mivo
10.02.08,17:39
chystam sa zacat podnikat v oblasti stolarstva... som zivnostnik, mam prenajate priestory, stroje a vsetko potrebne k praci. ako vsak zacat? co potrebujem z hladiska hygieny a bezpecnosti prace atd. ???? alebo sa da zacat aj bez tohto vsetkeho? asi nie vsak :mad: dakujem...
mysimis
10.02.08,16:43
V prvom rade si musíš prevádzku nahlásiť na živnostenskom úrade. Následne si dáš na hygienu žiadosť o povolenie na prevádzku, fotokópiu nájomnej zmluvy, fotokópiu ŽL, prevádzkový poriadok a kolok v hodnote 500,- Sk.
mivo
10.02.08,16:49
a ak sa mi miesto podnikania nezhoduje s miestom prevadzky?
mysimis
10.02.08,16:55
Práve preto si nahlasuješ miesto prevádzky.
mivo
10.02.08,17:04
Mam vsak problem s vystavbou soc. zariadenia. nieje mozne vybudovat ho v blizkosti prevadzky tak, aby splnalo hygienicke podmienky. preto mi znamy poradil, ze pokial budem mat ako miesto podnikania napr.adresu trvaleho bydliska, mozem tak hygienicku kontrolu obist, pretoze sa nedostavi na miesto prevadzky... mne sa to ale velmi nepozdava, som z toho vsetkeho pravdupovediac dost zmateny. ako inak ale vyriesit tuto situaciu??
mysimis
10.02.08,17:22
Keď prevádzku nenahlásiš Ty, tak Ťa môže niekto udať a potom budeš mať väčší problém.