Zuzana2
11.02.08,10:02
Slovenská sro vykonáva práce s dodávkou materiálu na objekte Slovenskej sro v SR, ale objednávku má zo zahraničia - z Nemecka. Takže faktúrovať bude do Nemecka - nemeckej firme.
Prosím o radu - faktúra bude s DPH alebo bez DPH?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
alušik
11.02.08,09:42
§ 15 Zákona o DPH ods. 2
Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

Z toho vyplýva, že keďže je miesto dodania na Slovensku, budete fakturovať s DPH.:)
Zuzana2
11.02.08,10:40
Ďakujem. Ešte jednu otázočku - budeme faktúrovať vraj v EUR.
Podľa mňa ale musí byť suma vyčíslená aj v Skk. Takže suma v Skk - a dňom dodania prepočítam podľa kurzu NBS do EUR?
Text tak isto chce šéf v nemčine - ale musíme aj v slovenčine - to je mi jasné.
Zuzana2
12.02.08,12:48
Ďakujem. Ešte jednu otázočku - budeme faktúrovať vraj v EUR.
Podľa mňa ale musí byť suma vyčíslená aj v Skk. Takže suma v Skk - a dňom dodania prepočítam podľa kurzu NBS do EUR?
Text tak isto chce šéf v nemčine - ale musíme aj v slovenčine - to je mi jasné.
Prosím o radu.
Mikolajova
18.02.08,11:01
Prosím Vás kto by mi vedel poradiť firma platca dph na Slovensku si dala registrovať dovážaný výrobok na Slovensku, za ktorý zaplatila 500 Eur v r.2007. Teraz mi šéf povedal, že sa dohodol s majiteľom nemeckej dodávateľskej firmy na ten výrobok, že im to máme fakturovať, že to budu znášať oni. A tu je môj problém, neviem či miesto dodania služby je tuzemsko alebo EU?