Toge
11.02.08,09:36
Dobrý deň, mám problém, prosím poraďte mi:
Ako sa dá vyúčtovať do spotreby kuchynská linka v prípade, že hodnota celej zostavy je 33.000 Sk. Faktúra je z Decodomu a kuchynská linka je vyfaktúrovaná po jednotlivých drobných častiach.
Ďakujem
Tweety
11.02.08,08:43
Dobrý deň, mám problém, prosím poraďte mi:
Ako sa dá vyúčtovať do spotreby kuchynská linka v prípade, že hodnota celej zostavy je 33.000 Sk. Faktúra je z Decodomu a kuchynská linka je vyfaktúrovaná po jednotlivých drobných častiach.
Ďakujem
Nedá, je to DHM odpisovaný, musíš ho zaradiť a odpisovať. To, že je fakturácia po častiach nemá na to vplyv.
Toge
11.02.08,09:38
Ďakujem KvetkaK. Aj moja kolegyňa sa tak volá a už som ju začala podozrievať, že mi to ona odpisuje.
Tvoja odpoveď ma veľmi nepotešila, lebo naši konatelia chcú mať nový nábytok v nákladoch a takto im teraz zaťažím Capex. Ale ďalšie problémy ma ešte čakajú, lebo sa bude nakupovať nábytok aj do kancelárií. Dá sa vôbec dostať nábytok do spotreby?
Za Tvoju rýchlu odpoveď Ti veľmi ďakujem.
KvetkaK
11.02.08,09:40
Ďakujem KvetkaK. Aj moja kolegyňa sa tak volá a už som ju začala podozrievať, že mi to ona odpisuje.
Tvoja odpoveď ma veľmi nepotešila, lebo naši konatelia chcú mať nový nábytok v nákladoch a takto im teraz zaťažím Capex. Ale ďalšie problémy ma ešte čakajú, lebo sa bude nakupovať nábytok aj do kancelárií. Dá sa vôbec dostať nábytok do spotreby?
Za Tvoju rýchlu odpoveď Ti veľmi ďakujem.
Mala by si poďakovať Tweety, ona Ti odpovedala, ja som len súhlasila;).
Nábytok sa dá dostať do spotreby, ked netvorí súvislý celok napr. stoly, stolicky a podobne.
Toge
11.02.08,09:52
Ďakujem Vám všetkým, Tweety, Kvetke aj Danile. Je to môj prvý príspevok, som rada, že sa mi vôbec podarilo ho sem napísať, tak Vás prosím o zhovievavosť. Ešte raz ďakujem.
Maxima25
23.02.08,21:54
prosim, a v ktorej odpisovej skupine je kuchynska linka s obstaravacou cenou nad 30 000,-, sucast prenajateho priestoru??
Evanka
23.02.08,22:02
prosim, a v ktorej odpisovej skupine je kuchynska linka s obstaravacou cenou nad 30 000,-, sucast prenajateho priestoru??
Nábytok - odpisová skupina 2. Ale pozri ďalej príspevok 8, kuchynská linka tu nepatrí. Betka to objasnila.
betka
24.02.08,08:28
prosim, a v ktorej odpisovej skupine je kuchynska linka s obstaravacou cenou nad 30 000,-, sucast prenajateho priestoru??


Kuchynská linka je TZ nehnuteľnosti-predstavuje pri prenájme iný majetok, prenajímateľ Vám musí dať písomný súhlas, že môžete linku odpisovať. Kuchynská linka sa montuje do nehnuteľnosti, neodpisuje sa samostatne, -zabudované interiery, zaradím na kartu DHM, odpisujem 20 rokov

Ak by sa jednalo o nábytok, kt. je možné bez problému presúvať, potom by išlo o samost.hnuteľ.vec, čo by sa zaradila do 2.OS.
betka
24.02.08,09:22
Nábytok - odpisová skupina 2.

- 4.OS
Evanka
24.02.08,10:00
Betka, vďaka za opravu a upresnenie. Som zasa o niečo múdrejšia http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif.
Maxima25
27.02.08,10:31
betka dakujem za pomoc!!