Rozalka
11.02.08,20:50
Na str. 8 Daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby je kolónka "Počet príloh". Doteraz som tam uvádzala počet potvrdení pre výpočet dane na zápočet (zo zahraničia). Ak neboli také potvrdenia, neuvádzala som v tejto časti žiaden údaj. Teraz som sa dozvedela, že v prípade, že neprikladám žiadne potvrdenia zo zahraničia, mám uviesť počet príloh 3, pretože prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke. Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, pretože Závierku nepovažujem za prílohu daňového priznania. Poraďte, prosím, čo tam uvádzate Vy?
jamis
11.02.08,19:54
Neviem ako je to pri DP PO, ale aj pri FO dávam do tejto kolonky počet príloh a to výkaz o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch, tak by som logicky uvažovala, že pri PO tam tieto výkazy patria.
evina
11.02.08,19:56
Na str. 8 Daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby je kolónka "Počet príloh". Doteraz som tam uvádzala počet potvrdení pre výpočet dane na zápočet (zo zahraničia). Ak neboli také potvrdenia, neuvádzala som v tejto časti žiaden údaj. Teraz som sa dozvedela, že v prípade, že neprikladám žiadne potvrdenia zo zahraničia, mám uviesť počet príloh 3, pretože prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke. Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, pretože Závierku nepovažujem za prílohu daňového priznania. Poraďte, prosím, čo tam uvádzate Vy?

3 - Výkazy plus poznámky. Považujem ich za prílohy-sú v nich aj údaje obsiahnuté v DP.:) a bez nich je DP neplatné.
Petra29
11.02.08,19:59
Prílohou DP je účt.závierka, takže počet príloh 1. Zákon o správe daní a poplatkov §38.
evina
11.02.08,20:00
Rozalka
11.02.08,20:16
evina
11.02.08,20:25
Hľadám Opatrenie k závierke, nemôžem nájsť, ale ja píšem určite 3. Lebo neprikladám jeden výkaz.
Johanka
11.02.08,20:34
Celý účtovnícky život tam píšem 3 a viac , ale tento rok napíšem namiesto 3 iba 1 :):--- - dôvod prikladám :
§ 38 ods.3
...Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab)
evina
11.02.08,20:36
Celý účtovnícky život tam píšem 3 a viac , ale tento rok napíšem namiesto 3 iba 1 :):--- - dôvod prikladám :
§ 38 ods.3
...Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab)
Áno Johanka, ale hľadám Opatrenie k závierke - Ty vieš ktoré, a tam je rozpísané presne z čoho sa skladá závierka..
Petra29
11.02.08,20:39
Ja som len chcela povedať, že zákon píše "príloha" - je "účtovná závierka", z toho mi vyplýva, že účt.závierka je len 1. Ale po pravde aj ja píšem 3 /súvaha,výsledovka,poznámky/.
Johanka
11.02.08,20:40
:Dopakovanie
§17 Zákona o účtovníctve
(2) Účtovná závierka obsahuje tieto všeobecné náležitosti:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené,
c) deň, ku ktorému sa zostavuje,
d) deň jej zostavenia,
e) obdobie, za ktoré sa zostavuje,
f) podpisový záznam štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo podpisový záznam fyzickej osoby, ďalej podpisový záznam osoby zodpovednej za jej zostavenie a osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva.

(3) Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) súvahu,
b) výkaz ziskov a strát,
c) poznámky.


... nakoľko sú všeobecné náležitosti definované ako samostatná časť UZ, tak by sme tam museli písať 4 :).
Paula
11.02.08,20:45
Chcela by som vidieť tety na DÚ pri preberaní DP, ako očká pučia na číslovku 1 alebo 4....lebo pre nich tri kusy bude stále "trojka" :cool:


P.S.Nič múdre som teraz nevybublala, ja viem.
Johanka
11.02.08,20:46
Áno Johanka, ale hľadám Opatrenie k závierke - Ty vieš ktoré, a tam je rozpísané presne z čoho sa skladá závierka..
Hľadáš toto http://www.finance.gov.sk/Documents/1_Adresar_redaktorov/Salkovicova/podnikatelia/Opatrenie_MF_26120_2007_74.pdf ?
Petra29
11.02.08,20:46
:)
Podľa poučenia k vyplneniu DP:
• Prílohou priznania je podľa § 38 zákona o správe daní a poplatkov účtovná závierka podľa zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov, t.j. výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky alebo výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch.

