barbie18
10.02.08,14:10
Ahojte,

neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

Ďakujem

Lenka
Tweety
10.02.08,13:20
Ahojte,

neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

Ďakujem

Lenka
Kedže je to hotovostná platba, tak obstaranie tovaru oproti pokladni. Pri spôsobe B priamo do spotreby.
azla
10.02.08,16:47
[quote=barbie18;640133]Ahojte,

neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

Ak platil hotovostnú platbu zo svojho účtu, riešila by som to takto:

1.Prijmový pokl. doklad - vklad konateľa do pokladnice /zaučtujem ako
krátkodobá pôžička od konateľa 211/365
2.Výdavkov pokl. doklad - preplatenie nákupu 132/211, 504/211 podľa toho
aký spôsob učtovania máte vo firme.
Zoltán Kovács
10.02.08,18:20
[quote=barbie18;640133]Ahojte,

neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

Ak platil hotovostnú platbu zo svojho účtu, riešila by som to takto:

1.Prijmový pokl. doklad - vklad konateľa do pokladnice /zaučtujem ako
krátkodobá pôžička od konateľa 211/365
2.Výdavkov pokl. doklad - preplatenie nákupu 132/211, 504/211 podľa toho
aký spôsob učtovania máte vo firme.

A ako vysporiadaš účet 365?
andrej_rv
10.02.08,18:54
. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..
Z účtu - to myslíš ako platobnou kartou konateľa k súkromnému účtu, však ? Pri inej forme by asi pokladničný bloček nevystavovali...
Zaúčtovanie nákupu: 504 (132) / 365 ak je konateľ zároveň spoločníkom, ak nie je, tak 504 (132) / 379A
Preplatenie nákupu z firemnej pokladne: 365 (379A) / 211
azla
11.02.08,05:56
[quote=azla;640296]

A ako vysporiadaš účet 365?

- z pokladne /ak tam bude taký stav/
- prevodom z účtu
- započítaním so záväzkami voči tej istej osobe

ja si myslím, že daný postup učtovania iba odráža situáciu aká nastala. ak sa mýlim opravte ma

aj postup v príspevku 5 je použiteľný