EkoMax
11.02.08,09:29
Ak človek poberajúci výsluhový dôchodok bol zamestnnaný v priebehu roku 2007 u dvoch zamestnávateľov, predložil potvrdenia o zdaniteľnej mzde ako postupovať pri vyplnení daň. priznania:


1. Má nárok na odpočítateľnú položku.
2. Výsluhový dôchodok sa počíta do príjmov mimo základ dane.
Marína
11.02.08,09:24
Ak človek poberajúci výsluhový dôchodok bol zamestnnaný v priebehu roku 2007 u dvoch zamestnávateľov, predložil potvrdenia o zdaniteľnej mzde ako postupovať pri vyplnení daň. priznania:


1. Má nárok na odpočítateľnú položku.
2. Výsluhový dôchodok sa počíta do príjmov mimo základ dane.
Zvýraznenému dobre nerozumiem. Predložil Potvrdenie o zdan. príjmoch jednému zo zamestnávateľov a požiadal o ročné zúčtovanie dane alebo chce sám podať daňové priznanie?
1. Ak bol k 1.1.2007 poberateľom výsluhového dôchodku a jeho výška bola 95616 a vyššie, nemá. Ak bol dôchodok v nižšej sume ako 95616, nárok z rozdielu.
2. Ak tým myslíš, či sa zahŕňa v DP do príjmov, nezahŕňa. Výsluhový dôchodok nepodlieha dani z príjmu.
EkoMax
11.02.08,15:00
Podáva si sám daňové priznanie. Takže ak som dobre pochopila, výška výsluhového dôchodku má význam pri určení odpočítateľnej položky. A ešte mám jednu otázku, je to rovnaké aj s polovičným invalidným dôchodkom ? Tiež sa oň kráti odpočítateľná položka ?
Anja111
11.02.08,15:18
Podáva si sám daňové priznanie. Takže ak som dobre pochopila, výška výsluhového dôchodku má význam pri určení odpočítateľnej položky. A ešte mám jednu otázku, je to rovnaké aj s polovičným invalidným dôchodkom ? Tiež sa oň kráti odpočítateľná položka ?
Invalidný dôchodca má nárok na celú NČ.
Marína
11.02.08,16:58
Podáva si sám daňové priznanie. Takže ak som dobre pochopila, výška výsluhového dôchodku má význam pri určení odpočítateľnej položky.
Áno. To isté platí pre starobný dôchodok. Ak má napr. dôchodok za rok 2007 vo výške 85616 Sk, uplatniť NČZD si môže vo výške 10000 Sk.

A ešte mám jednu otázku, je to rovnaké aj s polovičným invalidným dôchodkom ? Tiež sa oň kráti odpočítateľná položka ?
Viď odpoveď od Anji v predchádzajúcom príspevku.
lydinka
14.03.09,15:11
Dobrý den, neviem si poradit s jedným danovým priznaním, typ A.
Klient bá potvrdenie od zamestnávatela, kde mu bola normalne zrazena preddavkova dan, dalšie potvrdenie od toho isteho zamestnavatela, to je vlastne vyplatene odstupne a zdanene. k 01.04.2008 mu bol priznaný výsluhový dôchodok vo výške 10 770 mesačne. Ako postupovat ked je to výsluhový dôchodca??? Ďakujem
Anja111
14.03.09,15:39
Dobrý den, neviem si poradit s jedným danovým priznaním, typ A.
Klient bá potvrdenie od zamestnávatela, kde mu bola normalne zrazena preddavkova dan, dalšie potvrdenie od toho isteho zamestnavatela, to je vlastne vyplatene odstupne a zdanene. k 01.04.2008 mu bol priznaný výsluhový dôchodok vo výške 10 770 mesačne. Ako postupovat ked je to výsluhový dôchodca??? Ďakujem
Keďže nepoberal výsluhový dôchodok k 1.1.2008, tak má nárok na celú NČ...
lydinka
14.03.09,17:57
Čiže ani neuvádzam príjmy z toho výsluhového do DP???
Ďakujéééém
Tweety
14.03.09,18:10
Čiže ani neuvádzam príjmy z toho výsluhového do DP???
Ďakujéééém
Nie, dôchodok neuvádzaš.
lydinka
14.03.09,18:44
ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE