stewes
12.02.08,09:00
Čafte poradaci :)) ked už sme sa tu zišli na nejaké tie drobne rady, či konkrétne otázky, potreboval by som sa Vás spytat či nemá niekto od Vás nejaké blizsie skusenosti s podnikanim v oblasti rek. ag.... Chystám sa otvorit nejaku tu s.r.o.... ale skor ma zaujimaju vase skusenosti v tejto oblasti, nejake tie negativa skor, ale aj pozitiva, lebo konkurencia je dost velka, ale keby to neslo tak by ich tu tak vela nebolo a by stale neprezivali :)) Za odpovede dakujem a spozdravom poradaaaaaci...
Doktor0
08.06.08,09:48
mozme pokecat o reklamnej agenture a vymenit nejake mazori..chcem aj ja otovrit agenturu moj email je mm.carens@gmail.com
mozes napisat budem cakat cawes s pozdravom michal
xBORISx
08.06.08,10:34
Nic v zlom ale tento segment je uz "vypredany"...
radorohal
21.06.08,15:02
Suhlasim aj ked je moznost, pokial je clovek fakt extra dobry s perfeknym know how a robi nejake parcialne reklamne sluzby. Ako napr. ja SEO. Ale full media rek. ag. - hmmm velmi tazko. Ked mas na zaciatok dost milionov tak mozno. ....
kabul
24.06.08,19:00
hm vypredané ?
No ak sa zamyslím z jedného uhla pohľadu tak určite je to vypredané ak plánuješ mať takú priemernú sk reklamnú agentúru.
NO a z iného uhla pohľadu to vypredané určite nieje...ak dokážeš ponúknuť niečo viac ako primer tak podľa mna úspech príde.
Ruku na srdce Vám sa tá naša haki-baki sk reklama všade prítomná páči?
Česť vínimkám. Mne to niekedy príde ako keby reklamy robili profíci typu Všade bol, všetko vie....alebo školkari
Ináč ak máš nejaké to portfolio tak daj link nech zhodnotíme ako si na tom
Aendy
03.07.08,07:27
Zdravim, ja osobne by som nenazval firmu ktoru mam reklamnou agenturou ale man zaujima skor grafika, cize mam graficke studio, ono treba veeeela penazi na zaciatok, a uspech je dost tazko povedat, treba verit ze sa dostavi ale konkurencia je naozaj vysoka, a najhorsie je ze vela ludi sa spolieha na referencie takze najlepsie je chytit daku spolocnost co ma poriadnu reklamu a poriadny budget, ale pokial ju nemas je tazko sa presadit lebo vela ludi sa obracia na velke agentury, ktore maju velkych klientov a meno. Treba sa vyrazne odlisit od konkurencie a ono je tazko chces to robit kvalite? - to je drahe polavis ceny uz je to nizsia kvalita lebo clovek sa nemoze tomu venovat naplno. nizke ceny - ludia si povedia no to co je za takuto smiesnu cenu . treba si zvolit svoju cestu ja idem na kvalitu a nie na kvantitu . Zial omnoho viac zakaznikov mam z inych krajin EU a nie zo SR , lebo tu je taky zvyk nedoverovat mladym spolocnostiam. a je tazke sa presadit pri velkych agenturach
maja0
11.07.08,08:21
Ahojte. Viete mi poradit? Rozmyslam, o predavani navrhov na oznamenia, vizitky... len v ramci SR. Najdem si na nete napr. nejaky free obrazok alebo nejaky brush alebo nieco podobne. Mozem to volne sirit dalej na predaj (ak samozrejme nieje uvedene, ze je to len na vlastne ucely). Dakujem.
rickman
11.07.08,09:47
Najst si free pismo (font) alebo free brush do photoshopu je dost narocne. Vacsinou najdes free, ktore su free len pre osobnu potrebu - osobne stranky etc., ale najst take, pri ktorych ti tvorca do Terms & Conditions napise, ze ich mozes pouzit na hocico, je dost tazke.

Ja som tak nasiel len jeden taky font a jeden brush, ktore sa mi pacili.
maja0
11.07.08,09:51
ved to. a nevies, ako je to s obrazkami pri ktorych nieje absolutne nic uvedene. je potrebne si od autora (ktoreho je kolkokrat nemozme vystopovat) pytat povolenie, aby som ich mohla predajom sirit dalej?

