lydinka
10.02.08,12:48
Dobrý den, prosím vás, pracujem v Money prvý rok a teraz na konci roka, som si našla chyby v penažnom denniku, a neviem to tam opravit. jedna sa o doklady s dph, zaučtujem napr. prijatu fakturu cez pokladnu ako vydavok, rozučtovalo mi to v PD na ZD a dan, avšak mi tam nahodilo ešte rraz sumu výdavku dph s plusom a ešte raz sumu dph výdavku s mínusom, tým pádom v PD nesedí dph. Neviem kde som urobila chybu a čo je najhoršie, neviem ani ako to napravit, može mi niekto pomoct????
Ďakujem
Ľuba
11.02.08,06:54
Prijatú fa. zaeviduješ do knihy prijatých fa., ak ste platcami DPH tak sumy zadáš do príslušnej sadzby DPH a členenie DPH bude prijaté (r20_21 alebo ako sa to presne volá).
Úhrada fa. v pokladnici alebo banke musí byť bez vplyvu na DPH a suma v nulovej sadzbe.
Pru
12.02.08,12:08
Pri účtovaní dokladu dávam dátum účt.príp. vtedy ked mi je doklad doručení a dátum platby dám skutočný aký je napr. na bločku, ale v pen. denníku mi to zaraduje podľa dátumu platby a nie podľa dátumu účt.prípadu, potom sa mi stalo, že tam mám zostatok v pokl. mínus, čo s tým?
Ľuba
14.02.08,12:28
V JÚ nie je v pokl. dokladoch dátum účt. prípadu, len dátum vystavenia a dátum platby a do PD sa to zapisuje podľa dátumu platby. Takže dávaj dátum platby taký, keď skutočne vydávaš peniaze z pokladne (rovnaký ako dátum vystavenia).