mysimis
12.02.08,08:34
Mám taký súkromný problém. Moja maminka zomrela ešte v decembri a do dnešného dňa jej sociálna poisťovňa vypláca na účet dôchodok. Už jej tam prišli 3 dôchodky. S účtom disponovať neviem, aby som ho zablokovala, lebo ešte neprebehlo dedičské konanie. V SP som to nahlásila, napriek tomu ten dôchodok stále chodí. Čo s ním mám robiť???
cactus
12.02.08,07:40
to je asi tak, že keď tam majú menší neporiadok, tak sa to dotýka aj tohto prípadu. No a keď sa náhodou spamätajú, že to posielajú naprávom, budú to žiadať späť a keď náhodou ešte neprebehne dedičské konanie, tak budeš mať smolu a budeš to musieť vrátiť zo svojho, aby náhodou nevyrúbili penále?
Neviem. Ači sa vôbec spamätajú. Ešte asi v SP také zmätky nemali ako v poslednom čase...................http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
Chobot
12.02.08,07:41
Mám taký súkromný problém. Moja maminka zomrela ešte v decembri a do dnešného dňa jej sociálna poisťovňa vypláca na účet dôchodok. Už jej tam prišli 3 dôchodky. S účtom disponovať neviem, aby som ho zablokovala, lebo ešte neprebehlo dedičské konanie. V SP som to nahlásila, napriek tomu ten dôchodok stále chodí. Čo s ním mám robiť???

Počkaj, kým sa spamätajú na SP a zistia, že posielajú dôchodok nebohému. Oni to potom budú asi žiadať späť, tak tie peniaze tam nechaj aj po skončení dedičského konania. Pre istotu si odlož list aj doručenku, ktorým si SP informovala o úmrtí mamy, aby ťa náhodou neobvinili, že si im to zamlčala.
mysimis
12.02.08,08:00
Práve som sa opätovne obrátila na SP, kde mi pani povedala, že "oni s tým nič nemajú" a nech to idem reklamovať na matriku!
Chobot
12.02.08,08:02
Práve som sa opätovne obrátila na SP, kde mi pani povedala, že "oni s tým nič nemajú" a nech to idem reklamovať na matriku!

:confused::confused:

Žeby matrika nahlasovala úmrtia osôb do SP? V každom prípade si tie peniaze odlož.
mysimis
12.02.08,08:07
Áno, matrika nahlasuje úmrtie osôb do SP v BA. Pani na matrike bola veľmi ochotná s tým, že to odošle opätovne s tým, že napíše do sprievodného listu, aby pozastavili vyplácanie dôchodku. Ja pre istotu napíšem do SP v BA tiež list, kde pripojím fotokópiu úmrtného listu a požiadam o zastavenie vyplácania dôchodku.