Zuzy
11.02.08,12:09
Prosím Vás o radu. Chcela by som robiť účtovníctvo ako živnostník, čo k tomu potrebujem, mám ukončenú SEŠ, keď to chcem vykonávať doma, je potrebné niečo od hygieny? Ďakujem za odpovede
zalobaba
11.02.08,11:13
Prosím Vás o radu. Chcela by som robiť účtovníctvo ako živnostník, čo k tomu potrebujem, mám ukončenú SEŠ, keď to chcem vykonávať doma, je potrebné niečo od hygieny? Ďakujem za odpovede

Od hygieny a na tento predmet podnikania rozhodne nepotrebuješ nič. Zájdi na príslušný ŽÚ a požiadaj o vydanie ŽL na predmety podnikania o ktoré máš záujem. Na vedenie účtovníctva a s tým súvisiace predmety podnikania nepotrebuješ preukazovať vzdelanie.
Zuzy
11.02.08,16:35
Ešte by som mala takú otázku, že keď už som SZČO a medzitým by som bola aj zamestnancom,? V tom prípade odvody by platil zamestnávateľ? /Myslím si to tak, že by som ako SZČO nemala také príjmy, tak by som sa aj zamestnala, dá sa to?/ ďakujem za odpoveď
danushka
11.02.08,16:49
V prvom roku podnikania sa do SP nehlásiš, až po prvom roku podnikania podávaš z DP do SP výpis na základe ktorého pokiaľ neprekročíš zákonom stanovenú výšku príjmu ani v ďalšom roku odvody do SP platiť nebudeš. Pokiaľ budeš aj v TPP, tak odvody do ZP vypočítaš v RZZP po ukončení roka, dovtedy ani ZP platiť nemusíš. Ale o vzniku živnosti máš povinnosť informovať svoju ZP.