Takže "babo raď", je tam jednotné číslo "prílohou priznania", ale podľa mňa nebude chybou napísať 3.
evina
11.02.08,20:46
Ja som len chcela povedať, že zákon píše "príloha" - je "účtovná závierka", z toho mi vyplýva, že účt.závierka je len 1. Ale po pravde aj ja píšem 3 /súvaha,výsledovka,poznámky/.

Účtovná závierka má tri súčasti , vyplýva to z Opatrenia k závierke /neviem kde je :D/ a aj z §17 Zákona o účtovníctve
Johanka
11.02.08,20:47
Chcela by som vidieť tety na DÚ pri preberaní DP, ako očká pučia na číslovku 1 alebo 4....lebo pre nich tri kusy bude stále "trojka" :cool:


P.S.Nič múdre som teraz nevybublala, ja viem.
mimotemy myslím, že ak im to pošlem poštou, tak im je ten počet srdečne ukradnutý :).
evina
11.02.08,20:49
Hľadáš toto http://www.finance.gov.sk/Documents/1_Adresar_redaktorov/Salkovicova/podnikatelia/Opatrenie_MF_26120_2007_74.pdf ?

Raz sme tu rozoberali, čo sa píše v súvahe do predchádzajúceho obdobia /otváracia súvaha/, keď vznikneš, teda v prvom roku-to hľadám:D
Johanka
11.02.08,20:50
Účtovná závierka má tri súčasti , vyplýva to z Opatrenia k závierke /neviem kde je :D/ a aj z §17 Zákona o účtovníctve
... a čo tie všeobecné náležitosti ?

Hmmm, však ale prílohou DP nie sú súčasti ,ale UZ :---.

mimotemytoto je super téma :).
evina
11.02.08,20:52
:Dopakovanie
§17 Zákona o účtovníctve
(2) Účtovná závierka obsahuje tieto všeobecné náležitosti:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené,
c) deň, ku ktorému sa zostavuje,
d) deň jej zostavenia,
e) obdobie, za ktoré sa zostavuje,
f) podpisový záznam štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo podpisový záznam fyzickej osoby, ďalej podpisový záznam osoby zodpovednej za jej zostavenie a osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva.

(3) Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) súvahu,
b) výkaz ziskov a strát,
c) poznámky.


... nakoľko sú všeobecné náležitosti definované ako samostatná časť UZ, tak by sme tam museli písať 4 :).

Všeobecné náležitosti máš na prvej strane výkazov, takže 3.
nemôže sa písať 1. Závierka je jedna samozrejme , ale zložená z troch častí-ak napíšem 1 /to je pre ich kontrolu/ a stratí sa niekde napríklad VZaS tak mám po chlebe :D. Už mi neuveria, že tam naozaj bol, ale budú sa diviť, že poznámky áno :D
Petra29
11.02.08,20:52
[quote=Johanka;641705]... a čo tie všeobecné náležitosti ?

:D:D
evina
11.02.08,20:54
mimotemyUž som to tu raz napísala, že ak budeme veľa rozmýšľať, za chvíľu budeme mať problém s výkladom pojmu účtovníctvo :D
Johanka
11.02.08,20:56
Raz sme tu rozoberali, čo sa píše v súvahe do predchádzajúceho obdobia /otváracia súvaha/, keď vznikneš, teda v prvom roku-to hľadám:D
http://www.porada.sk/412327-post4.html
evina
11.02.08,21:05
http://www.porada.sk/412327-post4.html

A v § 1 sú uvedené 3 prílohy, z ktorých sa skladá účtovná závierka...
Paula
11.02.08,21:05
Hm, už len takýto hlavolam ( jeden, tri, štyri) mať na starosti v polovici februára - sen mnohých účtovníkov:)
Johanka
11.02.08,21:06
Len počkaj, aké budeme mať problémy v polovici marca :D:cool:.
evina
11.02.08,21:07
Hm, už len takýto hlavolam ( jeden, tri, štyri) mať na starosti v polovici februára - sen mnohých účtovníkov:)

Je to ľahký únik z reality :D:D ....
evina
11.02.08,21:07
Len počkaj, aké budeme mať problémy v polovici marca :D:cool:.

