zuzi1
11.02.08,20:39
Poraďte mi, čo mám robiť. Učím na strednej škole, kde tento rok maturujú študenti nadstavbového štúdia. Do triedy bol teraz v druhom ročníku prijatý nejaký riaditeľkin kamarát, s tým, že si urobí 2 roky za jeden a už tento rok v máji dostane maturitné vysvedčenie.
Riaditeľka si ma predvolala a veľmi stroho a dôrazne povedala, že všetky skúšky z 1. ročníka mu musím dať urobiť na 4, a nielen ja , ale aj ostatní kolegovia, pri ktorých maturuje. Mám mu dať vraj vypracovať domov písomky.
Čo mám robiť? A samozrejme, nezabudla podotknúť, že daná osova zmaturuje ešte tento rok.
katkapekly
11.02.08,21:13
No, tu je ťažko radiť... S mojou povahou by som asi riaditeľke niečo milé povedala...a prišla o zamestnanie. Určite by som mu vopred nedala písomky! Ale to som ja...
Ale najprv by som asi ponúkla súkromné doučovanie po rozhovore s rodičmi - aj tú 4 si musí zaslúžiť.:) Ak má riaditeľka čo len trochu súdnosti....Veľa vecí sa dá vyriešiť vzájomným dialógom. Ale je mi Ťa fakt, úprimne ľúto. Aj teoreticky sa to ťažko rieši. Veľa sily do správneho rozhodnutia!
zuzi1
12.02.08,12:15
Ahoj, vieš ťažký je rozhovor s rodičmi, keď má daná osoba okolo 50 rokov a je vraj kamarátom štátneho tajomníka.
Danila
12.02.08,12:23
Ahoj, vieš ťažký je rozhovor s rodičmi, keď má daná osoba okolo 50 rokov a je vraj kamarátom štátneho tajomníka.Tu sú tri možnosti. Alebo urobíš ako káže riaditeľka a bude o maturanta naviac. Alebo tak neurobíš, a možno prídeš o zamestnanie. Alebo urobíš, čo by si urobiť mala a o zamestnanie príde riaditeľka. :)
hanelie
12.02.08,12:31
súhlasím s katkou dohodnúť sa na súkromnom doučovaní aj keď má fotrík 50 rôčkov,

tiež by som nedokázala skloniť hlavu a súhlasiť s tým, čo sa prieči svedomiu
jamis
12.02.08,12:33
To ja na moju povahu by som asi zobrala tú tretiu možnosť, ktorú navrhuje Danila.
jojinkoh
12.02.08,18:56
Ak dobre tomu rozumiem, dotyčný má robiť rozdielové -komisionálne skúšky na doplnenie 1.roč., kde je potrebný protokol+komisia, skladajúca sa z 3 členov- skúšajúci, prísediaci a tr.. Má už určené dátumy komisionálnych skúšok+zloženie komisie ? Vy Ste triedna ? Ak áno a ak je to tak ako uvádzam, počkajte čo urobia ostatní kolegovia a kolegyne.
Doporučujem rozhovor za prítomnosti 2 svedkov, alebo zavolajte štátnemu tajomníkovi, či je to jeho známy. Za opýtanie Vám nikto nič nemôže urobiť.
jojinkoh
12.02.08,18:58
Ešte dodatok. 4 sú vždy lepšie ako 1,2.
katkapekly
12.02.08,19:04
To ja na moju povahu by som asi zobrala tú tretiu možnosť, ktorú navrhuje Danila.
A to sa ako má urobiť? Priznám sa, že som to nepochopila - čo má vlastne urobiť aby riaditeľka prišla o zamestnanie:confused: