ZuzanaP
12.02.08,07:55
Chcela by som spraviť účto jednej s. r. o. Nevykazuje žiadnu činnosť, podáva stále nulové daňové priznanie. Na niektorých účtoch má stále zostatky, ktoré sa nemenia, čo podľa mňa nie je správne. Napr. na účte 013 - Softvér, 022 - Samost. hnuteľ. veci. Vôbec nie je zaznamenaný nejaký odpis a ani som sa nedopátrala, čo patrí do tých účtov. Dá sa to nejakým spôsobom zlikvidovať, aby tie účty zostali nulové? Ďakujem za rady...:)
ilona
12.02.08,07:50
Predsa nemohla existovať s r.o. aby mala len účty 013 a 022.Skús to pozrieť lepšie.
ZuzanaP
12.02.08,08:46
Predsa nemohla existovať s r.o. aby mala len účty 013 a 022.Skús to pozrieť lepšie.


Jasné, že mala, resp.má aj iné. Napr. 429,321, tam sa toho ale veľa nedá spraviť. Lenže na účtoch 013 a 022 je podľa mňa už neexistujúci majetok. A konatelia nemajú poňatia na čo sa ich pýtam.
Braňo
12.02.08,08:48
a určite zostatok na 411. Majetok podlieha inventarizácii, takže z inventúrnych súpisov musí byť jasné, či majú tento softvér a hnuteľný majetok. Ak nie, tak existuje viacero spôsobov vyradenia z účtovníctva, ale k tomu spôsobu a k tomu, čo tam majú naúčtované by sa mali vyjadriť konatelia - v konečnom dôsledku sú za to oni zodpovední. Spoločnosť určite produkuje nejaký hospodársky výsledok (aj stratu) a predpokladám, že má aj nejaký bankový účet (takže predpokladám pohyby na účtoch (221,341,568,662). A čo uloženie dokumentov do Zbierky listín?
ZuzanaP
12.02.08,09:01
a určite zostatok na 411. Majetok podlieha inventarizácii, takže z inventúrnych súpisov musí byť jasné, či majú tento softvér a hnuteľný majetok. Ak nie, tak existuje viacero spôsobov vyradenia z účtovníctva, ale k tomu spôsobu a k tomu, čo tam majú naúčtované by sa mali vyjadriť konatelia - v konečnom dôsledku sú za to oni zodpovední. Spoločnosť určite produkuje nejaký hospodársky výsledok (aj stratu) a predpokladám, že má aj nejaký bankový účet (takže predpokladám pohyby na účtoch (221,341,568,662). A čo uloženie dokumentov do Zbierky listín?

411 majú, účet v banke firma zrušila, nevykonáva žiadnu činnosť, dokumenty ukladajú do Zbierky.