barbie18
10.02.08,19:02
ahojte,

mám takýto problém!!!

Konateľ uhradil bloček s fiškálnej pokladne - teda klasická platba napríklad ako v TESCU.. klasický nákup tovaru ale nie s firemnou platobnou kartou ale so súkromnou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ako to mám zaúčtovať keď mám bloček -s fiškálnej pokladne, ale tam je jednoznačne napísané, že hradené účtom a pri tom tú platbu nebude vidieť na výpise.. Ako to mám správne zaúčtovať aby som to dostala do nákladov firmy... Prosím poraďte mi niekto... lebo pred tým ma nik nepochopil..

Teda mám bloček s fiškálnej pokladne a bloček o úhrade z platobnej karty ale na výpise to neuvidím a potrebujem to dostať do nákladov..


Ďakujem

LENKA
Rozalka
10.02.08,18:17
Vypíšeš výdavkový PD, ktorý podpíše majiteľ karty a zaúčtuješ vyplatenie v hotovosti, jediný problém môžeš mať s haliermi, ktoré nie je možné vyplatiť, ak také mince neexistujú (napr. ak je doklad 100,20 Sk môžeš vyplatiť len 100,- Sk). Prijatie hotovosti potvrdí svojim podpisom konateľ ... teda ten, kto použil svoju kartu k úhrade nákupu.
Stefan2005
10.02.08,20:38
A čo v prípade, keď je ten výdavok väčšej hodnoty - a v pokladni nie je toľko hotovosti?
Tak sa to vyrieši najprv vkladom podnikateľa (211/365) a následne sa zaúčtuje výdavok z pokladne?
Ja zvykne zaúčtovať takýto bloček 5xx/365 (koniec koncom peniaze z pokladne neubudli) a potom napr. ku koncu mesiaca (ak bolo viacej takýchto nákupov) ich vyplatím konateľovi (ak je zároveň aj spoločníkom, inak 333)...
Roland
26.02.08,15:38
Ahojte,

mám podobný problém.

Živnostník si zaplatil faktúru ( kt. je vystavená na IČO a DIČ ) cez svoju súkromnú kartu. Ako je to možné zaúčtovať v JU a či je to vôbec možné?

Ďakujem.
mysimis
26.02.08,16:01
Ahojte,

mám podobný problém.

Živnostník si zaplatil faktúru ( kt. je vystavená na IČO a DIČ ) cez svoju súkromnú kartu. Ako je to možné zaúčtovať v JU a či je to vôbec možné?

Ďakujem.

kuk sem: http://www.porada.sk/t6095-uhrada-fa-z-osob-uctu-omylom.html