majovrabel
11.02.08,10:22
Dobry den,

momentalne som zivnostnik a rozmyslam o zalozeni s.r.o. Trvaly pobyt mam v Poprade, byvam v podnajme v Ziline. V byte byvam s dalsimi 2 ludmi a nemam ho v danovo uznatelnych nakladoch zivnosti. Pri zalozeni s.r.o by som chcel mat sidlo s.r.o v Ziline, kde byvam v podnajme. Ako je take nieco mozne urobit? Je mozne po dohode s majitelom si dat tieto naklady ako danovo uznatelne?
zalobaba
11.02.08,09:27
Dobry den,

momentalne som zivnostnik a rozmyslam o zalozeni s.r.o. Trvaly pobyt mam v Poprade, byvam v podnajme v Ziline. V byte byvam s dalsimi 2 ludmi a nemam ho v danovo uznatelnych nakladoch zivnosti. Pri zalozeni s.r.o by som chcel mat sidlo s.r.o v Ziline, kde byvam v podnajme. Ako je take nieco mozne urobit? Je mozne po dohode s majitelom si dat tieto naklady ako danovo uznatelne?

Z hľadiska Obchodného registra je potrebné predložiť buď Nájomnú zmluvu podpísanú medzi majiteľom nehnuteľnosti a SRO alebo Súhlas vlastníka nehnuteľnosti s umiestnením sídla SRO.
Čo sa týka daňovo uznateľných nákladov, myslím si, že ak majiteľ nehnuteľnosti bude ochotný podpísať Nájomnú zmluvu, tak je to OK, ale neviem to povedať na 100%, nie som ekonóm.
majovrabel
11.02.08,13:04
Dakujem za odpoved. O tom, ze potrebujem najomnu zmluvu viem. Len prave otazna je pre mna to ci je mozne dat si tieto naklady ako danovo uznatelne. Moj znamy hovoril, ze si to aj zistoval a dostal viacero roznych odpovedi, takze to nakoniec vyriesil tak, ze ma najomnu zmluvu na 0 sk.
majovrabel
13.02.08,06:34
Vie mi niekto poradit?