Zuzana Boháčová
10.02.08,14:54
Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť,ako v JÚ účtujete
keď reštaurácia ceniny,ktorými jej platili zákazníci,predá na základe súpisky dodávateľovi str.poukazov (napr. DOXX) a DOXX im vystaví faktúru:

stravné lístky
mínus odmena
rozdiel im poukážu na účet (DOxx reštaurácii)

je to došlá faktúra
zaúčtujem iba príjem-teda rozdiel?
účtujem do obderateľských faktúr?

Poraďte mi prosím..
ďakujem veľmi moc
Zuzana Boháčová
11.02.08,09:16
Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť,ako v JÚ účtujete
keď reštaurácia ceniny,ktorými jej platili zákazníci,predá na základe súpisky dodávateľovi str.poukazov (napr. DOXX) a DOXX im vystaví faktúru:

stravné lístky
mínus odmena
rozdiel im poukážu na účet (DOxx reštaurácii)

je to došlá faktúra
zaúčtujem iba príjem-teda rozdiel?
účtujem do obderateľských faktúr?

Poraďte mi prosím..
ďakujem veľmi moc

poradí mi prosím niekto?
:confused::mee:
Zuzana Boháčová
11.02.08,16:47
Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť,ako v JÚ účtujete
keď reštaurácia ceniny,ktorými jej platili zákazníci,predá na základe súpisky dodávateľovi str.poukazov (napr. DOXX) a DOXX im vystaví faktúru:

stravné lístky
mínus odmena
rozdiel im poukážu na účet (DOxx reštaurácii)

je to došlá faktúra
zaúčtujem iba príjem-teda rozdiel?
účtujem do obderateľských faktúr?

Poraďte mi prosím..
ďakujem veľmi moc


:mee:
joj naozaj nikto?
danka28
19.02.08,10:56
tak toto by zaujímalo aj mňa, odpovie nám niekto?
ďakujem
Maja75
20.02.08,09:50
My tiež prijímame gastrolístky, postupujem nasledovne. Za deň mám nejakú tržbu, v kt. je časť v hotovosti a časť v cenine = gastrolístok.Za daný deň dám celú sumu do POZD. Keď za určitú dobu posielam stravov.spoločnosti gastrolístky, tak vystavujem FA ( za službu, suma je rovnaká ako hodnota gastrolístkov ), kt.zaradím medzi pohľadávky a pošlem spolu so súpiskou strav. spoloč. V deň odoslania VPD celú sumu gastrol. s 0 % základom znížim hotovosť v pokladni, kód účelu = iný neovplyvň. daň z príjmu, peňaž. operácia = výdaj do banky. Po uhradení mi na podnikateľ. účet príde suma očistená o províziu, bankový výpis zaúčtujem nasledovne. Príjem na bank. účte ( celá suma gastrol. s 0 % základom ), kód účelu = príjem z priebež. položky, peňaž. operácia = príjem stravov.spoločnosť ( zadať úhradu pohľadávky ). Bankový výdavok ( provízia ), kód účelu = prevádz. réžia ( už sa delí na základ a DPH ), peňaž. operácia = provízia strav. spoloč., zadať aj úhrada záväzku. Nesmieš zabudnúť zaradiť medzi záväzky províziu, kt. si strav. spoloč. automaticky odráta a jej hodnotu Ti strav. spoloč. vyčísli na FA.