vladobac
10.02.08,16:37
Potreboval by som nejaký malý programček (najlepšie pár vzorčekov v exceli), ktorý by mi umožnil prekontrolovať si výplatu. Zadal by som do neho vstupné údaje o odpracovaných hodinách, dovolenkách, sviatkoch, nadčasoch, dohodnutej mzde..., a on by mi vyrátal, koľko mám dostať na výplatu. Myslím, že by to uvítalo viac ľudí. Prikladám opisy mojich výplatných pásiek, z môjho súčasného zamestnania (v exceli). Hlavne ma zaujíma ako moja výplatná vyrátala dovolenkový priemer?!
JuKaS
10.02.08,21:37
Priemer na dovolenku sa vyráta vždy z predchádzajúceho štvrťroka bez náhrad a platí ďaľší celý štvrťrok. Priemer používaný v I.Q 2008 je vypočítaný zo IV. Q 2007.
danushka
10.02.08,22:23
Potreboval by som nejaký malý programček (najlepšie pár vzorčekov v exceli), ktorý by mi umožnil prekontrolovať si výplatu. Zadal by som do neho vstupné údaje o odpracovaných hodinách, dovolenkách, sviatkoch, nadčasoch, dohodnutej mzde..., a on by mi vyrátal, koľko mám dostať na výplatu. Myslím, že by to uvítalo viac ľudí. Prikladám opisy mojich výplatných pásiek, z môjho súčasného zamestnania (v exceli). Hlavne ma zaujíma ako moja výplatná vyrátala dovolenkový priemer?!

Vladobac, keď si taký zvedavý ako sa tie mzdy rátajú:D, tak si stiahni z netu nejaký mzdový programček na skúšku, myslím že demoverzie ťa pustia spraviť niekoľko výplat.
A trošku viac dôveruj svojej pani účtovníčke;), čo by ona z toho mala, keby Ti dala menej alebo viac:rolleyes:
Evanka
10.02.08,22:27
danushka
10.02.08,22:30
Teda Evanka, ty si ale rýchla:):):)...
vladobac
14.02.08,06:58
Ospravedlňujem sa za to že som sa pár dní odmlčal, ale nemal som prístup na internet. Viete, teóriu výpočtu čistej mzdy som si už zistil, všetko mi vo výpočtoch vychádza, ale ten dovolenkový priemer nie. Nechápem, kde robím chybu. Výplatná mi vyráta priemer 105.35 Sk/hod, ale ja vypočítam 107,15 Sk/hod. Na ďalší kvartál ona vyráta 110,41 Sk/hod, ale mne to vychádza 108,32 Sk/hod. Raz vyrátam menej od nej, raz viac a neviem prečo. Keď som písal túto otázku, tak som tam chcel pripojiť ten môj excelovský súbor s opisom mojich výplatných pásiek, ale asi som to urobil zle, lebo prílohu tu nevidím, poraďte ako na to. A potom, keby si niekto tie čísla pozrel, tak by som ocenil, keby mi na mojom konkrétnom prípade ukázal, ako bol ten dovolenkový priemer vyrátaný. Ja totiž nemám tie náhrady na páske všetky vypísané a asi robím chybu pri ich výpočte, keď mi to vôbec nevychádza. Už som použil všetky možné varianty výpočtov aké ma napadli a nie a nie sa dopočítať k výsledku aký má moja výplatná. A tá stránka vo finančníku, čo mi radí Evanka mi nepomôže, lebo tam si program pýta celkovú sumu náhrad a tú ja na páske nemám, len si ju podľa mojich vedomostí vypočítavam (a asi zle). Alebo robí chybu moja výplatná ??
vladobac
14.02.08,07:27
skúsim ešte raz pripojiť tú prílohu s mojimi výplatnými páskami.
vladobac
15.02.08,11:34
Som len obyčajný robotník, ktorého pred pár dňami napadlo že si skúsi prepočítať výplatu. Rátal som rátal a temer na všetko som prišiel, ako sa to vypočíta, len na dovolenkový priemer nie a nie prísť. Potreboval by som na mojom konkrétnom prípade ukázať, ako sa vypočítal môj dovolenkový priemer napr. v októbri 2007 (110,08 Sk/hod.). Prikladám opisy mojich výplatných pásiek za predošlý kvartál. Neviem kde robím chybu, skúšal som všetky možnosti výpočtu a k tomuto číslu som sa nikdy nedopracoval. Normálne mi to nedá spávať. Bol by som vďačný aj za doplnenie vzorcov a úpravu mojej tabuľky, aby bola pripravená aj na iné vstupné čísla (proste doplniť, ktorá položka s ktorou sa vynásobi, vydelí...). Až potom budem zase kľudne spať...
vladobac
16.02.08,06:57
Priatelia, vy ste profesionáli, poznáte terminológiu v tejto oblasti, ja nie (zato možno viem mnoho iného, čo vy nie). Týmto ale nechcem nikoho uraziť. Vami ponúkané príklady výpočtov som už videl a pokúšal som sa podľa nich rátať, ale zrejme som niečo celkom nepochopil, proste asi robím chybu na ktorú neviem prísť a preto som chcel, aby mi nejaký odborník ad "fachu" na mojom konkrétnom prípade ukázal ako na to a ja by som videl, kde robím chybu. Riešte prosím môj konkrétny prípad podľa priloženej tabuľky a nepresúvajte mi tému. Ja som prílohu zjednodušil na štyri po sebe idúce mesiace, dal to pod atraktívnejší názov témy a vy mi to zosypete spolu a strčíte späť pod nezaujímavý názov. Ja som chcel novým názvom pritiahnuť viac ľudí na prezretie článku a tým zvýšiť pravdepodobnosť odpovede, takej akú ja očakávam !! DÍKY! Toť vše!