacky. Mozno to znie tvrdo, ale je to tak.
Ja mam s muzom 2 deticky, jedno ma dva roky druhy sedem.
S muzom som 8rokov v manzelstve a dva roky sme zili spolu pred svadbou so psom. Az po svatbe som zistila aky je to clovek ak sa clovekom da nazvat. Druhe dieta som nechcela, lebo peklo zacalo hned po svatbe. Chcela som sa rozviest on sa vtedy zlakol a sluboval ze sa polepsi, ja hlupa som mu odpustila pristala sa druhe dieta a teraz je to peklo. Keby som mohla tiez na jej mieste uteciem s detmi aj do tramtarie keby sa dalo, no nie je to take lahke s 2 detmi.No nebudem tu rozoberat svoj pribeh, len som ti chcela tym povedat ze dobra matka stale chrani svoje deti i za kazdu cenu a nedovoli aby jej dieta vychovavala nejaka macocha.
Statisticky je dokazane, ze muz po rozvode/ vo vasom pripade este pred rozvodom/si najde zenu hned a zena pozera najprv na svoje dieta. Len si predstav ze ty si ona mas muza, jedno dieta,
muz si nasiel milenku chce sa rozviest a chce ti zobrat dieta a vychovavat s milenkou, pritom si ho ty porodila, starala si sa onho, ked bolo chore nespala si a teraz ti ho bude vychovavat cudzia zena. Mne by to jedno nebolo.Tak sa nad tym zamysli a neuvazuj ako hlupa hus.Sorry ale je to moj pohlad na vec. Ja pevne verim ze sa ti to v zivote vrati, lebo uz teraz si zacinas so zenatymi muzmi a mne sa milenky stale hnusili.
sylvio
02.06.08,11:54
Ja by som sa tiez chcela k tomu vyjadrit. Velmi by ma zaujimalo
kolko mas Klarien rokov. Take zmyslanie ako ma s ty to maju dnes 18. rocne pubertiacky. Mozno to znie tvrdo, ale je to tak.
Ja mam s muzom 2 deticky, jedno ma dva roky druhy sedem.
S muzom som 8rokov v manzelstve a dva roky sme zili spolu pred svadbou so psom. Az po svatbe som zistila aky je to clovek ak sa clovekom da nazvat. Druhe dieta som nechcela, lebo peklo zacalo hned po svatbe. Chcela som sa rozviest on sa vtedy zlakol a sluboval ze sa polepsi, ja hlupa som mu odpustila pristala sa druhe dieta a teraz je to peklo. Keby som mohla tiez na jej mieste uteciem s detmi aj do tramtarie keby sa dalo, no nie je to take lahke s 2 detmi.No nebudem tu rozoberat svoj pribeh, len som ti chcela tym povedat ze dobra matka stale chrani svoje deti i za kazdu cenu a nedovoli aby jej dieta vychovavala nejaka macocha.
Statisticky je dokazane, ze muz po rozvode/ vo vasom pripade este pred rozvodom/si najde zenu hned a zena pozera najprv na svoje dieta. Len si predstav ze ty si ona mas muza, jedno dieta,
muz si nasiel milenku chce sa rozviest a chce ti zobrat dieta a vychovavat s milenkou, pritom si ho ty porodila, starala si sa onho, ked bolo chore nespala si a teraz ti ho bude vychovavat cudzia zena. Mne by to jedno nebolo.Tak sa nad tym zamysli a neuvazuj ako hlupa hus.Sorry ale je to moj pohlad na vec. Ja pevne verim ze sa ti to v zivote vrati, lebo uz teraz si zacinas so zenatymi muzmi a mne sa milenky stale hnusili.

fuj to je hnusny prispevok..."niekto" ocividne necital slimak1-ove vyjadrenie...a on sa tu trapi s romanom na pol strany...takze, lconco, precitaj si ten prispevok
lconco
03.06.08,09:54
slimakov pribeh som precitala, ale ja som sa vyjadrovala k pribehu klarien a nie k slimak-1. Ja mam tiez pribeh, ktory keby som Vam zacala pisat, tak neskoncim ani do buducej stredy.A je len z 8-rocneho manzelstva.Je jasne ze po nevydarenom vztahu si dotycny hlada utechu u priatelky, malokto chce ostat sam, ja som to brala z mojho pohladu dobrej matky dvoch deti, ktore ma nadovsetko lubia. Keby po mojom rozvode deti isli k manyelovi a milenke asi by som sa zblaznila, no to by som nezniesla. A klarien sa mi zda podla pisania este ako mlada neskusena zena. Snad na tom nie nic zle.Je to moj odhad. Mozno pravda je ina, vela toho nenapisala, hlavne ako je to medzi manzelmi, ci je jeho zena dobra matka atd... Napisala to tak ako keby sa ona chcela rozviest s manzelkou a nie jej priatel.
