apo
10.02.08,21:52
Túto novinku hodnotím ako veľmi prospešnú, veľmi mi vadilo, že preplatky nebolo možné hneď pri ich vzniku zaznamenať v evidencii pohľadávok.

Len nerozumiem prečo sa táto novinka aplikuje iba v agende banky, ako keby v pokladni boli vždy všetky doklady akurátne. Predsa ak niekde majú funkciu pokladníčky tak pokladničná kniha, ktorá sa vedie mimo účtovníctva je nemenná tak isto ako výpis z banky. Pokladňa podlieha samostatnému inventovaniu a za rozdiel medzi fyzickou hotovosťou a pokladničnou knihou má pani pokladníčka absolútnu hmotnú zodpovednosť.

Prosím, ale o názor, či drobné rozdiely pri úhradách tak ako sú pripravené v Pohode nemajú ovplyvňovať základ dane z príjmu. Je samozrejme možnosť nastavenie zmeniť podľa svojej predstavy, ale rád by som poznal všeobecný názor.

Moja predstava, že drobné rozdiely majú ovplyvňovať základ dane z príjmu je odvodená od analogického postupu v elektronických pokladniciach, kde dochádza k zaokrúhleniu na 50-halierov x-krát za deň. Neviem si predstaviť, že niekto v supermarkete analyzuje zaokrúhlenia a následne upravuje základ dane.

Ďakujem.

apo