dracica
11.02.08,21:05
Dobrý deň,

je tu niekto kto účtuje prepravnú firmu ???
Monika Kováčová
11.02.08,20:08
Hej.
dracica
11.02.08,20:09
vedeli by ste mi priblížiť akým spôsobom fungujú tieto firmy ??
Monika Kováčová
11.02.08,20:12
objednávka - preprava - faktúra
nákladka - dokládka - vykládka

ale to sa netýka účtovania prepravných firiem a už vôbec nie Dane z pridanej hodnoty...

Pýtaj sa zrozumiteľne a konkrétne. Len tak môžeš dostať uspokojivú odpoveď.

Dobrú noc.
dracica
11.02.08,20:18
keď ja ani neviem čo sa chcem opýtať mám z toho taký chaos musím sa asi vyspať a zajtra sa spýtam..prepáč ermon
Monika Kováčová
11.02.08,20:21
:) mimotemy.. neospravedlňuj sa, pochopila som, že sa potrebuješ vyspať :) Zaželala som ti dobrú noc predsa...
dracica
12.02.08,11:37
chcela by som sa spýtať ako fungujú karty na nákup PHM v zahraničí ??
biba187
16.02.08,18:31
Firma, ktorá sprostredkuje prepravu buď v tuzemsku alebo z tuzemska do EÚ, prípadne do tretích štátov a samozrejme aj späť. Je platca DPH, ako má fakturovať sprostredkovanie dopravy cenu má fakturovať aj s DPH či bez DPH, čítam každý deň zákon o DPH a som z toho v koncoch fakt neviem si poradiť, lebo nejde ani o vývoz a ani o dovoz ide o službu, resp. sprostredkovanie. poraďte prosím kto viete a máte s tým skúsenosť. Tiež mám ešte otázku ako to je keď v CZ firma je platcom DPH a firma, ktorá sprostredkuje prepravu nie je platcom DPH na SK, ako fakturovať SK použije s DPH cenu, lebo nie je platcom a CZ akú faktúru v tomto prípade vystaví? Tiež sa chcem opýtať ako to je s fakturovaním musí byť na faktúre uvedený dátum vystavenia, zd. plnenia a dodania pondelok až piatok alebo môže byť aj víkend a je pravda, že PPD musí byť vystavený jeden deň po vystavení faktúry?:mad:
Monika Kováčová
17.02.08,17:40
Firma, ktorá sprostredkuje prepravu buď v tuzemsku alebo z tuzemska do EÚ, prípadne do tretích štátov a samozrejme aj späť. Je platca DPH, ako má fakturovať sprostredkovanie dopravy cenu má fakturovať aj s DPH či bez DPH, čítam každý deň zákon o DPH a som z toho v koncoch fakt neviem si poradiť, lebo nejde ani o vývoz a ani o dovoz ide o službu, resp. sprostredkovanie. poraďte prosím kto viete a máte s tým skúsenosť. nedá sa odpovedať, pretože neuvádzaš pre koho je služba uskutočnená (odberateľ identifikovaný pre daň v IČŠ EÚ alebo nie?)
Tiež mám ešte otázku ako to je keď v CZ firma je platcom DPH a firma, ktorá sprostredkuje prepravu nie je platcom DPH na SK, ako fakturovať SK použije s DPH cenu, lebo nie je platcom a CZ akú faktúru v tomto prípade vystaví? neplatca DPH nemôže vystavovať faktúry s daňou
Tiež sa chcem opýtať ako to je s fakturovaním musí byť na faktúre uvedený dátum vystavenia, zd. plnenia a dodania pondelok až piatok alebo môže byť aj víkend a je pravda, že PPD musí byť vystavený jeden deň po vystavení faktúry?:mad:dátum zdaniteľného plnenia neexistuje, víkend môže byť dátumom dodania, PPD nemusí byť vystavený jeden deň po vystavení faktúry, naopak musí byť vystavený v deň prijatia hotovosti - preukázatelnosť skutočnosti

odpoveď v citáte
biba187
09.03.08,18:44
odberateľ je identifikovaný pre daň v EU a tiež by som potrebovala vedieť aj keby nebol. Vopred ďakujem za odpovede, každá mi pomôže.