katarina77
11.02.08,09:09
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Firma "A" nám doručila zásielku prostredníctvom doručovateľskej firm "B". Firma B nám doručila zásielku aj s faktúrou za dodanie. Na faktúre je uvedené ich názov, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH, náš názov a sídlo. Nase IČO,DIČ ani IČ DPH nie je uvedené. Je rozpísaná suma- základ, vyčíslená DPH a suma spolu. Dátum dodania a vyhotovenia fa. Nie je pečiatka ani podpis. Mám na základe tekajto faktúry nárok na odpočet?
jajko50
11.02.08,08:28
Ak Faktúra nemá náležitosti v zmysle §71/2 Zákona o DPH, tak by som si nárok na odpočet DPH neuplatnil. Ide hlavne o údaje príjemcu služby.
Vladimír Ozimý
11.02.08,08:46
Ak Faktúra nemá náležitosti v zmysle §71/2 Zákona o DPH, tak by som si nárok na odpočet DPH neuplatnil. Ide hlavne o údaje príjemcu služby.

nie tak by som si neuplatnil...nevzniká nárok na uplatnenie a tým pádom nemáte nárok na uplatnenie...treba dať opraviť FA...samozrejme ak to opravia tak by som z toho také problémy nevidel...
katarina77
11.02.08,08:50
Ďakujem za rady, tiež som si to myslela. Pochybujem že tú faktúru by opravili. Doniesli balík, dali si to preplatiť a kuriér odišiel, viac ho nezaujímalo.
Na školení o DPH nás učili, že pokiaľ faktúra neobsahuje náležitosti faktúry podľa zákona o DPH, môže tam byť napísané aj 10x Faktúra, za faktúru sa to nepovažuje. Takže to radšej nechám tak. Len by ma zaujímalo, ako takéto "faktúry" obhajujú oni. Ja tiež vystavujem faktúry, ale takto vystavenú faktúru by som neposlala.