sjuzn
10.02.08,12:23
Ahojte poradaci,
prosim Vas, ak mate nejaky link na vypocet dane z prijmu zamestnanca ktory pracoval v Rakusku, poslite mi, chcela by som sa skontrolovat a mat istotu ci som postupovala spravne.
Dakujem, pekny den, ahojte;)
sjuzn
10.02.08,15:24
Este ma napadla jedna vec, ked nad tym tak rozmyslam.
Tento zamestnancec, ktory robil v Rakusku od 1-8/2007, ma potvrdenie o trvalom pobyte v Rakusku, ale na Slovensku nezrusil trvaly pobyt.
Musi podat aj za toto obdobie DP???

Prosim, najde sa nejaka dobra dusicka, co mi na to odpovie???
Dakujem.
jamis
10.02.08,16:13
V prvom rade treba vedieť kde je daňový rezident, či na Slovensku, alebo v Rakúsku.
Marína
10.02.08,20:08
Postupuje podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.
http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluvy-o-zamedzeni-dvojiteho-zdanenia-rakusko
jankajantis
23.01.10,07:37
Prádca v Rakúsku na Dohodu,
prosím poradte mi ja som pracovala
v Rakúsku asi 5 mesiacov v roku 2009 Dohodu zrazili mi daň v Rakúsku a na Slovensku som platila odvody ako dobrovoľne nezamestnaná. Trvalý pobyt mám na Slovenku ako ďalej vie mi niekto poradiť? Mám si urobiť DP ?
Evanka
23.01.10,08:16
Prádca v Rakúsku na Dohodu,
prosím poradte mi ja som pracovala
v Rakúsku asi 5 mesiacov v roku 2009 Dohodu zrazili mi daň v Rakúsku a na Slovensku som platila odvody ako dobrovoľne nezamestnaná. Trvalý pobyt mám na Slovenku ako ďalej vie mi niekto poradiť? Mám si urobiť DP ?

Si daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou, máš povinnosť podať DP aj na Slovensku.
S Rakúskou republikou má Slovenská republika uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Uplatňuje sa metóda vyňatia príjmov.

Viď zákon o DzP
§2
d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou

1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt1a) alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, 1a) ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu,

f) predmetom dane daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou príjem (výnos) plynúci zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí,