sajka18
11.02.08,20:45
Prosím o odpoveď na otázku: aké práva a povinnosti vyplývajú bývalému zamestnávateľovi, keď v ochrannej lehote (42 dní po rozviazaní prac. pomeru) nastúpim na PN? Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď v ten istý deň, kedy nastúpim na PN? Ďakujem

Vysvetlím: Kolega v skúšobnej dobe navštívil lekára, ten ho okmžite vypísal na PN. Telefonicky oznámil zamestnávateľovi že je PN a ten mu odpovedal, že mu týmto dňom dáva výpoveď. Je také niečo možné?
Monika Kováčová
11.02.08,19:51
Prosím o odpoveď na otázku: aké práva a povinnosti vyplývajú bývalému zamestnávateľovi, keď v ochrannej lehote (42 dní po rozviazaní prac. pomeru) nastúpim na PN? Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď v ten istý deň, kedy nastúpim na PN? Ďakujem

Nerozumiem otázke, protirečí si vo vyznačenej časti.
Monika Kováčová
11.02.08,20:19
Vysvetlím: Kolega v skúšobnej dobe navštívil lekára, ten ho okmžite vypísal na PN. Telefonicky oznámil zamestnávateľovi že je PN a ten mu odpovedal, že mu týmto dňom dáva výpoveď. Je také niečo možné?

hmm. upravila si príspevok, naše odpovede vyznievajú teraz veľmi čudne...

Takže správna odpoveď: Počas skúšobnej doby môže dať zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi. A to aj bez udania dôvodu. Avšak mal by mu to aspoň 3 dni vopred oznámiť.

Ale ochranná lehota a skúšobná doba sú dve rozdielne veci. Možno naformuluješ otázku ešte ináč.
JankaO
11.02.08,20:25
Prosím o odpoveď na otázku: aké práva a povinnosti vyplývajú bývalému zamestnávateľovi, keď v ochrannej lehote (42 dní po rozviazaní prac. pomeru) nastúpim na PN? Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď v ten istý deň, kedy nastúpim na PN? Ďakujem

Vysvetlím: Kolega v skúšobnej dobe navštívil lekára, ten ho okmžite vypísal na PN. Telefonicky oznámil zamestnávateľovi že je PN a ten mu odpovedal, že mu týmto dňom dáva výpoveď. Je také niečo možné?


Je, ale nie je to výpoveď, ale skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe podľa § 72 ZP. ( tam je to rozpísané podrobnejšie.)
sajka18
11.02.08,20:34
Prosím o odpoveď na otázku: aké práva a povinnosti vyplývajú bývalému zamestnávateľovi, keď v ochrannej lehote (42 dní po rozviazaní prac. pomeru) nastúpim na PN? Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď v ten istý deň, kedy nastúpim na PN? Ďakujem

Vysvetlím: Kolega v skúšobnej dobe navštívil lekára, ten ho okmžite vypísal na PN. Telefonicky oznámil zamestnávateľovi že je PN a ten mu odpovedal, že mu týmto dňom dáva výpoveď. Je také niečo možné?



Omlúvam sa, som tu nová, mám trochu problém sa tu zorientovať, a ďakujem za vašu zhovievavosť a odpovede.
Uľa
18.04.08,09:33
Zamestnávateľ ukončil PP so zamestnnacom dňom 29.02.2008. Tento bývalý zamestnanec je od 28.03.2008 na PN a priniesol mi do práce PN-ku. Keďže som sa s takýmto prípadom ešte nestretla, nemal by už PN-ku zaniesť rovno na sociálku? Alebo mu mám ja ešte ako bývalý zamestnávateľ niečo potvrdzovať???
Tweety
18.04.08,09:35
Zamestnávateľ ukončil PP so zamestnnacom dňom 29.02.2008. Tento bývalý zamestnanec je od 28.03.2008 na PN a priniesol mi do práce PN-ku. Keďže som sa s takýmto prípadom ešte nestretla, nemal by už PN-ku zaniesť rovno na sociálku? Alebo mu mám ja ešte ako bývalý zamestnávateľ niečo potvrdzovať???
NIe, nemal, 28.2. ešte zamestnancom u vás bol, do skončenia PP t.j. 29.2. ste mu povinný vyplatiť náhradu príjmu za PN, potom postúpiť doklad o PN na SP, kde mu vyplatia nemocenské, pretože o 1.3. už nie je vašim zamestnancom.
Opravujem: PN je už po ukončení PP, vás sa to už netýka. Ak má nového zamestnáv., tak doklad predloží jemu, ak nie, tak SP v rámci ochrannej doby.
Pukluš
18.04.08,09:43
Tweety, ona píše, že od 28.3.2008 je na PN-ke, takže mal ju odniesť na sociálne a oni ju potom vyzvú, aby vypísala potvrdenie o príjme, z ktorého mu budú vyplácať PN v ochrannej lehote.

Takže mal to odniesť na sociálne.
Uľa
18.04.08,09:43
NIe, nemal, 28.2. ešte zamestnancom u vás bol, do skončenia PP t.j. 29.2. ste mu povinný vyplatiť náhradu príjmu za PN, potom postúpiť doklad o PN na SP, kde mu vyplatia nemocenské, pretože o 1.3. už nie je vašim zamestnancom.

Ale on začal maródiť až 28.3. nie 28.2.
Pukluš
18.04.08,09:45
Tweety, ona píše, že od 28.3.2008 je na PN-ke, takže mal ju odniesť na sociálne a oni ju potom vyzvú, aby vypísala potvrdenie o príjme, z ktorého mu budú vyplácať PN v ochrannej lehote.

Takže mal to odniesť na sociálne.
Tweety
18.04.08,09:45
Ale on začal maródiť až 28.3. nie 28.2.
Och, prepáč, PN bola, keď už nebol zamestnancom, vy ako zamestnáv. už s tým nemáte nič. Videla som tam 2, mea culpa. Idem to opraviť.
Pukluš
18.04.08,09:48
Ale ked ti ju priniesol do práce, tak rovno vypíš potvrdenie o príjme a doruč to na sociálnu poisťovňu ty....v konečnom dôsledku je to jedno a máš jednu starosť menej.
zuzu247
29.04.08,10:59
Ahojky, chcem sa spýtať, ako je to v prípade, že zamestnankyňa dala výpoveď a počas výpovednej doby zistila, že je tehotná. Môže sa normálne ukončiť pracovný pomer?
Chobot
29.04.08,12:37
Ahojky, chcem sa spýtať, ako je to v prípade, že zamestnankyňa dala výpoveď a počas výpovednej doby zistila, že je tehotná. Môže sa normálne ukončiť pracovný pomer?

Áno, PP skončí normálne v posledný deň výpovednej doby.
brčko
29.04.08,16:11
Súhlasím s chobotom, zákaz výpovede (a ochranná doba) sa vzťahuje len na výpoved zo strany zamestnávatela.