kalkulka
08.06.08,10:54
Slimak1, plne ťa chápem a držím prsty. Poznám podobný príbeh. Želám vám, aby vám to obom vyšlo. A začni prosím ťa konať, aby si čo najskôr dostal svoju dcéru k sebe. Prosím ťa, urob čo najviac. Deti za nič nemôžu. A tuná to vyzerá veľmi zle. Zaisti čo najskôr svojej dcérke slušný domov v harmonickom vzťahu. Ak ti stojí tvoja priateľka za to a ona je odhodlaná prijať tvoje dieťa za svoje, tak neváhaj! Požiadaj súd o zverenie dieťaťa do výchovy.
Začni sa točiť čo ti všetko k tomu treba, zožeň svedkov, aby potvrdili ako sa správa tvoja terajšia manželka, daj ich hľadať hoci políciou. Urob všetko. Dieťa sa v takejto situácii má veľmi zle, keď sa takto správa jeho matka. Ak si presvedčený o správnosti svojho kroku, neváhaj. Ale musíš byť skutočne presvedčený! /Bez ružových okuliarov/ Toto, čo si popísal je obyčajný humus, bahno, nevďak...... Som žena, ale také niečo nedokážem ani zastať, ani ospravedlniť. Len si dobre zváž aj nový vzťah. Predpokladám, že sa poznáte dlhšiu dobu, tak preto sa vyjadruješ tak, ako si vyššie napísal a nie je to iba nejaké slepé zamilovanie. Predpokladám totiž, že človek, ktorý prežije takéto trápenia má trocha viac otvorené oči a už sa nebude správať ako pubertiak. Úprimne vám želám, aby sa vám vaše želania vyplnili.
kalkulka
08.06.08,11:04
slimakov pribeh som precitala, ale ja som sa vyjadrovala k pribehu klarien a nie k slimak-1. Ja mam tiez pribeh, ktory keby som Vam zacala pisat, tak neskoncim ani do buducej stredy.A je len z 8-rocneho manzelstva.Je jasne ze po nevydarenom vztahu si dotycny hlada utechu u priatelky, malokto chce ostat sam, ja som to brala z mojho pohladu dobrej matky dvoch deti, ktore ma nadovsetko lubia. Keby po mojom rozvode deti isli k manyelovi a milenke asi by som sa zblaznila, no to by som nezniesla. A klarien sa mi zda podla pisania este ako mlada neskusena zena. Snad na tom nie nic zle.Je to moj odhad. Mozno pravda je ina, vela toho nenapisala, hlavne ako je to medzi manzelmi, ci je jeho zena dobra matka atd... Napisala to tak ako keby sa ona chcela rozviest s manzelkou a nie jej priatel.
Tu nejde o žiadnu milenku, tu ide hlavne o dieťa. Má nezodpovednú matku a doma vlastne peklo. Na toto sa má dieťa pozerať celý život? Vôbec s tým nesúhlasím! A to, že sa tam objavila priateľka, to má tiež kdesi korene. A asi to nebude iba v tom mužovi. Tým nechcem zastávať akúkoľvek neveru, ale v tomto prípade to nebude také zlé riešenie, čo zastáva slimák1. Čo by to dieťa čakalo, keď by vyrastala v takom prostredí aj naďalej. Zrejme to nie je žena - matka a ani manželka. Takéto by do manželstva vôbec nemali vstupovať. Večne niekoho iba využívať a robiť si čo sa mi zachce bez ohľadu na ostatných? Povedz tebe by sa to páčilo, keby si takúto osobu mala po svojom boku?
tygr67
08.06.08,13:20
potrebujem poradit,kde podat žiadost o rozvod žiline,aký je poplatok a čo musí obsahovat?
iriska
08.06.08,18:09
tygr - jasné, že na okresný súd, poplatok je 2000 v kolkoch a návrh tu tiež niekde bude, ak pohľadáš, v podstate sa zhoduje s akýmkoľvek návrhom na súd - rozdielne sú len dôvody, prečo chceš urobiť to, čo navrhuješ
anilore
17.06.08,08:35
Pomožte mi ako má presne vyzerať návrh na rozvod keď máme 1 dieťa a s manželom si vobec nerozumieme stále sa len hadame,zle to vplýva na syna má tiky s napatia čo je medzi nami a sám nám povedal že by bolo lepšie keby ocko býval inde aspon by bol u nás klud.So synom chodim aj k psychologičke doma sa boji prejaviť a počúva na slovo no v škole je zlý..Manžel je stále so všetkým nespokojný aj napriek tomu že si nežijeme zle.
Eulaly
20.06.08,14:34
Iconco podľa mňa máš trošku odlišný pohľad na vec... po prečítaní slimakovho príspevku by si možno zmýšľala trochu inak... alebo keby si nezažila to všetko, čo si vo svojom príspevku naznačila, pretože to podľa môjho názoru skresľuje tvoj pohľad na vec a je to skôr tvoj subjektívny názor... postoj jeho manželky podľa mňa nie je ako "ochrana svojich detí" ako ty píšeš, ale v tomto prípade mi to skôr pripadá ako - robiť všetko napriek svojmu manželovi. Možno keby si bola v trochu inej pozícii ako si, by si to pochopila... niečo podobné ako tu písal slimak1 sa teraz deje s mojim bratom, takze ho plne chapem a drzim mu palceky, aby mu to vsetko vyslo... a nevidim nič zle na tom, ze si nasiel priatelku, s ktorou si rozumie, a ktora ho podporuje, na rozdiel od jeho manzelky, ktora je zjavne na hlavnu a ktora ani nie je schopna ochranit svoje deti a starat sa o nich... naopak, jeho terajsia priatelka sa zda, aj podla jeho slov, jej presny opak a presne taku by som priala aj mojmu bratovi... tak preco by si mu nedopriala?prepac, ale ja, neviem preco, mam taky pocit, akoby tvoj postoj vyplyval skor zo ziarlivosti, ze svoje problemy v manzelstve nevies vyriesit alebo sa s tym vysporiadat a preto odsudzujes kazdeho, kto ma silu s tym bojovat a ukoncit to. Prepac, ale presne takto mi to pripada...
paradnicaaa
01.07.08,07:52
Jaj nebudme uz hlupucki, su ludia ktori si vedia tak vymyslat ze az....ja mam s tym skusenosti....ja som sa takychto klamstiev tiez dost napocuvala aby ma zhadzoval pred sudom a ludmi ktori ma nepoznaju, pritom som mama 4rocneho synceka na ktoreho som sa velmi tesila, a som rada ze ho mam , staram sa o neho pekne...snazim sa ho vychovat co najlepsie....Jeho otec na mna vsade kyda a klamstva vymysla a faktom je, ze on sa so svojim synom za 4roky stretol iba raz aj to preto, ze som mu ja zavolala lebo sa maly pytal na otca....tak prosim berte aj taketo skutocnosti do uvahy....dakujem.....
Bezo77
28.07.08,19:30
Ak mozno relevantne a racionalno - kriticky uviest, ze citujem: "Ak ma sud pocit...." tak snad len to ze interpretacia ustanoveni objektivneho prava nie je o pocitoch ale najma preukazatelnych faktoch... .



Prepáč Klarien, ale nezdá sa Ti, že toto čo si tu napísala je len čisto pohľad na vec jednej strany?
Súd tu nie je na to, aby manželský pár rozviedol na prvý raz, súd je tu od toho aby chránil rodinu a v prvom rade záujmy dieťaťa. Ak súd má pocit, že by rodinu mohol zachrániť ešte aj na treťom pojednávaní, tak sa odročí prípad na celý rok. Kam by sme došli, keby sa tieto veci dali tak rýchlo riešiť.
Zaujímalo by ma, čo by napísala žena, o ktorej tvrdíš, že je neschopná matka a čo ju vedie k tomu, že sa chová tak ako ty tvrdíš.
Chceš byť náhradnou matkou dieťaťu, ktoré nie je tvoje. SI PRESVEDČENÁ, že zvládneš každú situáciu s nevlastným dieťaťom a budeš ho akceptovať v dobrom aj zlom?
Kde je napísané, že žena na materskej dovolenke nemôže ísť na kávu s priateľkami, možno potrebuje spriaznené duše, keď jej manžel je S TEBOU!!! Kde je napísané, že žena na materskej dovolenke sa nemôže obliecť, ísť ku kaderníčke alebo kozmetičke. Pýtam sa, končí život ženy keď porodí dieťa a stáva sa z nej hus domáca ?
Bola by som rada, keby to bol len môj pocit po prečítaní Tvojich riadkov, ale mám dojem, že si neuvedomuješ, že každá minca má aj rub i líc.
Ospravedlňujem sa, ak som priostro reagovala, ale takto to cítim.