DADULA1
12.02.08,12:34
Zdravím Vás,
Ak fyzická osoba pradala pozemok v roku 2007,ktorý nadobudla v roku 2005,uvedie príjem z predaja podľa kúpnej zmluvy v celkovej výške Sk 200.000,- v DP typ B ,oddiel VIII,tabuľka 3,riadok 2,stĺpec 1 v tejto výške?
Aké výdavky si môže uplatniť v stĺpci 2,riadok 2 . ???
Je možné si uplatniť paušálne výdavky a v akej výške?
Jednalo sa o pozemok-záhradu, ktorá neslúžila na podnikateľské účely.
Prosím napíšte mi aj odvolávku na príslušný paragraf v zákone.
Ďakujem za radu.
Danila
12.02.08,11:42
Zdravím Vás,
Ak fyzická osoba pradala pozemok v roku 2007,ktorý nadobudla v roku 2005,uvedie príjem z predaja podľa kúpnej zmluvy v celkovej výške Sk 200.000,- v DP typ B ,oddiel VIII,tabuľka 3,riadok 2,stĺpec 1 v tejto výške?
Aké výdavky si môže uplatniť v stĺpci 2,riadok 2 . ???
Je možné si uplatniť paušálne výdavky a v akej výške?
Jednalo sa o pozemok-záhradu, ktorá neslúžila na podnikateľské účely.
Prosím napíšte mi aj odvolávku na príslušný paragraf v zákone.
Ďakujem za radu.Na všetky Tvoje otázky cez vyhľadávanie nájdeš odpoveď. O tom je Porada. Ty sa už nepýtaš čiastkovo, ale zadala si vlastne údaje pre komplexné vypracovanie DP. Ak by si bola nováčik pripojila by som linky.:)
Zoltán Kovács
12.02.08,11:47
Zdravím Vás,
Ak fyzická osoba pradala pozemok v roku 2007,ktorý nadobudla v roku 2005,uvedie príjem z predaja podľa kúpnej zmluvy v celkovej výške Sk 200.000,- v DP typ B ,oddiel VIII,tabuľka 3,riadok 2,stĺpec 1 v tejto výške?
Aké výdavky si môže uplatniť v stĺpci 2,riadok 2 . ???
Je možné si uplatniť paušálne výdavky a v akej výške?
Jednalo sa o pozemok-záhradu, ktorá neslúžila na podnikateľské účely.
Prosím napíšte mi aj odvolávku na príslušný paragraf v zákone.
Ďakujem za radu.

Odrátať môže kúpnu cenu, za koľko kupoval pozemok, a všetky výdaje okolo predaja.
DADULA1
12.02.08,11:54
Mala som úraz 3/4 roka som PN, vypadla som zo všetkého .Prepáčte ,že som opťažovala, ale predtým som hľadala v témach a nenašla som odpoveď. Cením si však i Vašu negatívnu odpoveď.
DADULA1
12.02.08,12:04
Ako môže odrátať kúpnu cenu pozemku, keď bol kúpený v roku 2005? Paušálne výdavky teda nemôže uplatniť?
Danila
12.02.08,12:04
Mala som úraz 3/4 roka som PN, vypadla som zo všetkého .Prepáčte ,že som opťažovala, ale predtým som hľadala v témach a nenašla som odpoveď. Cením si však i Vašu negatívnu odpoveď.Škoda, že nevnímaš moju odpoveď ako návod na prácu s poradou. Okrem tejto som ešte napočítala minimálne 6 tém o tejto problematike.
http://www.porada.sk/t47870-predaj-pozemkov-ako-sukromna-osoba.html
Zoltán Kovács
12.02.08,12:05
Ako môže odrátať kúpnu cenu pozemku, keď bol kúpený v roku 2005? Paušálne výdavky teda nemôže uplatniť?

Zrejme máš kúpnu zmluvu na nadobudnutie pozemku. Paušálne výdavky v tomto prípade nie sú prípustné.