blankaja
11.02.08,20:48
Ahojte,
som SZČO a budem poskytovať BTS firme dodávateľsky. Vie niekto poradiť alebo poskytnúť vzor zmluvy? Veľmi súrne. Ď.:confused:
Monika Kováčová
11.02.08,19:50
čo je BTS???
blankaja
11.02.08,19:51
Bezpečnostnotechnická služba - zabezpečenie BOZP
Monika Kováčová
11.02.08,19:57
Zmluva o dielo, vzor určite nájdeš na porade (vyhľadávač, zadaj Zmluva dielo...).
willma
11.02.08,19:58
nehnevaj sa, ale ako právnik hľadáš vzor zmluvy:eek::eek::eek:
blankaja
11.02.08,20:03
Už som prehľadala, ale nič som nenašla, asi niesom až tak zbehlá v hľadaní. Ak možte odporučte link
Monika Kováčová
11.02.08,20:07
blankaja
11.02.08,20:31
Jedná sa o dlhodobú činnosť-vypracovanie dokumentácie, školenie a pod. Aj v takom prípade Zmluvu o dielo? Alebo Zmluva o zabezpečení služieb, mandátna zmluva,...
JankaO
11.02.08,20:32
Jedná sa o dlhodobú činnosť-vypracovanie dokumentácie, školenie a pod. Aj v takom prípade Zmluvu o dielo? Alebo Zmluva o zabezpečení služieb, mandátna zmluva,...

Ja by som bola za mandátnu zmluvu.
willma
12.02.08,06:07
Jedná sa o dlhodobú činnosť-vypracovanie dokumentácie, školenie a pod. Aj v takom prípade Zmluvu o dielo? Alebo Zmluva o zabezpečení služieb, mandátna zmluva,... len taká maličkosť, domnievam sa, že máš osvedčenia na výkon tejto činnosti.
Monika Kováčová
12.02.08,07:59
Ja by som bola za mandátnu zmluvu.

No ja určite za Zmluvu o dielo, pretože:

§ 566

(1) Mandátnou zmluvou sa mandatár zaväzuje, že pre mandanta na jeho účet zariadi za odplatu určitú obchodnú záležitosť uskutočnením právnych úkonov v mene mandanta alebo uskutočnením inej činnosti a mandant sa zaväzuje zaplatiť mu za to odplatu.

(2) Ak je zariadenie záležitosti predmetom podnikateľskej činnosti mandatára, predpokladá sa, že odplata bola dohodnutá.


Myslím, že BTS nie je obchodná záležitosť, ale poskytnutá služba: dielo
blankaja
12.02.08,13:25
Mám a nie som pravnik preto tá otázka, bolo to v profile nedopatrením.Uz je to OK
Origos
12.02.08,13:44
Ahojte! Tu nejde tak ani o osvedčenie, ale o oprávnenie (veď je SZČO) vydané NIP. :-)
blankaja
12.02.08,13:50
ABT pokiaľ nezamestnáva žiadneho yamestnanca (vykonáva činnosť osobne)nepotrebuje žiadne oprávnenie na činnosť od NIp. A vzor zmluvy nevie poskytnúť nikto?Ide mi hlavne o zodpovednosť za pokuty a pod.
JankaO
12.02.08,15:37
ABT pokiaľ nezamestnáva žiadneho yamestnanca (vykonáva činnosť osobne)nepotrebuje žiadne oprávnenie na činnosť od NIp. A vzor zmluvy nevie poskytnúť nikto?Ide mi hlavne o zodpovednosť za pokuty a pod.


Myslím, že pre Váš konkrétny obchodný vzťah sa môže uzatvoriť aj tzv. nepomenovaná zmluva, napr. zmluvu o poradenských službách, v ktorej bude presne definovaný predmet zmluvy a všetky práva a povinnosti zmluvných strán, to zn. to, čo sa považuje za potrebné, aby bolo dohodnuté (vrátane ceny). Tu je vzor zmluvy, ktoré už na porade prilepili, treba si to prehodiť na svoje podmienky

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=62
alebo:
http://www.porada.sk/92818-post3.html
a trochu pohľadať....
arcus
12.05.08,14:48
Spoločnosť Verlag Dashofer , dashofer.sk , vo svojej "príručke pre BT" ako vzor má uvedenú zmluvu o dielo.