NOVA40
12.02.08,09:29
Poraďte mi prosím, ako je to pri dlhodobej PN? Som dlhodobo chorá, ale nedokážu mi stanoviť diagnózu a tak sa pretĺkam tak, že dva alebo niekedy aj tri mesiace pracujem a potom 5-6 mesiacov som PN. Je mi jasné, že mám nárok len na 52 týždňov PN a že sa mi PNky načítavajú, ak medzi jednotlivými PN neodpracujem 26 týždňov. Nikto ma však nezamestná viac, ako do prvej PN a tak sa táram od jednoho zamestnávateľa k druhému. Stalo sa mi však naposledy, že som medzi posledným ukončením PN a nástupom do práce bola 4 dni "dobrovoľne" nezamestnaná a tak tam asi došlo k prerušeniu poistného. Teraz som opäť na PN a mám strach, že mi práve z tohoto dôvodu nevyplatia nemocenskú dávku. Je to tak? Dá sa to nejako doplatiť? Ja a moja dcéra sme závislé na tejto dávke, je to náš jediný príjem, keď nepracujem. Ďakujem za odpoveď!
Jana Motyčková
12.02.08,11:13
PN vyplatia, 4 dni keď si bola dobrovoľne nezamestnaná na to vplyv nemá. Treba si ale dať pozor v ZP - prihlásiť sa na tie 4 dni ako samoplatiteľ a doplatiť preddavky za 4 dni.
NOVA40
12.02.08,11:45
Fuuu, to som si oddýchla, ďakujem za odpoveď. ZP som si doplatila, to mi je jasné, len som si nebola istá s tou PNkou. ešre raz ďakujem!