brachnakova
11.02.08,21:11
Pri nákupe zamestnaneckých akcií sme dostali informáciu, že ak ich budeme predávať po 3 rokoch, príjem z tohto predaja je oslobodený od dane. Pozrela som si ale aktuálny zákon o dani z príjmov ale predmetné ustanovenie som nenašla. Neviete mi niekto poradiť?
Ďakujem.
ingi
11.02.08,20:25
Pri nákupe zamestnaneckých akcií sme dostali informáciu, že ak ich budeme predávať po 3 rokoch, príjem z tohto predaja je oslobodený od dane. Pozrela som si ale aktuálny zákon o dani z príjmov ale predmetné ustanovenie som nenašla. Neviete mi niekto poradiť?
Ďakujem.

Nedávno sme to tu preberali, prikladám link:

http://www.porada.sk/t72187-zamestnanecke-akcie-zdanenie.html
brachnakova
14.02.08,19:24
Na uvedenej linke je preberane len vyplacanie dividend zo zamestnaneckych akcii. Mne ide o prijem z predaja zamestnaneckych akcii naspat zamestnavatelovi po skonceni pracovneho pomeru.
ingi
14.02.08,20:20
Mne ide o prijem z predaja zamestnaneckych akcii naspat zamestnavatelovi po skonceni pracovneho pomeru.

Našla som to v § 5 ZoDP, dúfam, že pomôže:

"(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
...
j) rozdiel medzi vyššou trhovou cenou zamestnaneckej akcie a jej cenou garantovanou opciou zaplatenou zamestnancom v deň nákupu zamestnaneckej akcie."