Bea Š.
16.03.05,13:14
Prosím o rýchlu odpoveď, ak niekto viete. Je to pravda, ža ak kúpim ojazdené auto staršie ako 4 roky, nemôžem ho dať do odpisov ? Neplatí to ani pre nákladné autá ? Asi ma porazí.
tibor
16.03.05,12:17
ak kúpiš auto - je jedno či je nové či koľko ročné - pre Teba je to nákup IM a odpoisuješ ho ako novozaradené, kde pre Teba je odpisovou základňou cena tohto auta
Bea Š.
16.03.05,12:23
Tak potom nechápem prečo mám v poznámkach zo školenia o dani z príjmu v 12/04 takú hlášku že : odpisy len pri aute, ktoré nemá viac ako 4 roky ???

Ale to by ma teda potešilo, ak je to blbosť, uistite ma v tom. Vďaka
Bea Š.
16.03.05,12:49
Tibor, je to na 100% ???
Manual
16.03.05,15:59
Tak potom nechápem prečo mám v poznámkach zo školenia o dani z príjmu v 12/04 takú hlášku že : odpisy len pri aute, ktoré nemá viac ako 4 roky ???

Ale to by ma teda potešilo, ak je to blbosť, uistite ma v tom. VďakaBea Š, pointa je v tom že:
- Ak máš súkromné OA ktoré od doby kedy si ho kúpila má viac ako 4 roky a takéto auto chceš zaradiť do firmy, tak máš smolu, lebo ho už nemôžeš odpisovať, pretože OA sa odpisuje 4 roky.
- Ak si kúpiš OA aj staré ojazdené, máš na to kúpnu zmluvu, takéto auto je pre Teba "akože nové" hoci má napr. aj 10 rokov a takéto auto môžeš znova odpisovať 4 roky z ceny, ktorú si zaplatila podla kúpnej zmluvy.
Pekný podvečer želám...
beja
16.03.05,16:06
My sme kúpili starú nepojazdnú Aviu za 15 tisíc, spojazdnili sme ju za +- 10 tisíc. Čo by ste robili, zaradili do IM so vstupnou cenou 25 000,- a odpisovali 4 roky, alebo dali priamo do nákladov ako DHM, lebo OC je nižšia ako 30 000,-? Dá sa vôbec auto, ešte k tomu nákladné považovať za DHM?
Manual
16.03.05,16:18
My sme kúpili starú nepojazdnú Aviu za 15 tisíc, spojazdnili sme ju za +- 10 tisíc. Čo by ste robili, zaradili do IM so vstupnou cenou 25 000,- a odpisovali 4 roky, alebo dali priamo do nákladov ako DHM, lebo OC je nižšia ako 30 000,-? Dá sa vôbec auto, ešte k tomu nákladné považovať za DHM?No, ja by som ho viedol len v evidencii drobného majetku, lebo to je vec, čo má životnosť viac ako 1 rok, uplatňuješ si naň rôzne výdavky - opravy, servis pneumatiky, PHM cestná daň, poistka atď., tak nejak musí byť evidenčne podchytené vo firme aj keď sa nebude odpisovať. Ano, celé jednorázovo do nákladov. Ja by som to urobil takto.
Pekný podvečer...