Neviete nahodou, ako toto maju vyriesene firmy, ktore sa takouto vyrobou zaoberaju?
rickman
11.07.08,10:13
Skus dat do googla "royalty free". Najde ti stranky, ktore ponukaju obrazky, ktore potom mozes zakomponovat do vytvoru pre klienta.

Bud nakupuje tieto kolekcie samotna agentura, ktora to vyraba, alebo ich nakupi spolocnost, ktora si vyberie obrazky ake chce a poskytne ich agenture, ktora ich uz len pouzije.
maja0
11.07.08,10:16
Super. Dakujem. Si moja zachrana :)
rickman
11.07.08,13:03
Tak ci tak, ostava ti citat podmienky licencie, ako sa pise aj tu:
http://www.mattonimages.sk/help.php?section=images&hpage=whatare

:)
kubodinho
15.07.08,18:04
neviem ci ti pomozem , ale skusim ti napisat ze reklamnych agentur je uz vela , ale to neznamena ze je tento segment vypredany , vzdy ked dokazes ponuknut nieco naviac , ppripade vymyslim nejaku dobru vec tak s auzivis , nasa firma spolupracuje s jednou reklamnou agenturou. kazda reklamka chce v tejto dobre ponuknut nieco extra aby pri konkurencii prezila a napriklad ta s ktorou spolupracujeme je rada ze ma nejake pravidelne prijmi za provizie od nas , a robi si popri tom svoje veci.
rickman
16.07.08,04:57
Dovolim si nesuhlasit. Mozno kazda to o sebe hovori (ze chce ponuknut nieco extra), ale ak im pride ponuka, tak sa nevedia rozhybat. A to nie je len pripad reklamnych agentur.
kubodinho
16.07.08,06:31
no z casti to tak mozno je , ale smiem sa opytat aku ponuku mas na mysli ? podla mna dobra reklamka sa musi vediet rozhybat vzdy.
stewes
16.07.08,11:14
čafte lidičky
ono to je prawda, že konkurencia je dosť velká, len určite sa netreba báť začať. Odkedy som napísal prvý príspevok (samozrejme že díky za príspefky, ocením aj dalšie) som už na trhu asi 3 mesiace, jasné je že to určite nieje jednoduché, treba si všetkým preskákať, len fakt treba makať.

Som vo fáze prezentovania a oslovovania firiem s našimi službami, ale myslím si že všetko tkvie hlavne v komunikácii a v našich schopnostiach... samoška že je veľa firiem, ktoré odmietajú takéto služby (ked pocuju slovo reklama hned vidia financného zdieraca :) ani sa necudujem), ale treba zas zobrat do uvahy,ze reklama je segment ktory pojde stále a stále tu bude, firiem je na slovensku dost a este aj viac bude popri novodobom rozvíjaní sa, ktoré budu potrebovat a potrebuju sa zviditelnovat...

najdolezitesie je si chytit par firiem o ktore sa treba starat dlhodobo a ztoho profitovat...:)
kubodinho
16.07.08,18:19
čafte lidičky
ono to je prawda, že konkurencia je dosť velká, len určite sa netreba báť začať. Odkedy som napísal prvý príspevok (samozrejme že díky za príspefky, ocením aj dalšie) som už na trhu asi 3 mesiace, jasné je že to určite nieje jednoduché, treba si všetkým preskákať, len fakt treba makať.

Som vo fáze prezentovania a oslovovania firiem s našimi službami, ale myslím si že všetko tkvie hlavne v komunikácii a v našich schopnostiach... samoška že je veľa firiem, ktoré odmietajú takéto služby (ked pocuju slovo reklama hned vidia financného zdieraca :) ani sa necudujem), ale treba zas zobrat do uvahy,ze reklama je segment ktory pojde stále a stále tu bude, firiem je na slovensku dost a este aj viac bude popri novodobom rozvíjaní sa, ktoré budu potrebovat a potrebuju sa zviditelnovat...