Už možno žiadne :D...
Johanka
11.02.08,21:07
Ešte rýchlo, kým nás niekto sprdne - doriešime to na stretku :D.
evina
11.02.08,21:09
Som za a píšem 3.
Rozalka
11.02.08,21:25
Som za a píšem 3.
Jéééjda, kočky, vy ste sa tu rozpísali, kým som stihla vytlačiť výkazy, doplniť a vytlačiť poznámky, došla som k priznaniu, a vy ste také milé, napísali ste vaše názory. Vrelá vďaka, píšem teda 3.

Mimochodom, takých firiem mám zopár, zato už tie problémy v polovici februára.
Orsz
11.02.08,22:17
mimotemy Táto debata sa mi veľmi páčila. Ako zahrievacie kolo pred náporom v marci :D 3 alebo 1, 3 alebo 1,3 alebo 1, 3 alebo 1, 3 alebo 1, ....... a napíšem 4, nech je sranda.:D:D:D
Paula
12.02.08,06:37
Mimochodom v ŠEVT-e predávajú súvahu s chýbajúcimi okienkami pre IČO :cool: .

P.S. To len aby tu reč nestála :)
Petra29
12.02.08,11:07
mimotemy Táto debata sa mi veľmi páčila. Ako zahrievacie kolo pred náporom v marci :D 3 alebo 1, 3 alebo 1,3 alebo 1, 3 alebo 1, 3 alebo 1, ....... a napíšem 4, nech je sranda.:D:D:D
mimotemy Ešte na odľahčenie, čo tak napísať Počet príloh 2,
Príloha 1: účtovná závierka
Príloha 2: vysvetlenie k počtu príloh k prílohe č.1 /výkazy.../ :)
Anja111
13.02.08,07:01
Aj ja mám jednu praktickú otázku.
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...
Ako podávate DP vytlačené z účtovného programu, (napr. MRP)?
DP, Súvahu, VZS a Poznámky, každé spojíte zošívačkou a potom to do niečoho vložíte (napr. euroobal)?
evina
13.02.08,07:03
Aj ja mám jednu praktickú otázku.
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...
Ako podávate DP vytlačené z účtovného programu, (napr. MRP)?
DP, Súvahu, VZS a Poznámky, každé spojíte zošívačkou a potom to do niečoho vložíte (napr. euroobal)?

Ja podávam vytlačené všetko zo softu usporiadané za sebou a nezošité - upozornili na DÚ, aby sme to nezošívali, nakoľko to oni skenujú a musia to zas rozoberať- a vložím do euroobalu.
Johanka
13.02.08,07:09
Aj ja mám jednu praktickú otázku.
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...
Ako podávate DP vytlačené z účtovného programu, (napr. MRP)?
DP, Súvahu, VZS a Poznámky, každé spojíte zošívačkou a potom to do niečoho vložíte (napr. euroobal)?
:D:D:D
Jarka 1
13.02.08,07:16
Ja podávam vytlačené všetko zo softu usporiadané za sebou a nezošité - upozornili na DÚ, aby sme to nezošívali, nakoľko to oni skenujú a musia to zas rozoberať- a vložím do euroobalu.

Áno, aj nás upozornili, že nie zošívať. Pani na podateľni to hneď pri preberaní rozobrala a zopla spinkou.
Anja111
13.02.08,07:21
Ďakujem veľmi pekne za odpovede...
Anja111
13.02.08,07:24
:D:D:D

Johanka, fakt... (na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP). Dokonca jedného podnikateľa riadne zvozili za to, že to tak neurobil...
Paula
13.02.08,07:25
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...



