ahapla
11.02.08,08:51
Ahojte,
prosím o radu. Predávam tovar, ktorý zasielam na dobierku po Slovensku poštou alebo dopravnou spoločnosťou. Na faktúre účtujem dopravné a balné, ale niekde som čítala, že ak nemám v živnosti zasielateľské služby tak to nesmiem. Je to tak? A čo mám teda robiť s tým dopravným a balným? Ďakujem.:cool:
Tweety
11.02.08,07:53
Ahojte,
prosím o radu. Predávam tovar, ktorý zasielam na dobierku po Slovensku poštou alebo dopravnou spoločnosťou. Na faktúre účtujem dopravné a balné, ale niekde som čítala, že ak nemám v živnosti zasielateľské služby tak to nesmiem. Je to tak? A čo mám teda robiť s tým dopravným a balným? Ďakujem.:cool:
Môžeš fakturovať s tovarom aj služby balného a prepravného, ale nezabudnúť tieto služby dodaniť( samozrejme, len ak si platcom dph.)
VladoaKatka
11.02.08,08:14
Balné a expedičné výdavky s dodávkou tovaru - v takomto znení, to je v poriadku.

Nedávaj - dopravné, poštovné
jaja1
11.02.08,09:20
Môžeš fakturovať s tovarom aj služby balného a prepravného, ale nezabudnúť tieto služby dodaniť( samozrejme, len ak si platcom dph.)

Keď fakturujem presne tú sumu, čo som platila na pošte -na základe dokladu z pošty- ako poštovné, aj vtedy teba prirátať DPH?
Tweety
11.02.08,09:21
Keď fakturujem presne tú sumu, čo som platila na pošte -na základe dokladu z pošty- ako poštovné, aj vtedy teba prirátať DPH?
Áno, je to služba, pre Teba s dph.
ahapla
11.02.08,12:58
Ďakujem. Už budem kľudne spávať, že to robím ako sa má.
dada111
21.04.10,13:48
Áno, je to služba, pre Teba s dph.
Prosím aký je to paragraf v zákone?
Lianka
23.04.10,12:37
Prosím aký je to paragraf v zákone?

Podla mna tento:

§ 22 Základ dane pri dodaní tovaru a služby


(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.


(2) Do základu dane podľa odseku 1 sa zahŕňajú aj


a) iné dane, clá a poplatky vzťahujúce sa na tovar alebo službu,
b) súvisiace náklady (výdavky), ako napríklad provízia, náklady na balenie, náklady na prepravu a náklady poistenia požadované dodávateľom od kupujúceho alebo zákazníka.