najdolezitesie je si chytit par firiem o ktore sa treba starat dlhodobo a ztoho profitovat...:)
to je pravda ze reklama bude stale ziadana v nasledujucich rokoch ma ist dopyt po reklame o 10 - 11 % hore a to je dost .
alpland
16.07.08,19:49
A chce sokrem toho robit aj ine veci okrem vizitiek oznameni?
Napis na email alpland@centrum.sk
stewes
17.07.08,11:11
hej hej samozrejme sme ako celkovy fullservis, cize wsetko co reklama vlastne je, od stranok, marketingu nakupov medii, vytvarania spotov, tlacove mat., atd. proste fullka ;) samozrejme ze si tu nechcem robit nejaku skrytu reklamu, ale wsak ked budete niekdo chcet hocico, ci len poradit tak kludne mi napiste na stewes@pobox.sk :))
maja0
18.07.08,08:39
rickman a ostatny. dakujem za rady. u mna je to tak, ze ponuk mam vela, len to musim dotiahnut do uspesneho a legalneho konca :-) este ma ale napadla taka otazocka. mozno taku zakladnu vec by som mala vediet, ale opytam sa. ak si zakupite nejaky graficky program, tak uz su tam nejake tie brushe, tvary... tieto sa mozu vyuzivat pri nejakom grafickom navrhu na predaj?
maja0
18.07.08,08:52
a este jedna otazka. v zakone o autorskom prave v par.24 sa pise, toto: (2) Rozmnoženinu zverejneného diela prenesením
tohto diela na papier alebo na podobný podklad prostredníctvom
reprografického zariadenia alebo iného
technického zariadenia môže fyzická osoba alebo
právnická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora; túto
rozmnoženinu možno verejne rozširovať predajom alebo
inou formou prevodu vlastníckeho práva. Za tieto
použitia nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.

Ako toto vie niekto odkontrolovat? Ak mi niekto spyta, ci mam suhlad od autora, ako zisita, ked im poviem, ze napr. nejaky obrazok som prekreslila?

a ako mam pochopit toto (5) Autor diela, ktorého rozmnoženinu možno vyhotoviť
a verejne rozširovať podľa odseku 2, má právo na
náhradu odmeny. - ale v odseku 2 sa pise, ze niesom povinna mu uhradzat ziadnu odmenu. moze ju on odomna sudne vymahat?
rickman
18.07.08,08:54
Ja osobne netusim. To je to iste aj s Fontami, ktore uz mas s Windowsom vo Worde. Mozes taky Arial alebo Courier New pouzit ako logo nejakej spolocnosti?

Mozno by si si mala precitat (obcas aj niekolko sto stranove) licencne podmienky, ktore su pri tom programe. Napriklad ked ho instalujes - kazdy vacsinou klika agree next next next ... no ak napises priamo vyrobcovi programu, tak ti urcite odpovie presnejsie :).
maja0
18.07.08,09:09
neviem, ci som to prehliadla, ale nikte som tam nevydela, ze by sa to na tieto ucely nemohlo pouzivat. nasla som len, ze na ich loga a programy maju copyright.
rickman
18.07.08,10:57
Podla mna je to tak, ze kym je ta spolocnost mala a nie je az tak znama, tak je to v podstate jedno. No ak sa z nej stane nieco velke, budu to musiet prerobit alebo zaplatit.
peter kkk.
31.12.08,19:05
som už na trhu asi 3 mesiace, jasné je že to

v akom smere si presnejsie rozbehol tu reklamku? mas nejaky web? nejake dalsie info?
biaaa
03.01.09,11:11
Zaujimave nazory. Odporucam ludom ktory sa chcu realizovat v reklame, skusit ist (aj ked len tak nezavazne) na par pohovorov do reklamnej agentury. Polozia Vam par otazok a az potom zistite, co vsetko este neviete. A nechcem byt zly, ale ked o niecom neviem aspon vacsinu, nepcham do toho prsty.

Reklama nieje len o tom, ako spravit grafiku, print alebo spot - to uz je skor ten finalny produkt t.j. vystup.

Zaklad reklamy spociva v nespocetnych definiciach cielov, skupin atd.

Polopate (ako priklad): naco bude reklama na diskoteku visiet v zariadeni pre seniorov? A toto sa deje stale, niekto kto osebe hovori ze je reklamka, da klientovi plagaty a on si ich ma rozmiestnit - o tom to ale nieje. Ak robite plagaty, budte graficke studio, alebo tlaciaren - nie reklamna pripadne medialna agenturaVela stastia !