To aby pri kontrole DP mohli do neho nakúkať :cool:
Johanka
13.02.08,07:27
To aby pri kontrole DP mohli do neho nakúkať :cool:
:D:D:D
Johanka
13.02.08,07:30
Johanka, fakt... (na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP). Dokonca jedného podnikateľa riadne zvozili za to, že to tak neurobil...
Ja si s nimi zásadne dopisujem a učím to aj mojich klientov. Nech si aj Slovenská pošta zarobí - a odpadajú stresy pri okienku podateľne :);):---.
To by bolo vtipné, keby prišiel list z DÚ - prídite doplniť podanie DP, ktoré ste zaslali poštou, lebo nie je vložené v Poučení .....:D
Anja111
13.02.08,07:33
Ja si s nimi zásadne dopisujem a učím to aj mojich klientov. Nech si aj Slovenská pošta zarobí - a odpadajú stresy pri okienku podateľne :);):---.
To by bolo vtipné, keby prišiel list z DÚ - prídite doplniť podanie DP, ktoré ste zaslali poštou, lebo nie je vložené v Poučení .....:D
:):):)
Máš pravdu. Najlepšia komunikácia s DU je cez poštu...
evina
13.02.08,07:34
Ke´d som otvorila hárok zeleného tlačiva za starých časov, prvé čo som urobila odhodila do koša poučenie:rolleyes:
Anja111
13.02.08,07:38
Ke´d som otvorila hárok zeleného tlačiva za starých časov, prvé čo som urobila odhodila do koša poučenie:rolleyes:
:mee: Takto si ty šetrila naše lesy? ;)
Paula
13.02.08,07:41
:mee: Takto si ty šetrila naše lesy? ;)


To akože z nich mala ušúľať nový strom a či čo?:rolleyes:
Anja111
13.02.08,07:44
To akože z nich mala ušúľať nový strom a či čo?:rolleyes:
:rolleyes: No, pokiaľ by tie Poučenia zasadila, tak by to asi tiež splnilo účel...
KvetkaK
13.02.08,08:13
Naozaj veľmi pekná téma. Ako sa to tu zvŕta všetkými možnými smermi, už sme pri lesoch od príloh k daňovému priznaniu. Ale fakt som sa pri čítaní pobavila. :):):)
Neviem či táto téma nieje zle zaradená. :)
Johanka
13.02.08,08:15
Ke´d som otvorila hárok zeleného tlačiva za starých časov, prvé čo som urobila odhodila do koša poučenie:rolleyes:
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ...:mee: Tak s tým asi seknem :cool:.
Johanka
13.02.08,08:17
Naozaj veľmi pekná téma. Ako sa to tu zvŕta všetkými možnými smermi, už sme pri lesoch od príloh k daňovému priznaniu. Ale fakt som sa pri čítaní pobavila. :):):)
Neviem či táto téma nieje zle zaradená. :)
Však nech ju moderátor preradí .... pre mňa je táto trocha humoru pohladenie po prepracovanej hlave ;):).
evina
13.02.08,08:19
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ...:mee: Tak s tým asi seknem :cool:.
Dnes som pri tejto téme myslela na to, že sa veru stretneme pri našej práci so všeličím:D. Prvý rok, keď som začala klientom dávať DP vytlačené zo softu, tak polovičke som musela pol hodiny prisahať, že DÚ im to prevezme a ak nie tak podám ja :D...
KvetkaK
13.02.08,08:19
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ...:mee: Tak s tým asi seknem :cool:.
Hmmm tak to je fakt už zvláštne. Keď už sa klient nespolieha na to, čo robí účtovníčka, nečudujem sa, že si z toho smutná. :eek:
evina
13.02.08,08:21
Hmmm tak to je fakt už zvláštne. Keď už sa klient nespolieha na to, čo robí účtovníčka, nečudujem sa, že si z toho smutná. :eek:

Klient by sa možno aj spoľahol, ale na úradoch dostáva zvláštne informácie typu Môžete podať len na zelenom alebo červenom tlačive, musíte vložiť do poučenia, musíte priložiť aj Potvrdenie z úradu práce, že ste nepracovali, musíte priložiť čestné prehlásenie manželky, že ona nepoberala DB, musíte prredložiť čestné vyhlásenie, že ste nezarobili viac ako 47 808 a iné podobné vtipnôstky:), čím nám robia "medvediu službu"
KvetkaK
13.02.08,08:22
Však nech ju moderátor preradí .... pre mňa je táto trocha humoru pohladenie po prepracovanej hlave ;):).
Veď ja nič, ja sa tiež rada pobavím. ;)
Jarka 1
13.02.08,15:22
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ...:mee: Tak s tým asi seknem :cool:.

No, tak ja som minulý rok vyplnila vo februári DP na stránke DRSR a odniesla na podateľňu. Rovnako ako Johanka, čumela na mňa teta v podatelni. Prísnym hlasom sa spýtala: A to je čo!? Musela som jej to vysvetliť, ale smiala som sa celou cestou domov. Takže, Johanka nezúfaj.
Rozalka
13.02.08,17:27
To aby pri kontrole DP mohli do neho nakúkať :cool:
Asi by im to ani nezaškodilo:
moja klientka dnes zaniesla DP, základ dane nad milión, a teta v kancelárii (teda nie nejaká "podateľka") jej hovorí:
Prečo ste si neuplatnili nezdaniteľnú časť, veď vy ste mladá, určite nepoberáte starobný dôchodok!? :D:D
evina
13.02.08,18:00
Asi by im to ani nezaškodilo:
moja klientka dnes zaniesla DP, základ dane nad milión, a teta v kancelárii (teda nie nejaká "podateľka") jej hovorí:
Prečo ste si neuplatnili nezdaniteľnú časť, veď vy ste mladá, určite nepoberáte starobný dôchodok!? :D:D

:D:D:D

P.s. máš dobrých klientov, aspoň nemusíš odpočítavať NČ :rolleyes:
Anja111
13.02.08,18:07
Asi by im to ani nezaškodilo:
moja klientka dnes zaniesla DP, základ dane nad milión, a teta v kancelárii (teda nie nejaká "podateľka") jej hovorí:
Prečo ste si neuplatnili nezdaniteľnú časť, veď vy ste mladá, určite nepoberáte starobný dôchodok!? :D:D
Krásne...
Rozalka
13.02.08,18:59
:D:D:D

