martina2006
11.02.08,10:43
Preštudovala som si témy týkajúce sa nákupu ojazdených osobných áut
z Nemecka, ale nenašla odpoveď na otázku čo v prípade, ak s.r.o. kúpila
os. ojazdené auto z Nemecka, má faktúru od firmy, ktorá je registrovaná
ako platca v Nemecku a faktúru nám vystavila tak, že je tam uvedené
cena Netto, 19% Mehrwertsteuer /DPH/, cena Gesamtbertrag /spolu/?
Naša s.r.o. je platcom DPh tu na Slovensku. Auto s.r.o. kúpila pre firmu.
Ďakujem.
Vladimír Ozimý
12.02.08,06:37
no faktúra je zle vystavená keďže ide o dodanie tovaru podľa § 11 dodanie auta malo byť bez DPH a vaša povinnosť je to samozdaniť. Bohužial toho sa nezbavíte. To jest ak nepodniknete patričné kroky musíte tak či tak samozdaniť a v prípade ak ide o osobné motorové vozidlo nemáte nárok na uplatnenie DPH na vstupe. Potom by ste odviedli DpH aj v nemecku aj v SR. V takomto prípade mám za to že nemáte nárok ani na vyžiadanie DpH od štátu - Nemecka keďže ide o zlú fakturáciu a smernica ES jasne hovorí že takéto veci si vysporiadajú odberateľ a dodávateľ medzi sebou...
lorelei
12.02.08,07:00
Ja by som navrhla, dat si spravit v Nemecku novu fakturu, bez DPH, staty EU nie su platcami DPH, ak to nevedia, treba im to vysvetlit! To sa stava este casto. V opacnom pripade, ak ste uz zaplatili mozete si vyziadat na urade DPH naspät, ale to je vzdy az buduci rok. Priklad: za tento rok si budete narokovat na vratenie dani v r.2009 do prveho polroka. Posiela sa to aj s originalom faktury a oni uznaju, ktore polozky budu na odcitanie DPH. Tak to funguje v Nemecku. Ak potrebujes adresu toho uradu, napis mi. Mozno sa v niecom mylim, nie osm uctovnik, ale bezne riesim tieto zalezitosti v Nemecku.
martina2006
12.02.08,07:26
A v prípade, že auto by sme kúpili ako tovar a predali
ho inej firme tak samozdaníme a uplatníme si aj odpočet takže výsledok bude 0? Ale musí to byť uvedené v DP DPH.
Vladimír Ozimý
12.02.08,10:57
A v prípade, že auto by sme kúpili ako tovar a predali
ho inej firme tak samozdaníme a uplatníme si aj odpočet takže výsledok bude 0? Ale musí to byť uvedené v DP DPH.

stále neviem o aký automobil ide či osobný či úžitkové vozidlo atď...ale v prípade ak by ste to kupovali za účelom jeh ďalšieho predaja tak nárok na odpočet vznikne. Ale samozrejme je to viazané na výkon živnosti nie príležitostný predaj...
martina2006
12.02.08,12:32
Auto je osobné ojazdené, kúpené od leasingovej
spoločnosti v Nemecku. Uhradené v hotovosti.
Ak auto bude kúpené a predané ako tovar, pri predaji
naša s.r.o. vystaví faktúru bez DPH alebo vyčísli DPH?
A čo sa týka dani z príjmov. Keďže je na faktúre vyčíslená DPH tak do nákladov pôjde cena bez DPH?
Ďakujem za odpovede.
Vladimír Ozimý
12.02.08,12:59
no ak by ste ho predali vrámci podnikateľskej činnosti vystavíte ho s DPH v prípade ako priležitostný predaj treba skúmať či vznikol nárok na odpočet DPH alebo nie. V prípade ak nevznikol oslobodzujete na základe par. 42. čo sa týka dph z nemecka je pre vás nedaňový výdavok...
martina2006
14.02.08,06:34
Ešte by som poprosila o radu. Na už spomínanej faktúre za kúpu ojazdeného osobného auta z Nemecka je takáto veta: Steuer - Nr./USt-IdNr. des Leistenden 264022585302. Nevie mi niekto poradiť
čo táto veta znamená? podľa mňa sa týka DPH.
ďakujem.
martina2006
15.02.08,06:52
Nikto mi neporadí?
Excise Duty
15.02.08,07:00
Ešte by som poprosila o radu. Na už spomínanej faktúre za kúpu ojazdeného osobného auta z Nemecka je takáto veta: Steuer - Nr./USt-IdNr. des Leistenden 264022585302. Nevie mi niekto poradiť
čo táto veta znamená? podľa mňa sa týka DPH.
ďakujem.
Je to identifikačné číslo DPH dodávateľa.
handi95
03.05.08,16:06
lorelei mohla by som Ta poprosiť o adresu do Nemecka, tiež máme problém s dph, dodávateľ z nemecka odmietol vystaviť fa bez dph aj ked sme platitelmi dph, vraj maju zle skusenosti s firmami z CR a Polska.dakujem