P.s. máš dobrých klientov, aspoň nemusíš odpočítavať NČ :rolleyes:
Nájdu sa aj takí/také, ale pri vzhliadnutí daňovej povinnosti odpadávajú.
A ten postup výpočtu na poslednej strane - smiechu sa nezdržím (ako na hodine matematiky: ako ste sa dopracovali k tomuto výsledku?) :D
martina2006
15.02.08,08:34
K DP PO stačí odovzdať Súvahu a VZS 1x? Kde budú dátumy aj zostavená aj schválená? Alebo sa odovzdá
1x zostavená a ešte 1xschválená aj keď sú totožné?
A samozrejme 1x poznámky. Ďakujem.
KvetkaK
15.02.08,08:56
Odovzdáváš všetko 1x. :)
Peterika
15.02.08,09:14
Keď nie sú žiadne potvrdenia uvádzam počet príloh 3, prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke- bez nich by ťa vyzvali na doplnenie daň. priznania ak nie je opravné alebo dodatkové. Bola som to overovať na DÚ - minulý rok.
Alena_ke
17.03.08,15:54
Dievčatá, tak som sa schuti už veľmi dávno nezasmiala - až vybehli všetci doma ku mne či mi už nešibe.
Vrelá vďaka!
LUBY
25.03.08,21:02
:-))) Tiež ma to pobavilo, ja som minulý rok tiež zažila perličku, keď mi prišla z DÚ sankcia za neskoré odovzdanie DP. Oblial ma pot, veď som tam bola osobne v termíne, ako je to možné? Našla som Potvrdenie o podaní DP s dátumom 26.3., volám na DÚ a tam mi na toto vysvetlenie povedali, že to ešte nič nedokazuje, na podatelni mi môžu orazítkovať predsa hocičo!!!! Oni dostali moje DP do kancelárie až 4.4. ktovie kadiaľ sa medzitým túlalo. Sankciu som nakoniec po odvolaní nemusela zaplatiť, ale asi budem posielať len poštou. Tam mi zase môžu napísať, že som im poslala prázdne papiere:eek::):):):):)
evina
25.03.08,22:30
:-))) Tiež ma to pobavilo, ja som minulý rok tiež zažila perličku, keď mi prišla z DÚ sankcia za neskoré odovzdanie DP. Oblial ma pot, veď som tam bola osobne v termíne, ako je to možné? Našla som Potvrdenie o podaní DP s dátumom 26.3., volám na DÚ a tam mi na toto vysvetlenie povedali, že to ešte nič nedokazuje, na podatelni mi môžu orazítkovať predsa hocičo!!!! Oni dostali moje DP do kancelárie až 4.4. ktovie kadiaľ sa medzitým túlalo. Sankciu som nakoniec po odvolaní nemusela zaplatiť, ale asi budem posielať len poštou. Tam mi zase môžu napísať, že som im poslala prázdne papiere:eek::):):):):)
Nemá chybu :D :mee:http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
mimaemma
26.03.08,07:18
Ahojte, mám malú dilemu...keďže je závierka zostavená k 25.3. nie je schválená, takže vypisujem len políčko zostavená k ?
azla
26.03.08,07:41
Ano, zostavená k ....
mimaemma
26.03.08,07:51
Azla, ďakujem:)
mimaemma
26.03.08,08:28
Ešte otázočka..mordovala som sa s prílohou, vypisovala cash flow, až teraz som si prečítala, že som to nemusela, keďže firma nemá povinnosť auditu. Tak som tie čísielka vybielila..môžu mať s tým na DÚ problém? Nemám skúsenosť...
cactus
26.03.08,09:41
Ešte otázočka..mordovala som sa s prílohou, vypisovala cash flow, až teraz som si prečítala, že som to nemusela, keďže firma nemá povinnosť auditu. Tak som tie čísielka vybielila..môžu mať s tým na DÚ problém? Nemám skúsenosť...

keď nemáš povinosť auditu, tak to Cash flow tam ani nedávaj, Jednoducho vyber strany a.... hotovo
mimaemma
26.03.08,09:53
Vidíš a to ma nenapadlo;) spravím to tak, mám inak aj jeden prepísanec na DP na čísle účtu - je to zabielené a prepísané, s tým snáď problém nikto mať nebude, že?
Zita5
11.03.11,12:27
Dobrá stará téma 1 či 3 či 4 .....len kde mám istotu , že sa zo súvahy ,výkazu ZS a poznámok nestratí strana ?:);) Mne to nedá , ale ak spočítam strany priložené k daňovému priznaniu je ich 23.
Píšem preto , lebo raz sa mi stalo , že na DU niekde zapatrošili jednu stranu a poslali výzvu , aby sme chýbajúcu stranu doplnili .
Luba
18.03.11,08:07
No, to poskytuje ešte ďalšie možnosti riešenia, napr. do prílohy uviesť počet kusov 3 a do miesta na osobitné záznamy daňovníka uviesť, že počet listov všetkých príloh = 23. :D
Ivenka
26.03.11,14:26
Ahojte, ak vypisujem DDP - výkazy som nemenila, podávam ako prílohu ešte raz S+V+Poznámky? Ďakujem
Rozalka
26.03.11,14:34
Nie
nela07
02.04.13,09:22
Ahojte, ideme poslať opravné DP. Otázky:
1. Opravovali sa daňové odpisy, takže vplyv na Súvahu a VZaS to nemá, ale poznámky sme opravovali (menila sa čiastka umorovanej straty v daňovom priznaní). Takže s opravným DP posielame iba poznámky. Tým pádom mám uviesť v DP počet príloh 1?
2. Poznámky mali pôvodný dátum zostavenia závierky 25.3.2013, opravné daňové priznanie sme vyhotovili 28.3.2013. Na opravených poznámkach má byť dátum zostavené dňa: 28.3.2013?

Ďakujem.